جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 4
پرسش چندهمسری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Janet Bennion, Lisa Fishbayn Joffe
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University Press of Colorado,
چکیده :
ترجمه ماشینی: چندهمسری در تاریخ آمریکای شمالی جایگاه منحصر به فردی دارد و تأثیر عمیقی بر توسعه حقوقی و اجتماعی آن داشته است. پرسش چندهمسری راه هایی را بررسی می کند که چندهمسری بومی و مهاجر زندگی افراد، جوامع و جوامع وسیع تری را که با آن درگیر بوده اند شکل داده است. این کتاب همچنین بررسی می‌کند که چگونه تعدد زوجات مفاهیم سنتی ما از جنسیت و ازدواج را به چالش می‌کشد و چگونه می‌توان آن را به طور مؤثر تنظیم کرد تا با مفاهیم معاصر عدالت مطابقت داشته باشد. دست اندرکاران این جلد - محققان حقوق، مردم شناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، اقتصاد، و مطالعات دینی- اشکال متنوعی از تعدد زوجات و چند همسری را که در میان طیفی از پیشینه های مذهبی و ملی از جمله مورمون و مسلمان انجام می شود، جدا می کنند. آنها مضرات و فواید این الگوها را بر روی زنان، کودکان و مردان تمرین‌کننده، چه خانواده‌های مستقل و چه اعضای گروه‌های مذهبی منسجم، ترسیم می‌کنند. مشارکت‌کنندگان همچنین به پیچیدگی‌های ارزیابی این شکل از ازدواج و مسائل اخلاقی و قانونی پیرامون تنظیم این عمل، از جمله مزایا و معایب قانونی‌سازی می‌پردازند. ازدواج چند نفره مرز بعدی قانون ازدواج آمریکای شمالی و احتمالاً میدان جنگ حقوق مدنی بعدی است. دانشجویان و دانش پژوهان علاقه مند به تعدد زوجات، ازدواج، و خانواده علاقه زیادی به پرسش چندهمسری پیدا خواهند کرد. مشارکت کنندگان عبارتند از کری آبرامز، مارتا بیلی، لوری بیمن، جانت بنیون، جاناتان کاودن، شوشانا گراسبارد، ملانی هیث، دبرا مجید، رز مک درموت، سارا سانگ و ماورا ایرنه استراسبرگ.
خواهران مقدس: زنان مورمون از پایان چندهمسری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Colleen McDannell
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شبح چندهمسری، مورمونیسم را فراگرفته است. بیش از یک قرن پس از ممنوعیت این عمل، سایه ای طولانی ایجاد می کند که تصورات مردم از زندگی زنان سنت روز آخر امروز را پنهان می کند. بسیاری هنوز آنها را شهروندان درجه دوم می دانند که توسط کلیسا و شوهرانشان ظلم می شود و مجبورند در خانه بمانند و از فرزندان متعدد خود مراقبت کنند. خواهر سنتسوفر تاریخچه ای از زنان مورمون مدرن ارائه می دهد که این کلیشه ها را هدف قرار می دهد و نشان می دهد که داستان های آنها بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد. زنان در قلمرو یوتا در سال 1870-50 سال قبل از اصلاحیه نوزدهم حق رای را دریافت کردند - فقط به این دلیل که توسط همان قانون فدرال که پایان چندهمسری را مجبور کرد، آن را از بین ببرد. زنان مورمون مترقی و فعال سیاسی تأثیر عمیقی بر زندگی عمومی در چند دهه اول قرن بیستم داشتند. آنها سپس به سمت درون چرخیدند و یک ایده آل داخلی ایجاد کردند که فرهنگ مورمون را برای نسل ها شکل داد. جنبش زنان در دهه 1970 جرقه یک فمینیسم مورمونی جدید، نیرومند و شدیداً مورد مناقشه را برانگیخت که زنان قدیس روزهای آخر را از هم جدا کرد. در قرن بیست و یکم، بیش از نیمی از مورمون‌ها در خارج از ایالات متحده زندگی می‌کردند، و آنچه زمانی جامعه کوچکی از زنان پیشگام بود، به یک خواهرخواندگی جهانی تبدیل شده بود. کالین مک دانل استدلال می کند که ما در آستانه دورانی هستیم که در آن زنان احتمالا نقش بیشتری در کلیسای مورمون ایفا می کنند. این زنان با تحصیلات خوب، صریح و عمیقاً متعهد به ایمان خود هستند، از برچسب هایی مانند لیبرال و محافظه کار، سنتی و مدرن سرپیچی می کنند. این کتاب عمیقاً تحقیق شده و چشم‌گشا در طول بیش از یک قرن تاریخ است تا با همدلی و استعداد روایی، داستان‌های زنان قدیسه‌ی خارق‌العاده و معمولی را بیان کند.
