جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 7
اشتیاق بازی می کند: چگونه مذهب به ورزش در آمریکای شمالی شکل می دهد [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
The University of North Carolina Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : رندال بالمر دیر به رادیو گفتگوی ورزشی تبدیل شده بود، اما به سرعت معتاد شد، درست مانند میلیون‌ها طرفدار فداکار دیگر ورزش آمریکایی. بالمر به‌عنوان یک مورخ دین، هرچه بیشتر گوش می‌داد، نمی‌توانست تعجب کند که شور و حرارتی که می‌شنید چگونه مربوط به اعمال مذهبی است. عبادت‌خانه‌ها زمانی در اعتراض به رویدادهای ورزشی درهم شکستن سبت اعتراض می‌کردند، اما امروزه با کمال میل، یکشنبه سوپربول را برگزار می‌کنند. از سوی دیگر، مخترع بسکتبال، جیمز نیسمیت، از پیروان سرسخت مسیحیت عضلانی بود و معتقد بود این بازی به رشد شخصیت مذهبی کمک می کند. اما امروزه آن ریشه های مذهبی تا حد زیادی فراموش شده است. در اینجا یکی از روشن‌فکرترین نویسندگان ما در مورد دین آمریکایی تمرکز خود را بر آن شور بزرگ دیگر - ورزش‌های تیمی - آموزش می‌دهد تا ارتباطات شگفت‌انگیز آنها را آشکار کند. از بیسبال گرفته تا بسکتبال و فوتبال تا هاکی روی یخ، بالمر با حکایات سرگرم‌کننده و بینش‌های تازه درباره پیوندهای آنها با زندگی مذهبی، منشأ و تاریخ ورزش‌های بزرگ را از اواخر قرن نوزدهم تا امروز بررسی می‌کند. کاتولیک سان با اشاره به فوتبال نوتردام، هواداران آن را "نوعی مراسم مقدس" نامید. انبوهی از طرفداران ورزش که Passion Plays را می خوانند دقیقاً معنی آن را تشخیص می دهند.
پروتستانتیسم در آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA,
بابل کامل سردرگمی: دین هلندی و فرهنگ انگلیسی در مستعمرات میانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این مطالعه با بررسی تعامل هلندی ها و انگلیسی ها در نیویورک و نیوجرسی مستعمره، افول فرهنگ اروپایی در آمریکای شمالی را ترسیم می کند. بالمر استدلال می‌کند که ترکیب دسیسه‌های سیاسی، امپریالیسم فرهنگی انگلیسی، و تنش‌های اجتماعی-اقتصادی داخلی، سرانجام هلندی‌ها را از آداب، زبان و فرهنگ موروثی خود دور کرد. او نشان می‌دهد که چگونه این فرآیند، که در کلیسای اصلاح‌شده هلند بین سال‌های 1664 و انقلاب آمریکا به‌طور واضح و دردناک انجام شد، دشواری حفظ فرهنگ‌ها و نهادهای غیرانگلیسی را در دنیایی که به طور فزاینده‌ای انگلیسی‌تر می‌شود، نشان می‌دهد. A Perfect Babel of Confusion برخی از غفلت‌های تاریخ‌نگاری مستعمرات میانی را جبران می‌کند و در این فرآیند، نور جدیدی بر فرهنگ استعماری هلند می‌افکند.
