جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
The Divine Trinity
عنوان :
نویسنده:
David Brown (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
یوجین - اورگن - آمریکا: Wipf and Stock,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب ، اولین تجزیه و تحلیل جدی آموزه تثلیث برای سالیان متمادی ، دفاعی را در برابر رفتار محافظه کارانه تثلیث به عنوان یک "راز" غیرقابل نفوذ و در برابر موضع رادیکال مبنی بر اینکه این آموزه ناسازگار است و بنابراین غیرقابل قبول است ، ارائه می دهد. براون "پایه گذاری رشته جدیدی از الهیات فلسفی (یا گسترش افق های فلسفه دین) را برای استفاده گسترده تر از نوع نفوذ الهیات توسط فلسفه" که نمونه اش در برخورد با تثلیث است ، مورد حمایت قرار می دهد. او بر اعتقاد به خدا مداخله گر (خداباوری و نه دئیسم) استدلال می کند و معتقد است که نقد کتاب مقدس و تحقیقات تاریخی به معنای کنارگذاشتن اعتقادات مسیحی نیست ، زیرا "اصل تاریخی" نباید با "حقیقت الهیاتی" برابر باشد هر چند مشکلات تاریخی باید مانع از پذیرش واقعی کلمات انجیل به طور کلی شود ، "مسیح واقعی" را می توان از "عیسی تاریخی" با روش فلسفی جدا کرد. با گستره وسیع ، دقیق و صادقانه در بحث ، آثار براون برای افراد تحصیل کرده مسیحی و دیگران فراتر از محدوده الهیات حرفه ای و فلسفه دین مورد توجه قرار خواهد گرفت. شاید برانگیزاننده ترین ادعای براون این باشد که قیامت باید به عنوان یک تجربه بصری واقع بینانه پذیرفته شود و هرکسی که آن را می پذیرد باید آماده باشد تا تجربیات دیگر رویایی ، به عنوان مثال ، دیدگاههای مریم مقدس را جدی بگیرد ، حتی اگر آنها را رد کند. پایان. نویسنده می گوید: "مطمئناً این یک حقیقت حیرت انگیز است که خدا باید به موجودی با قدرتهای بسیار پست مانند انسان علاقه مند باشد." "اما این به وضوح باید دلالت آموزه تثلیث باشد." رسیدن به این نتیجه با استدلال فلسفی ، گامی اساسی در جهت "نفوذ کامل الهیات توسط فلسفه" است که براون خواستار آن است.
Divine Generosity and Human Creativity: Theology through Symbol, Painting and Architecture
نویسنده:
David Brown (Author), Christopher R. Brewer (Editor), Robert MacSwain (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
انگلیس: Routledge; روتلج,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تا حدی در تمایل به دفاع از آزادی الهی و تا حدی به این دلیل که تنها راه حفظ صدای انحصاری برای الهیات، بسیاری از الهیات معاصر مکاشفه و تجربیات دینی را به طور مصنوعی محدود کرده و عملاً راه کسانی را که خدا را فراتر از دیوارهای کلیسا می یابند قطع کرده است. در مقابل این گرایش ، دیوید براون بر بخشایندگی الهی و بینش وسیع تری از واقعیت استدلال می کند که خدا را در نظر می گیرد که نمادها (ادبی ، تصویری و مقدس) را وسیله ای برای واسطه بین جهان الهی و وجود مادی خود ما می داند. برای استدلال متقابل الهی و به طور خاص شیوه های بیان خدا در جهان تخیلی وسیع تر ، مستلزم تمرین گوش دادن دقیق است زیرا نمادها در امکانات خود غنی تر و بازتر از آن چیزی است که اغلب کاربران تصور می کنند. این نه تنها در مورد تصاویر کتاب مقدس صادق است ، حتی اشیاء بی جان مانند ساختمانها یا هنرمندان متخاصم ، بلکه هنرمندان خلاق می توانند چیزهای مهمی برای گفتن به مسیحی مومن داشته باشند. یک مقدمه ایده آل که گفتگو را نیز به جلو می برد ، این جلد به مبانی ، قدرت چند ظرفیتی نمادها ، هنرمندان به عنوان الهیات و معنا در معماری دینی می پردازد.
God in a Single Vision: Integrating Philosophy and Theology
نویسنده:
Christopher R. Brewer, Robert MacSwain
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
انگلیس: Routledge: روتلج,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در گفتگوی قدیم بین فلسفه غرب و الهیات مسیحی ، صداهای قدرتمند معاصر بیشتر به جای گفتگو ، بر روی مونولوگ بحث می کنند. به جای این که این دو رشته از یکدیگر یاد بگیرند و متقابلاً یکدیگر را آگاه کنند ، هر دو فیلسوف و متکلمان به طور فزاینده ای از آنچه دیگران می گویند ، بخصوص در زمینه تحصیلات انگلیسی و آمریکایی ، بی ارتباط هستند و بنابراین نمی توانند بشنوند. در حال حاضر برخی از فیلسوفان مسیحی ادعای اقتدار روش شناختی بر آموزه ها دارند ، در حالی که برخی از متکلمان مسیحی حتی این را انکار می کنند که فلسفه به عنوان یک رشته جداگانه یکپارچگی خود را دارد. در مقابل این روندها ، دیوید براون در سی سال گذشته استدلال کرده است که فلسفه و الهیات هر دو برای مقابله با واقعیت رمز و راز الهی و ایمان مسیحی ضروری هستند. هیچ یک از رشته ها را نمی توان به دیگری تقلیل داد و هر کدام سهم خود را برای درک کامل آنچه براون به عنوان "بینایی واحد" از خدا توصیف می کند ، دارند. در این جلد ، براون به برخی موضوعات کلیدی در الهیات فلسفی ، از جمله نظم ایجاد شده ، تجربه و مکاشفه ، تجسم و رستگاری و بهشت ​​و سرنوشت مشترک ما می پردازد. این جلد با ترکیب وضوح تحلیلی ، ماهیت اعتقادی و عمق تاریخی ، نمونه ای از پروژه براون برای ادغام واقعی فلسفه و الهیات است. بنابراین ، این یک مقدمه ایده آل برای این گفتگوی حیاتی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین استدلال متقابل مورد علاقه متخصصان هر دو رشته است.
