جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
صفحه اصلی کتابخانه > جستجوی هوشمند در الفبا
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
ملاه مراکش: فضای یهودیان و مسلمانان در شهر سرخ مراکش [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Emily Benichou Gottreich
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: «[ملای مراکش] شور و نشاط جامعه یهودی مراکش را در دهه‌های پرآشوب گذشته قبل از حکومت استعماری و در دهه‌های اول زندگی در دوران استعمار به تصویر می‌کشد. اگرچه بر جامعه یهودیان متمرکز است، اما تصویری قانع‌کننده از مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که تمام مراکش با آن مواجه است ارائه می‌دهد و استاندارد جدیدی برای تاریخ اجتماعی شهری تعیین می‌کند.» - دیل اف ایکلمن ملاه مراکش با در هم تنیدن رشته‌هایی از تاریخ یهودیان و مطالعات شهری اسلامی، تاریخ مکانی را که زمانی بزرگ‌ترین محله یهودیان در جهان عرب بود را در زمینه‌های تاریخی و جغرافیایی مناسب آن نشان می‌دهد. اگرچه این کتاب با پوشش دوره‌های پیشین و متأخر ساخته شده است، اما بر اواخر قرن نوزدهم تمرکز دارد، زمانی که هم سرزندگی ملا و هم استحکام الگوهای دیرینه روابط بین جمعی که در دیوارهای آن رخ می‌داد به شدت مورد آزمایش قرار می‌گرفت. . نحوه زندگی یهودیان و مسلمانان محلی و همچنین اروپاییان مقیم در تغییرات بزرگ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دوران پیش و اوایل استعمار، در روایت زنده امیلی گوتریش بازسازی شده است. با حمایت سخاوتمندانه بنیاد کورت منتشر شد.
اسلام‌هراسی اسلام‌دوستی: فراتر از سیاست دشمن و دوست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Shryock
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: "اسلام هراسی" اصطلاحی است که به طور گسترده ای در مورد افکار و اقدامات ضد اسلامی به ویژه از 11 سپتامبر به کار رفته است. مشارکت‌کنندگان در این جلد تحریک‌آمیز سودمندی این مفهوم را برای درک زمینه‌های مختلف از قرون وسطی تا عصر مدرن بررسی و نقد می‌کنند. آنها فراتر از توضیحات آشنا مانند کلیشه‌های مسلمان خوب/مسلمان بد یا «برخورد تمدن‌ها»، همتای اسلام‌هراسی، اسلاموفیلیا را توصیف می‌کنند که مخالفت‌های مشابهی را به نفع تقویت پذیرش عمومی اسلام به کار می‌گیرد. مشارکت کنندگان به موضوعاتی مانند درگیری ها بر سر اسلام در خارج و درون جوامع مسلمان در آمریکای شمالی، اروپا، خاورمیانه و جنوب آسیا می پردازند. سیاست فرهنگی ادبیات، طنز، و نوسازی شهری؛ و گرایش دینی به اسلام
سیاست فلسطین پس از عرفات: یک جنبش ملی شکست خورده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
As'ad Ghanem
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: جنبش ملی فلسطین در آغاز قرن حاضر به بن بست رسید و به فروپاشی نزدیک شد. مبارزه برای قدرت پس از مرگ یاسر عرفات در سال 2004، نشان دهنده پایان مسیری بود که یک دهه پیش از آن توسط پیمان اسلو تهیه شده بود. دلایل شکست این جنبش عمیقاً در تاریخ مدرن فلسطین ریشه دارد. اسعد غانم وقایع داخلی و خارجی را تحلیل می کند که با تبدیل شدن جنبش ملی فلسطین به یک "جنبش ملی شکست خورده" که با مبارزه داخلی و فروپاشی، شکست در ایجاد یک کشور جداگانه و دستیابی به صلح پایدار با اسرائیل مشخص شد، و کاهش جایگاه جنبش در جهان عرب و جامعه بین المللی.
حوزه عمومی اعراب در اسرائیل: فضای رسانه‌ای و مقاومت فرهنگی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Amal Jamal
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: امل جمال در این پژوهش راهگشا، مصرف رسانه توسط شهروندان عرب اسرائیل را نوعی رفتار ارتباطی و نوعی کنش سیاسی تحلیل می کند. او با تکیه بر داده‌های گسترده نظرسنجی افکار عمومی، برداشت‌ها و استفاده از رسانه‌ها را از روزنامه‌های عربی اسرائیلی گرفته تا برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای از سراسر خاورمیانه توصیف می‌کند. با شرکت در این حوزه عمومی نیمه خودمختار عربی، یک شهروند عرب متوسط ​​می تواند با جهان عرب گسترده تری فراتر از مرزهای کشور اسرائیل ارتباط برقرار کند. جمال نشان می دهد که چگونه رسانه ها به توانایی جامعه برای مقاومت در برابر سلطه دولت، محافظت از هویت ملی فلسطینی و ارتقای جایگاه مدنی آن کمک می کنند.
