جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
آرشیوی (ضعیف، سخنرانی، ): الهیات و تدبر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Francis Joseph Sheed (فرانسیس جوزف شید)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: من با این فکر بازی کردم که این کتاب را به همه کسانی که کمتر از من الهیات می‌دانند تقدیم کنم. این به نظر بد می‌آمد. اما باید دقیق بود. هزاران نفر هستند که بیشتر از من الهیات می دانند و من برای آنها پیامی ندارم: آنها باید به من بیاموزند. اما هزاران نفر هستند که کمتر می دانند، و کمتر کافی نیست: باید سعی کنم به آنها آموزش دهم. این کتاب حاوی الهیات است، نه حجم عظیمی از آن که الهی‌دانان به آن نیاز دارند، بلکه حداقل ضروری‌ای است که هر انسان برای اینکه بتواند ذهنی در دنیای واقعی زندگی کند، به آن نیاز دارد - این همان معنایی است که کلمه SANITY در عنوان من به معنای آن است.
مالبرانش و فلسفه الهی [کتاب عربی]
نویسنده:
راوية عبد المنعم عباس؛ تقدیم: محمد علی ابوریان
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت: دارالنهضه العربیه,
شخصیت و اندیشه های الهیاتی پولس
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دائرة المعارف طهور,
الهیات مرگ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Douglas Davies
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T & T Clark ,
چکیده :
چکیده ماشینی : بخش اول کتاب مبتنی بر مسائل کتاب مقدس و الهیات تاریخی و فلسفی است. به دنبال ایجاد چندین طرح الهیات مرگ است که به عنوان مثال، به محیط فرهنگی یهودی مسیحیت اولیه، به اعتقاد به رستاخیز مسیح و مسیح شناسی، به مسائل مربوط به اعتقادات هزار ساله و به یک عمل مذهبی نوظهور مربوط می شود. ظهور مفاهیم روح در ارتباط با اندیشه و عمل قرون وسطی و جایگاه مرگ در الهیات اصلاحی هر دو پوشش داده شده است، و نقش قرن نوزدهم و بیستم نیز پوشش داده شده است. سرانجام ظهور الهیات کتاب مقدس به ویژه در قرن بیستم مورد توجه قرار می گیرد. بخش دوم کتاب چندین مدل معاصر از الهیات مرگ را در بر می گیرد. اولی به دنبال پذیرش سنتی زندگی ماوراء الدنیا است، دومی تحلیل دنیوی از زندگی ابدی را به عنوان کیفیتی از وجود معاصر عاری از هرگونه وضعیت آینده بررسی می کند. سوم الگوی دنیوی را توسعه می دهد و احساس گسترده تر از خود را به عنوان بخشی از دیدگاه بوم شناختی از جهان به عنوان یک خلقت الهی در نظر می گیرد و معنای تولد-زندگی و مرگ را در میان یک محیط الهی بررسی می کند. هدف کتاب الهیات مرگ ارائه برخی طرح‌های کاملاً مشخص برای تمرکز تفکر در محیطی مسیحی است که در آن مرگ، جهنم و بهشت ​​تقریباً جایگاه خود را از دست داده‌اند. موضوع امید یک عنصر کلیدی است و کتاب تولد و پرورش امید را در سنت های مسیحی بررسی می کند.
ریچارد هوکر و الهیات اصلاح شده: مطالعه عقل، اراده و فیض [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nigel Voak
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
 تثلیث و رستگاری.. گفتگوهای آرام در مورد ریشه های آموزه های مسیحی [کتاب عربی]
نویسنده:
نور الدين أبو لحية
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دار الأنوار,
اختیار و خداباوری کلاسیک: اهمیت آزادی در الهیات موجود مطلق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hugh J. McCann
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : مقالات مجموعه حاضر به بعد دینی مسئله آزادی اراده می پردازد. همه مقالات همچنین پیامدهایی برای مسائل فلسفی و کلامی گسترده‌تر دارند و بنابراین برای طیف گسترده‌ای از محققان، اعم از مذهبی و سکولار، مورد توجه قرار خواهند گرفت. آنها با هم مروری تاریخی و معاصر از مشکلات الهیات آزادی را همراه با کارهای اخیر برخی از فیلسوفان مهم در این زمینه با هدف حل این مشکلات ارائه می دهند. فصول به چهار بخش تقسیم شده است. اولی به مسائل محوری در مورد ماهیت اختیار و چگونگی ارتباط اختیار با موضوعات الهیاتی مانند تقدیرگرایی الهیاتی و مسئله شر می پردازد. بخش دوم بر بحث‌های تاریخی درباره اراده آزاد و خداباوری متمرکز است، اما با نگاهی به این که چگونه می‌توان آن بحث‌های تاریخی را با بحث‌های معاصر وارد بحث کرد. هدف بخش سوم پرداختن به آزادی الهی و درک آن است، در حالی که بخش پایانی به بررسی مفاهیم دکترین همه‌علت الهی می‌پردازد.