دایرة‌المعارف مسیحیت انجیلی: ویرایش اصلاح شده و توسعه یافته [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer (راندال بالمر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Baylor University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جنبش انجیلی در سال‌های اخیر با هویت خود مبارزه کرده است، تا جایی که موضوع نشست سالانه انجمن الهیات انجیلی در سال 2002 «مرزهای انجیلی» بود. حتی جدیدترین نسخه فرهنگ لغت انجیلی الهیات اشاره می کند که "ماهیت انجیلی هرگز یک جنبش واحد نبود بلکه مجموعه ای از تاکیدات مبتنی بر یک هسته مشترک اعتقادی - هسته ای که خود اکنون در حال بحث است" (فرهنگ لغت) of Evangelical Theology, Walter A.Elwell, ed.[Grand Rapids: Baker Books, 2nd edition, 2001], p.409. نویسنده این اثر به دنبال تفصیل آن «تاکیدات» مختلف به یک «سرمایه گذاری کیشوستیک» در که او تلاش می‌کند «هم از تاریخ و هم وسعت فوق‌العاده این جنبش مردمی را ارائه دهد» (vii). و در حالی که بخش‌هایی از تلاش او تحسین برانگیز است، در کل این اثر یک درهم‌آمیزی ناامیدکننده است که به جای اینکه ماهیت انجیلی‌گرایی را روشن کند، گیج می‌کند. نویسنده به اذعان اینکه این اثر به درستی با همان عنوان شروع می‌شود، «دایره‌المعارف» نیست. که او به تنهایی مسئول همه مقالات است (اگرچه او کمک چندین نفر را می پذیرد). ماهیت «دایره المعارفی» هم ندارد. مقالات اغلب منعکس کننده اطلاعات منسوخ یا نادرست هستند و چاه کتابشناختی که مقالات از آن استخراج می شوند بسیار محدود است. مشکلات این اثر از تایپی تا روش شناختی متغیر است، اما واضح است که مشکل اساسی ناتوانی نویسنده در تعریف دقیق جنبش انجیلی است. در واقع مقالات مربوط به بنیادگرایی آمریکایی بیشتر از انجیلییسم است. و در حالی که این دو قطعاً به هم مرتبط هستند، اما حرکت‌های یکسانی نیستند. از نظر صفحه‌آرایی، کتاب فاقد فهرست و کتاب‌شناسی مفید است. مقاله ها اغلب اصلاً پشتوانه کتابشناختی ندارند و بقیه فقط یک مرجع دارند. ویرایش هم مشکل داره نام چارلز اچ اسپورجن به صورت «جراح» (177) و آلوا جی.مک‌کلین به «مکلین» (249) ترجمه شده است. برخی از مقالات منعکس کننده اطلاعات ناقص یا منسوخ هستند، مانند مدخل انجمن الهیات انجیلی (201-202) که در آن نقل قول از بیانیه اعتقادی به اضافه شدن تأیید تثلیث اضافه شده چندین سال پیش ناتوان است. هنگامی که به منابع استناد می شود، آنها به طور کلی دارای تاریخ هستند. به عنوان مثال، مدخل برای مدرسه علمیه گریس (249) به فهرست سال 1995 اشاره می کند. مدخل جک هیفورد (274) هیچ اشاره ای به ایجاد حوزه علمیه تحت رهبری او ندارد، اگرچه این امر بیش از پنج سال پیش رخ داده است. در واقع، به جز ارجاعات مکرر به کتاب دیگری از نویسنده (چشم های من شکوه را دیده است، 2000)، تنها چند مرجع کتابشناختی به سال 1995 مربوط می شود. حذف های الهیاتی نیز ذکر شده است. در مدخل T.D.Jakes (300)، هیچ اشاره ای به تثلیث ستیزی و دیگر الهیات غیر انجیلی او نشده است. برای مثال، مدخلی برای ترنت دیلفر (176) وجود دارد که شامل بازخوانی خوبی از حرفه او در لیگ ملی فوتبال همراه با نقل قول نسبتاً بی‌ضرر مربوط به مسیحیت است. به اندازه کافی جالب توجه است که ورودی برای Dilfer فضای بیشتری نسبت به دومین آمدن مسیح (515) داده شده است. مدخل روی پروژکتور سقفی (432) یکی از موارد عجیب و غریب این اثر است. نوشته های طولانی برای چندین گروه راک کریستین مانند Third Day (576)، Stryper (558)، Newsboys (408-09) و Jars of Clay (301-02) رزرو شده است. این اثر را نمی توان به عنوان مرجعی برای انجیلییسم توصیه کرد. این مجموعه ای التقاطی و غیر منسجم از کاریکاتور منحصربه فرد یک نویسنده از انجیلی است که بد ساخته شده و حتی بدتر از آن اجرا شده است.
احترام جدی: جدایی کلیسا از دولت در زندگی آمریکایی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer (راندال بالمر)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Steerforth Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "یک مورد باریک اما کاملاً استدلال شده برای تقویت دیوار بین کلیسا و دولت... هشداری جدی مبنی بر اینکه کسانی که برای نفوذ دین به زندگی عمومی فشار می آورند این کار را با خطر هر دو انجام می دهند." - بررسی های کرکوس اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده این اصل را تدوین کرد که دولت نباید هیچ نقشی در حمایت یا حمایت از هیچ دینی ایفا کند، در حالی که اجازه اجرای آزادانه همه ادیان (از جمله بی ایمانی) را می دهد. بیش از دو قرن بعد، نتایج این آزمایش بسیار زیاد است: جدایی کلیسا از دولت، دولت را در برابر جناح‌گرایی مذهبی محافظت کرده است، و ایالات متحده دارای فرهنگ مذهبی متنوعی است که در هیچ کجای جهان بی‌نظیر است. راندال بالمر، یکی از مورخان برجسته دین در آمریکا، در کتاب احترام جدی، هم تاریخ جدایی کلیسا از دولت و هم تلاش‌های مختلف برای تضعیف دیوار جدایی را مرور می‌کند. او استدلال می کند که علیرغم این واقعیت که متمم اول و جدایی کلیسا از دولت به خوبی به ملت خدمت کرده است، آینده آن به هیچ وجه مطمئن نیست.
