جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  *برای جستجوی عین عبارت , عبارت مورد نظر را درون گیومه ("") قرار دهید . مانند : "تاریخ ایران"
یقین و انواع آن
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دائرة‌المعارف اسلامی,
کلیدواژه‌های اصلی :
سؤالات منازعه در الهیات و فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Hick
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,
چکیده :
ترجمه ماشینی : هیک شرحی شخصی از چگونگی پذیرش کثرت گرایی دینی ارائه می دهد - که ادیان اصلی جهان پاسخ های متفاوت اما به همان اندازه معتبر به واقعیت نهایی هستند. او در نظر می‌گیرد که مسیحیان چقدر باید از بودیسم بیاموزند، گفتگوی جاری میان یهودیان، مسیحیان و مسلمانان را مورد بحث قرار می‌دهد و یک فلسفه ادیان را ترسیم می‌کند - مفهومی از رابطه بین ادیان جهانی و بین آنها و واقعیت نهایی. سرانجام او به راز مرگ می پردازد و با استفاده از منابع ادیان جهانی و فراروان شناسی، تصوری ممکن از زندگی پس از مرگ را پیشنهاد می کند.
مزیت کتاب ها: اخلاق زیستی در یک زمینه فرهنگی: فلسفه، دین، تاریخ، سیاست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Vincent Barry
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cengage Learning,
فلسفه دین برای یک قرن جدید: مقالاتی به افتخار یوجین توماس لانگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William Power, Jeremiah Hackett, Jerald Wallulis
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
فلسفه، دین و تمدن جهانی آینده: مقالاتی به افتخار ویلیام ارنست هاکینگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Leroy S. Rouner
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی : گابریل مارسل به من یادآوری می کند که از او خواسته بودم برای این کتاب بنویسد. این کاملا درست است، اما نه کل داستان. در طول دیدار با ارنست هاکینگ که او در مقاله‌اش با شیوایی توصیف می‌کند، "Solips ism غلبه شد"، از الیزابت هازارد، میزبان هاکینگ، آموخت که امیدوارم برای یک Hocking F estschri/t برنامه‌ریزی کنم. در بازگشت به هاروارد، جایی که در حال آماده کردن سخنرانی‌های جیمز خود بود، برای من نوشت که در صورت توسعه این برنامه‌ها، مقاله‌ای به من ارائه داد. با تشویق، نامه او را نگه داشتم، در حالی که خانواده ام را به هند نقل مکان کردم و در یک شغل جدید مستقر شدم. هنگامی که امکان شروع کار روی کتاب به طور جدی وجود داشت، درخواست خود را مطرح کردم و پیشنهاد اصلی خود را به او یادآوری کردم. این را ذکر می‌کنم زیرا متوجه شدم که شور و شوق او برای کسانی بود که با این پروژه آشنا شدند. چارلز مور اظهار داشت که چنین کتابی «خیلی دیر شده بود» و والتر استیس به جای همه ما صحبت کرد و گفت: «مطمئنم که هیچکس در حرفه ما نیست که مایل نباشد به افتخار او با پروژه‌ای همراه شود. "با توجه به طیف گسترده ای از علایق و نفوذ هاکینگ، دشوار بود که بدانیم این حجم چگونه باید سازماندهی شود.
نوع دوستی و عشق نوع دوستی: علم، فلسفه و دین در گفتگو [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Stephen Garrard Post, Lynn G. Underwood, Jeffrey Schloss, William B. Hurlbut
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : مفهوم نوع دوستی، یا نگرانی بی‌علاقه برای رفاه دیگران، توسط همه از الهی‌دانان گرفته تا روان‌شناسان و زیست‌شناسان مورد بحث قرار گرفته است. در این کتاب جنبه های تکاملی، عصبی، رشدی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی رفتار نوع دوستانه بررسی شده است. این یک بررسی مشترک از یکی از ویژگی های اساسی و تعیین کننده بشریت توسط محققان مشهور از رشته های مختلف است. گفتگوی یکپارچه آنها نشان می دهد که رفتار نوع دوستانه یک شیوه بیان مهم است که می تواند با روش های مختلف علمی مورد مطالعه قرار گیرد و از دیدگاه های مختلف در علوم انسانی و علوم درک شود. نوع دوستی و عشق نوع دوستی با ارائه تعاریف، مروری تاریخی، مروری بر تحقیقات معاصر، و مباحثه در رشته های مختلف و همچنین بحث در مورد جهت گیری برای کارهای آینده، چارچوبی را برای مطالعه در مورد نوع دوستی ایجاد می کند.