چندهمسری آمریکایی: تاریخچه ایمان بنیادگرای مورمون [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Craig L. Foster, Marianne T. Watson
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
The History Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مورمون های بنیادگرای امروزی در غرب آمریکا مانند اجداد خود در برابر همسان سازی مقاومت می کنند. آنها با تمرکز بر ایمان، علیرغم تلاش‌هایی که برای پایان دادن به ترتیبات خانوادگی ارزشمندشان انجام می‌شود، زنده می‌مانند. در حالی که برخی از بنیادگرایان مانند وارن جفز در جنایات شنیع عقاید خود را فاسد می کنند، اکثر آنها به دینی پایبند هستند که می گویند کتاب مقدس است و توسط اولین پیامبر قدیس آخرالزمان، جوزف اسمیت، در اوایل دهه 1800 بازسازی شده است. مورمون مورمون، کریگ فاستر و ماریان واتسون بیش از دویست عکس و بینش منحصر به فرد ارائه می دهند تا توضیح دهند که چگونه حدود 30 هزار مورمون بنیادگرا هنوز به میراثی بسیار بحث برانگیز - با وجود چالش های دشوار آن - احترام می گذارند و در ازدواج چند نفره پافشاری می کنند.
"مردم عجیب و غریب": ضد مورمونیسم و ​​ایجاد دین در آمریکای قرن نوزدهم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
J. Spencer Fluhman (جی. اسپنسر فلومن)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
The University of North Carolina Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اگرچه قانون اساسی ایالات متحده اجرای آزادانه دین را تضمین می کند، اما مشخص نمی کند که چه چیزی به عنوان یک دین محسوب می شود. مورمونیسم، یک مذهب بومی آمریکایی، از زمان تأسیس خود در دهه 1830، هزاران نوکیش را به خود جلب کرد اما منتقدان بسیار بیشتری را به خود جلب کرد. جی اسپنسر فلومن در «مردم عجیب و غریب»، تاریخچه ای جامع از اندیشه ضد مورمون و بحث های پرشور مرتبط با آن درباره اصالت دینی در آمریکای قرن نوزدهم ارائه می دهد. او استدلال می کند که درک ضد مورمونیسم بینش انتقادی را در مورد روان آمریکایی ارائه می دهد زیرا مورمونیسم به نمادی قدرتمند تبدیل شد که ایده های مربوط به دین و دولت در اطراف آن شکل گرفت. فلومن چگونگی بدنام شدن مورمونیسم را با حملاتی که اغلب با هدف چندهمسری انجام می‌شد، مستند می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه ایمان جدید دشمن اجتماعی را برای مردمی که توسط مطبوعات عمومی برانگیخته شده و با بی‌ثباتی اجتماعی و اقتصادی مواجه شده بودند، فراهم می‌کرد. با بردن داستان به اوایل قرن، فلومن نشان می‌دهد که چگونه دگرگونی‌های خود مورمونیسم، نتیجه انتخاب و نیروی بیرونی، قدرت بدترین ماده ضد مورمون را تضعیف کرد، و باعث پذیرش یوتا در اتحادیه در سال 1896 شد و همچنین هموارسازی کرد. راهی برای پذیرش چشمگیر و در عین حال کینه توزانه مورمونیسم به عنوان یک دین آمریکایی.
  • تعداد رکورد ها : 4