مورمونیسم و ​​سیاست آمریکا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Randall Balmer; Jana Riess
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Columbia University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: هنگامی که جوزف اسمیت در سال 1844 به عنوان یک کاندیدای تظاهرات رادیکال برای ریاست جمهوری نامزد شد، مورمون ها گروهی عمیقاً بی اعتماد در جامعه آمریکا بودند و تلاش های آنها برای ورود به زندگی عمومی با تمسخر مواجه شد. زمانی که میت رامنی در سال‌های 2008 و 2012 به عنوان یک جمهوری‌خواه برای ریاست‌جمهوری نامزد شد، عموم مردم مورمون‌ها را آمریکایی‌هایی کامل می‌دانستند: میهن‌پرست، خانواده‌دار، و محافظه‌کار. این تغییر چگونه اتفاق افتاد؟ در این مجموعه، محققان برجسته مورمونیسم، از جمله کلودیا ال. بوشمن، ریچارد لیمن بوشمن، جان شیپس و فیلیپ ال. بارلو، تلاش این دین برای مشروعیت در ایالات متحده و تلاقی آن با سیاست آمریکا را دنبال می کنند. از درگیری‌های بریگام یانگ با دولت فدرال بر سر تعدد زوجات گرفته تا دخالت مورمون‌ها در گزاره 8 کالیفرنیا، مشارکت‌کنندگان جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، مطالعات نژادی و جنسیتی، و فرهنگ عامه را ترکیب می‌کنند تا ادغام سریع مورمونیسم در زندگی آمریکایی را دنبال کنند. این کتاب با توجه به رفتار آن با زنان و آمریکایی های آفریقایی تبار و به تصویر کشیدن آن در فرهنگ عامه و رسانه ها، نگاهی گسترده به تاریخ دین دارد. با مقالاتی از دانشمندان مورمون و غیر مورمون، این مجموعه داستان تصویری بزرگ از فرقه کوچکی را روایت می کند که به بازیگر اصلی سیاست آمریکا تبدیل شد.
کتاب راهنمای ادیان جهانی آکسفورد [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mark Juergensmeyer (مارک یورگنسمایر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مرجعی برای شناخت جوامع مذهبی جهان در تنوع جهانی معاصر آنهاست. این جلد شامل 60 مقاله است و به جای عقاید، نمادها یا مناسک، بر جوامع تمرکز دارد. این در شش بخش منطبق با سنت های اصلی مذهبی زنده سازماندهی شده است: منطقه فرهنگی هند، بودایی/کنفوسیوس، مناطق یهودی، مسیحی، و مسلمان، و منطقه فرهنگی آفریقا. در هر بخش، یک مقاله مقدماتی، توسعه اجتماعی آن سنت مذهبی را از نظر تاریخی مورد بحث قرار می دهد. مقالات دیگر حقایق اجتماعی اساسی را در بر می گیرد: اندازه جامعه، مکان، مراکز سازمانی و زیارتی، شخصیت های مرجع، الگوهای حکمرانی، زیرگروه های اصلی و شکاف ها و همچنین مسائل مربوط به حفظ مرزها، دخالت سیاسی، نقش در تامین هویت فرهنگی، و برخوردها. با مدرنیته جوامع در دیاسپورا و پیرامون، و همچنین مناطق جغرافیایی مرکزی سنت های مذهبی تحت پوشش قرار دارند. بنابراین، به عنوان مثال، جوامع اسلامی در آسیا و ایالات متحده در کنار جوامع اسلامی در خاورمیانه قرار می گیرند. مشارکت کنندگان، دانشمندان برجسته ادیان جهان هستند، که بسیاری از آنها همچنین اعضای جوامعی هستند که آنها مطالعه می کنند. مقاله ها به گونه ای نوشته شده اند که آموزنده و قابل دسترس برای عموم افراد تحصیلکرده باشد و به دیدگاه های جوامع مورد تجزیه و تحلیل احترام بگذارد.
  • تعداد رکورد ها : 7