جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 5
افسون مجدد غرب: جلد 1 معنویت های جایگزین، مقدس سازی، فرهنگ عامه و مضامین غیبی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Partridge
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به عنوان کتابی درباره معنویت نوظهور در غرب معاصر، بر ماهیت، تکامل و اهمیت اشکال جدید دین و معنویت های جایگزین تمرکز دارد. بخش اول کتاب زمینه‌های نظری را فراهم می‌کند و خواننده را در برخی از بحث‌های اصلی راهنمایی می‌کند. پس از مروری بر تز سکولاریزاسیون، که استدلال می‌کند که غرب به طور فزاینده‌ای در حال افسون شدن است، فصل دوم به تحلیل جامعه‌شناختی ادیان جدید و معنویت‌های بدیل می‌پردازد. توجه ویژه ای به ایده های جامعه شناس دین، ارنست ترولچ، به ویژه تحلیل معمایی او از دین عرفانی ظهوری شده است، که به طور پیشاپیش بینش های مفیدی برای درک محیط دینی بدیل معاصر ارائه می دهد. در برابر جامعه‌شناسانی مانند برایان ویلسون و استیو بروس، این فصل و فصل بعدی استدلال می‌کنند که شکل‌های جدید معنویت به جای اینکه بی‌اهمیت باشند، در واقع بخش مهمی از افسون مجدد غرب هستند. فصل 3 یک نظریه کلی در مورد افسون مجدد غرب می سازد.
ادیان بشقاب پرنده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Partridge (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شبح بشقاب پرنده، که توسط نمایش هایی مانند «پرونده های ایکس» رواج یافته است، جلوه حیرت انگیزی را به چهره اعمال مذهبی مدرن آورده است. اما انگیزه باورهای خارق العاده و گاه شوم پرستندگان بشقاب پرنده چیست؟ UFO Religions به طور انتقادی برخی از مسائل جذاب پیرامون پرستش بشقاب پرنده را بررسی می کند - روایت های آدم ربایی، تفسیرهای مبتنی بر بشقاب پرنده از ادیان دیگر، رشد شبه علومی که ادعا می کنند یوفوها را توضیح می دهند، و پاسخ های جامعه علمی اصلی به چنین ادعاهایی. با تمرکز بر گروه های جهانی بشقاب پرنده های معاصر از جمله جنبش رالیان، دروازه بهشت، Unarius و جامعه انصارالله، نمایه روشنی از بحث ها و اعتقادات مدرن UFO ارائه می دهد.
فرهنگ فاخر: مواد مخدر، عرفان، و تعقیب تعالی در دنیای مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Partridge
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تاریخ مملو از شواهدی از شیفتگی بشریت به مواد مخدر و تعقیب حالات تغییر یافته است. از رمانتیسم اولیه تا غیبت گرایی اواخر قرن نوزدهم و از پاریس تا شمنیسم روانگردان معاصر، مواد روانگردان نقش کاتالیزور مردم را بر عهده داشته اند. با این حال، هنوز تحلیل جدی از ابعاد مذهبی مصرف مدرن مواد مخدر وجود ندارد. استفاده از مواد مخدر و تعقیب تعالی از قرن نوزدهم تا امروز. این کتاب که با شیفتگی رمانتیک به تریاک شروع می شود، کشف داروهای بیهوشی، علاقه روانپزشکی و مذهبی به حشیش، قدرت فریبنده مسکالین و قارچ های توهم زا، استفاده های جدیدتر از ال اس دی، و همچنین بحث های پیرامون مواد مخدر و تجربیات مذهبی را شرح می دهد. این تاریخ اجتماعی و فرهنگی جذاب و گسترده، شکاف بزرگی را در مطالعه دین در دنیای مدرن و درک ما از اهمیت تفکر ضدفرهنگی پر می کند و بینش های جدید و به موقع را در مورد رابطه بحث برانگیز مواد مخدر و تجربه عرفانی ارائه می دهد.
فریب سمت تاریک: شیطان و شیطان شناسی غربی در فرهنگ عامه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher H. Partridge, Eric S. Christianson (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شیاطین، شیاطین، ارواح و خون آشام ها در سراسر فرهنگ رایج غرب در فیلم، موسیقی و ادبیات حضور دارند. اهمیت مذهبی آنها اخیراً مورد بررسی قرار گرفته است. «دلسوز تاریکی» کار برخی از مهم‌ترین و خلاق‌ترین دانشمندان در زمینه مطالعات کتاب مقدس و مذهبی را گرد هم می‌آورد. این مقالات شیطان شناسی را در فرهنگ عامه از طیفی از دیدگاه ها بررسی می کنند: شیطان پرستی در موسیقی معاصر. رابطه سرود و فیلم ترسناک; حرفه هانیبال لکتر؛ نمایش شیطان در فیلم‌های مربوط به مسیح. و انحراف معنوی در داستان های هری پاتر. این جلد تازه و نوآور مورد توجه دانشجویان علوم دینی و الهیات و همچنین ادبی و فرهنگ عامه خواهد بود.
کتاب راهنمای دین و موسیقی عامه پسند بلومزبری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Partridge, Marcus Moberg
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
کلیدواژه‌های اصلی :
  • تعداد رکورد ها : 5