جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
مادرِ خدا، وکیلِ حوا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tina Beattie (تینا بیتی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تینا بیتی کتابی خیره کننده در مورد الهیات زن نوشته است. هدف اعلام شده او تشخیص جایگاه بدن زن در داستان نجات مسیحی است و این کار را از دل سبک‌سازی‌های مسیحی زنان -شکل‌های مریم و حوا- انجام داده است. بیتی موضوع خود را با کمک فمینیسم روانکاوانه فرانسوی دنبال کرده است. اما او عمداً خود را در تضاد با نئوارتدوکسی و الهیات لیبرال فمینیستی قرار می دهد. او معتقد است که متکلمانی مانند فون بالتاسار با تأثیرات فاجعه آمیزی از بهترین سنت پاتریستیکی الهیات ماریان دور می شوند. او همچنین در کتابی که در دفاع از الهیات کلاسیک ماریان قوی است، به مارینا وارنرهای این جهان تسلی نمی دهد. او با شور و بینش الهیات نه تنها از تولد باکره، لقاح مطهر و فرض، بلکه از باکرگی همیشگی مریم دفاع می کند. به عقیده بیتی، میل باکره نباید منفی تلقی شود، بلکه باید به عنوان تأییدی بر صداقت میل زنان در برابر خداوند، به گونه ای نه وابسته به فالوس و نه قابل تقلیل به نبوغ باشد.
طردشدگان در بَرَهوتِ یَأس [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Emilie M. Townes (امیلی ام تاونز)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: تا زمانی که خواهران دلورس ویلیامز در بیابان به تجربیات و شیوه‌های بقای زنان سیاه‌پوست به‌عنوان همراه و/یا اصلاح‌کننده شیوه غالب رهایی که در الهیات سیاه‌پوست یافت می‌شود، صدای الهی داده شد. این پاسخ زنانه به ارائه توصیف غلیظ‌تری از تفکر مذهبی سیاه‌پوستان و حالت‌های وجودی زن و مرد کمک کرد. من بررسی می‌کنم که این گفتمان گسترش‌یافته در اخلاق اجتماعی زنانه و نبردی که سیاه‌پوستان برای بشریت ما می‌برند، چه مورد استفاده قرار گرفته است.
  • تعداد رکورد ها : 2