باز کردن قفل ارتدکس ها برای الهیات فراگیر: جایگزین های کوئیر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert E Shore-Goss; Joseph N Goh
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب وارد فضای مرزی جدیدی بین LGBTQ و جوامع مسیحی فرقه ای می شود. این به طور همزمان بررسی می‌کند که چگونه کسانی که به عنوان دگرباش شناخته می‌شوند می‌توانند خانه‌ای در کلیسا پیدا کنند و چگونه آن دسته از جماعت‌هایی که استقبال می‌کنند، یا در واقع عدم استقبال، می‌توانند بهتر به هر دو جامعه خدمت کنند. بحث اولیه این است که گنجاندن عجیب و غریب نباید صرفاً به معنای ادغام با اعتبار و تایید ناهمسانی موجود باشد. فصل‌ها توسط مجموعه‌ای متنوع از متکلمان آسیایی، آمریکای لاتین و ایالات متحده، دانشمندان علوم دینی و فعالان نوشته شده‌اند. هر یک از آنها از بافت اجتماعی خود می نویسند تا به مفهوم ارتدوکس ها و اعمال جایگزین LGBTQ مربوط به خدا، مقدسین، شکست کلیسا، آخرت شناسی های عجیب و غریب و اقتصادهای وابسته به عشق شهوانی بپردازند. این کتاب درگیر مسائلی است که نه تنها برای کسانی که در دانشکده الهیات هستند، بلکه روحانیون و جماعت نیز با آن مواجه هستند، به کسانی می‌پردازد که تحت تأثیر تاریخ خصومت و خشونت مسیحی قرار گرفته‌اند و به تلاش‌های «پذیرش» مشکوک شده‌اند. همچنین مشوقی برای متکلمان و روحانیون دگرباش است که عمیقاً در مورد چگونگی تشکیل جوامعی که در آن دیدگاه‌های دگرباش فعالانه گنجانده شده است، فکر کنند. این یک دیدگاه آینده‌نگر و مثبت از یک الهیات و کلیسای جامع‌تر است. بنابراین، برای محققان الهیات و مطالعات دینی کوئیر و همچنین تمرین‌کنندگانی که به دنبال دیدگاهی تازه در مورد کلیسا و جامعه LGBTQ هستند، جذاب خواهد بود.
الهیات کوئیر: باز اندیشی در بدن غربی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gerard Loughlin
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Pub ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مجموعه مقالات مهم که به خوبی تحقیق شده و با شور و شوق استدلال شده است، سهمی بدیع در الهیات کوئیر و بحث در مورد الهیات و تمایلات جنسی در قرن بیست و یکم دارد. ----------------- الهیات کوئیر سهم مهمی در بحث عمومی درباره مسیحیت و جنسیت دارد. مجموعه ای قابل توجه از مقالات سفارشی ویژه توسط برخی از باهوش ترین و بهترین دانشمندان انگلیسی-آمریکایی ویرایش شده توسط یکی از متکلمان برجسته که در رابط بین دین و فرهنگ معاصر کار می کند بدن و خواسته هایش را دوباره مفهوم می کند معنای جنسیت مسیحی را برای خیر کلیسا افزایش می دهد پیشنهاد می‌کند که بدن‌ها محصولات متحرک تغییر گفتمان‌ها و رژیم‌های قدرت هستند.