اسلام، خیریه و فعالیت: شبکه های طبقه متوسط ​​و رفاه اجتماعی در مصر، اردن و یمن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Janine A. Clark
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در سرتاسر خاورمیانه، موسسات خیریه اسلامگرا و سازمانهای رفاه اجتماعی نقش عمده ای در رفع نیازهای اجتماعی-اقتصادی جوامع مسلمان، مستقل از دولت ایفا می کنند. جانین کلارک از طریق مطالعات موردی کلینیک های پزشکی اسلامی در مصر، انجمن خیریه مرکز اسلامی در اردن، و انجمن خیریه زنان اصلاح در یمن، ساختار و پویایی نهادهای اسلامی میانه رو و تأثیر اجتماعی و سیاسی آنها را بررسی می کند. کلارک با زیر سوال بردن این فرض رایج که چنین سازمان هایی در درجه اول به طبقات فقیر خدمت می کنند، استدلال می کند که این سازمان ها در واقع توسط طبقه متوسط ​​و برای آنها اداره می شوند. نهادهای اجتماعی اسلامی به جای جذب عمودی یا بسیج فقرا که اغلب گمان می‌رود آن‌ها را ترویج می‌کنند، نقش مهمی در تقویت شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کنند که متخصصان، داوطلبان و مشتریان طبقه متوسط ​​را پیوند می‌دهد. پیوندهای همبستگی که در امتداد این خطوط افقی ایجاد می شود، توسعه شبکه های اجتماعی جدید و انتشار ایده های جدید را تقویت می کند.
قدرت و تغییر در ایران: سیاست نزاع و آشتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Brumberg, Farideh Farhi
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد نگاهی بی نظیر و به موقع به پویایی های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ایدئولوژیک در ایران معاصر دارد. از طریق فصل‌هایی در مورد رفاه اجتماعی و خصوصی‌سازی، تحصیلات دانشگاهی، نقش و اختیارات مقام معظم رهبری، حاکمیت قانون، نظام انتخاباتی در حال تحول، و بحث شدید در مورد حقوق بشر در داخل و خارج از رژیم، مشارکت‌کنندگان مروری جامع از سیاست ایران مطالعات موردی آن‌ها جامعه‌ای را نشان می‌دهد که بردارهای متعدد آن از رقابت، مذاکره و رقابت، فرصت‌هایی را برای دگرگونی ایجاد می‌کند که هنوز محقق نشده است، اما نتیجه آن بر جمهوری اسلامی، منطقه و روابط با ایالات متحده تأثیر می‌گذارد.
کنشگری اسلامی: رویکرد تئوری جنبش اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Quintan Wiktorowicz
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Indiana University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «تز درخشان کتاب این است که نویسندگان غربی برای آشکار کردن پویایی جنبش‌های سیاسی و فرهنگی جاری در جهان اسلام به یک نظریه جنبش اجتماعی نیاز دارند... این کتاب کمک بسیار خوبی به اسلام‌گرایی است». - ام. ا. خان، دانشگاه اموری، انتخاب، جولای 2004
غرب و اسلام: لیبرال دموکراسی غربی در مقابل نظام شورا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mishal Fahm al-Sulami
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به تحلیل رابطه بین اندیشه های سیاسی غربی و اسلامی می پردازد. تمرکز بر شباهت ها و تفاوت های بین لیبرال دموکراسی غربی و شورا است - که اغلب به عنوان همتای اسلامی دموکراسی غربی دیده می شود. این اولین اثری است که مقایسه مستقیم و مفصلی بین این دو سیستم ایده ارائه می‌کند، همانطور که در نظام‌های سیاسی مشخصی که ظهور کرده‌اند بیان شده است.
غرب و اسلام: لیبرال دموکراسی غربی در مقابل نظام شورا [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
‎Mishal Fahm al - Sulami‬.
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
‏‫‭‭‭‎London, New York‬‏‫‭‭‭: ‎Routledge Curzon‬‏‫‬‭,
معرفت شناسی دینی پلانتینگایی و ادیان جهانی: چشم اندازها و مشکلات [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Baldwin, Erik Daniel; McNabb, Tyler Dalton; Plantinga, Alvin;
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Lexington Books ,