اصطلاحات کلیدی در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Raymond J VanArragon
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic;Continuum,
چکیده :
ترجمه ماشینی : واژه‌های کلیدی در فلسفه دین مقدمه‌ای روشن، مختصر و قابل دسترس برای یک موضوع اصلی در فلسفه ارائه می‌کند. این کتاب مروری جامع بر اصطلاحات، مفاهیم، متفکران و آثار اصلی در تاریخ این حوزه کلیدی از تفکر فلسفی ارائه می‌کند. ایده آل برای دانش آموزان سال اولی که برای اولین بار به این موضوع می پردازند، اصطلاحات کلیدی در فلسفه دین به عنوان همراه ایده آل برای مطالعه این موضوع جذاب خواهد بود. Raymond J. VanArragon خلاصه‌های مفصلی از تمام مفاهیم کلیدی در مطالعه فلسفه دین ارائه می‌دهد. یک فصل مقدماتی زمینه و پیشینه را ارائه می‌کند، در حالی که فصل‌های بعدی تعاریف دقیقی از اصطلاحات و مفاهیم کلیدی، مقدمه‌ای بر کار متفکران کلیدی، خلاصه‌ای از متون کلیدی و توصیه‌هایی در مورد مطالعه بیشتر ارائه می‌دهند. این ابزار به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان و با فرض عدم دانش قبلی در مورد موضوع طراحی شده است، این ابزار مرجع ایده آل برای کسانی است که برای اولین بار به فلسفه دین می آیند.
خدا و جهان ادیان: مقالاتی در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Hick
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,
آینه محدب: فلسفه و علوم شوپنهاور [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Marco Segala
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : شوپنهاور بیشتر به عنوان "فیلسوف بدبینی" شناخته می شود، نویسنده سیستمی که می آموزد چگونه هنر و اخلاق می توانند به انسان ها کمک کنند تا در "بدترین جهان های ممکن" زندگی کنند. این تصویر غالب از شوپنهاور شاخه مهمی از درخت فلسفه او را قطع کرده است: متافیزیک طبیعت و گفتگوی آن با علوم آن زمان. یک آینه محدب نور جدیدی را بر توسعه فلسفه شوپنهاور و تعامل مداوم او با علوم طبیعی می اندازد. درک متافیزیک شوپنهاور هم مستلزم بینشی در رابطه او با علم و هم درک نقش علوم طبیعی در پروژه فلسفی اوست. شوپنهاور در اولین نسخه جهان به عنوان اراده و نمایندگی (1819)، به علم در چارچوب فلسفه‌های طبیعت کانت و شلینگ پرداخت، اما سردرگمی فزاینده او با آنها او را به برداشتی بدیع و پیچیده‌تر از رابطه بین علم سوق داد. و متافیزیک بنابراین او تجدید نظر در متافیزیک طبیعت خود را آغاز کرد که در نهایت بر مفاهیم اصلی آن - یعنی اراده و ایده ها - تأثیر گذاشت و بر تصمیم او برای انتشار یک جلد مکمل (1844) به جای ویرایش اصلاح شده اثر اصلی خود تأثیر گذاشت. . رابطه در حال تکامل فلسفه شوپنهاور با علوم طبیعی ابزار تفسیری قدرتمندی است: «آینه ای محدب پراکنده» که کلیت و پیچیدگی نظام او را منعکس می کند و مفاهیم اصلی فلسفه او، مانند ساختار نظام مند فلسفه اش را روشن می کند. واقعیت و بازنمایی، آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی، چند معنایی بودن ایده‌ها، و اراده به مثابه چیزی فی نفسه.
خدا، عقل و ادیان: مقالات جدید در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Eugene Thomas Long
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,