الفلسفة الإسلامية
نویسنده:
رجاء احمد علي
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
عمان - اردن: دار المسيرة للطباعة والنشر,
علم الكلام
عنوان :
نویسنده:
رجاء احمد علي
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
عمان - اردن: دار المسيرة للنشر والتوزيع والطباعة,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ما نمی توانیم بگوییم که فلسفه اسلامی تنها در آن میراثی است که توسط فیلسوفان شرق جهان اسلام مانند الکندی ، فارابی ، ابن سینا و دیگران و فیلسوفان مغرب ، به عنوان مثال ، ابن باجه ، ابن طفیل و ابن رشد ، برای ما باقی مانده است. زیرا ما از جنبه های مهمی که در چارچوب فلسفه اسلامی قرار می گیرد غافل شده ایم. ما در می یابیم که فلسفه اسلامی شامل عرفان است ، اعم از عرفان اهل سنت ، مانند عرفان رابعه العداویه و ابوحامد غزالی ، یا عرفان فلسفی ، که همراهان آن با نظریه هایی مانند حلول ، اتحاد و وحدت وجود پایان یافتند. حقیقت این است که رویکرد تصوف (آن رویکرد ذوقی) با رویکرد فیلسوفان ناب (روش عقلانی) متفاوت است ، اما ما می توانیم تصوف را در چارچوب فلسفه اسلامی وارد کنیم. ما همچنین می توانیم جزئی از علم فلسفه اسلامی علم اصول فقه را بدانیم که به آن علم اصول احکام می گویند ، این علم از نظر برخی محققان شامل برخی از اصول کلامی است. با در نظر گرفتن این که اکثر فیلسوفان مسلمان در حقیقت ، برخی از آنها بیشتر در علم شهرت داشتند تا در فلسفه ، مانند شیخ رئیس ابن سینا ، که کتاب قانون او را بیشتر از شفایش می شناسند. ما همچنین می توانیم در چارچوب فلسفه وارد یک محور مهم شویم که برای برخی فلسفه واقعی اسلامی ، منظور من علم کلام است ، پس این علم چیست؟
عقل و الوجود
نویسنده:
يوسف كرم
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
مؤسسة هنداوي للتعليم والثقافة ,
Theology in the Age of Scientific Reasoning
نویسنده:
Nancey Murphy (نانسی مورفی)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
نیویورک - آمریکا: انتشارات دانشگاه کرنل: Cornell University Press,
Scientific Perspectives on Divine Action: Twenty Years of Challenge and Progress
نویسنده:
by Robert John Russell (Editor), Nancey Murphy (Editor), William R. Stoeger (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
ایدیانا - آمریکا: انتشارات دانشگاه نوتردام: University of Notre Dame Press ,
Quantum Cosmology Laws Of Nature: Scientific Perspectives on Divine Action
نویسنده:
Robert John Russell (رابرت جان راسل) / (نانسی مورفی) Nancey Murphy
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
ایندیانا - آمریکا: انتشارات دانشگاه نوتردام: University of Notre Dame Press,
Bodies and Souls, or Spirited Bodies? : Current Issues in Theology
نویسنده:
Nancey Murphy (نانسی مورفی)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
کمبریج - انگلیس: انتشارات دانشگاه کمبریج: Cambridge University Press; Illustrated edition,
چکیده :
ترجمه ماشینی: آیا انسانها از یک بدن و یک ذهن یا روح غیر مادی تشکیل شده اند یا ما موجوداتی کاملاً فیزیکی هستیم؟ نظرات در مورد این موضوع به شدت تقسیم شده است. در این کتاب واضح و مختصر ، نانسی مورفی یک روایت فیزیکالیست را مورد بحث قرار می دهد ، اما تصوری که دیدگاههای سنتی انسانها را به عنوان منطقی ، اخلاقی و قادر به ارتباط با خدا کاهش نمی دهد. این موقعیت نه تنها با پیشرفت علم و فلسفه ، بلکه با مطالعات کتاب مقدس و الهیات مسیحی نیز ایجاد می شود. از خواننده دعوت می شود تا راههای موجودات را بیشتر از مجموع اجزای آنها درک کند. اینکه ظرفیتهای انسانی بالاتر مانند اخلاق ، اراده آزاد و آگاهی دینی از پیچیدگی عصبی زیستی ما سرچشمه گرفته و از طریق ارتباط ما با دیگران ، با میراث فرهنگی ما و از همه مهمتر با خدا توسعه می یابد. مورفی به سوالات منحصر به فرد انسان ، تجربه مذهبی و هویت شخصی قبل و بعد از معاد جسمانی می پردازد.