جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
مقایسه مفاهیم فقر و مسکنت با دو مفهوم فقر مطلق و نسبی
نویسنده:
محمدرضا یوسفی
نوع منبع :
مقاله , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , کتابخانه عمومی , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
فلسفة العلم من الألف إلى الياء (فرهنگ جامع اصطلاحات و اعلام فلسفه علم از الف تا ی)
نویسنده:
ستاتس بسيلوس؛ ترجمه:صلاح عثمان؛ مراجعه: محمد السید
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره - مصر: المرکز القومی للترجمه,
تفکر از الف تا ی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Nigel Warburton ( نایجل واربرتون)
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: "humpty-dumptying" چیست؟ آیا «برهان‌های قیاس» هرگز مطرح می‌شوند؟ چگونه بفهمم که شخصی از "کلمات راسو" استفاده می کند؟ تفاوت بین "شاه ماهی قرمز" و "مرد حصیری" چیست؟ این کتاب عالی که اکنون در چاپ سوم خود است، به هر کسی که می خواهد خوب استدلال کند و انتقادی فکر کند کمک می کند. این نسخه کاملاً به‌روز شده با استفاده از مثال‌های شوخ‌آمیز و موضوعی، شامل بسیاری از ورودی‌های جدید است و کل متن را به‌روزرسانی می‌کند.
التفكير من الألف إلى الياء
نویسنده:
Nigel Warburton ( نایجل واربرتون)؛ ترجمه: هالة عباس, اسامة عباس
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - لبنان: مکتبة الفکر الجدید (مركز نماء للبحوث والدراسات),
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آثار اساسی برای رویکردهای تفکر انتقادی، مغالطات و منطق مدرن همیشه مانعی برای تعدادی از محققان، علاقه‌مندان و روشنفکران بوده است، زیرا در برخی از روش‌های تفریق و تبیین آنها با مشکل مواجه هستند، در حالی که واژگان مفهومی پیچیده یا دشوار ساختارها ممکن است در برخی آثار دیگر فراوان باشد و بنابراین بسیاری از پرداختن به این علم و بررسی آن رویگردانند. این کتاب به عنوان مقدمه ای بر تفکر انتقادی به صورت ساده و کاربردی و به صورت واژگانی الفبایی آمده است، زیرا ابزارهای اساسی برای تفکر در مورد هر موضوعی را با تفکر روشن ارائه می دهد و می توان از این ابزارها در هر زمینه ای که نیاز به درستی و درستی داشته باشد استفاده مجدد کرد. روشن اندیشی.
فرهنگ فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Charles Taliaferro, Elsa J. Marty (editors)
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم)
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Continuum ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این یک منبع ضروری و جامع برای دانشجویان و دانش پژوهان فلسفه دین است. «فرهنگی در فلسفه دین» منبعی ضروری برای دانشجویان و دانش پژوهان است. این کتاب با پوشش چهره‌ها، استدلال‌ها و اصطلاحات تاریخی و معاصر، مروری بر مضامین حیاتی ارائه می‌کند که فلسفه دین را به عرصه رو ​​به رشد و پرشور امروزی تبدیل می‌کند. علاوه بر مدخل های مشترک تالیافرو و مارتی، محققان برجسته در فلسفه دین از جمله برایان دیویس، پاملا سو اندرسون، پل دریپر، جری والز، پل گریفیث، داگلاس هدلی، دیل ژاکیت و ویکتوریا به فرهنگ لغت کمک کرده اند. هریسون فرهنگ لغت شامل گاهشماری، مقدمه ای گسترده بر فلسفه دین مدرن و کتابشناسی است. این ادیان و منابع جهانی از شرق و غرب را پوشش می دهد. مدخل ها برای وضوح، موجز بودن و تعامل ایجاد شده اند.
دایرة‌المعارف الهیات مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jean-Yves Lacoste (ed.) (ژان ایو لاکوست)
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , مدخل اعلام(دانشنامه اعلام) , آثار مرجع
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: دایره المعارف الهیات مسیحی، ترجمه شده از فرهنگ لغت فرانسوی نقد د تئولوژی ویرایش دوم، دارای بیش از 530 مدخل است که توسط 250 محقق از پانزده کشور مختلف ارائه شده است. مدخل هایی که بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند، مروری انتقادی از سؤالات اصلی الهیات و موضوعات مرتبط، از جمله مفاهیم، ​​رویدادها، شوراها، متکلمان، فیلسوفان، جنبش ها و غیره در اختیار خواننده قرار می دهند. این اثر مرجع که به‌عنوان «شاهکار دانش پژوهی» شناخته می‌شود، برای محققان، دانشجویان دین و الهیات و همچنین خوانندگان عمومی مورد توجه و استفاده قرار خواهد گرفت.
فرهنگ جدید بین‌المللی الهیات عهد جدید (مجموعه 4 جلدی)	[کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Colin Brown (general editor) (کالین براون)
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , آثار مرجع
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Zondervan,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فرهنگ لغت بین‌المللی جدید الهیات عهد جدید، اولاً، بزرگ‌نمایی اساسی عهد الهیات آلمانی است. در اولین انتشار خود به زبان آلمانی، به عنوان یک اثر مرجع اصلی شناخته شد و از آن زمان به عنوان ابزاری مهم برای درک الهیات و پیام کتاب مقدس، به طور گسترده‌تری مورد تحسین قرار گرفت. ترجمه و انتشار آن به زبان انگلیسی، همراه با اصلاحات و اضافات گسترده، منبع اطلاعاتی بی نظیری است که برای وزیران، معلمان، و هر کسی که علاقه مند به مطالعه و آموزش کتاب مقدس است، ارزشمند است. برخی از ویژگی های اصلی آن عبارتند از: - بحث های مختصر در مورد اصطلاحات اصلی الهیات کتاب مقدس - مرتب شده به ترتیب حروف الفبای انگلیسی - بدون نیاز به دانش یونانی و عبری - بحث در مورد استفاده از هر اصطلاح کلیدی در یونانی کلاسیک، عهد عتیق، نگارش خاخام، و عهد جدید - واژه نامه اصطلاحات فنی - کتابشناسی کامل - نمایه های کاملی که انبوه اطلاعات موجود در این مجلدها را به راحتی در دسترس قرار می دهد.
دیکشنری جیبی دفاعیات مسیحی و فلسفه دین: 300 اصطلاح متفکران به طور واضح تعریف شده اند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
C. Stephen Evans
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم)
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
IVP Academic ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: برای فیلسوفان، جست‌وجوی حقیقت در تعاریف دقیق است. برای مدافعان مسیحی، دفاع از ایمان بر اساس کلمه تعیین کننده استوار است. و برای دانش آموزان مبتدی هر یک از رشته ها، تفاوت بین موفقیت و ناامیدی با درک اصطلاحات و ایده ها و شناسایی متفکران و جنبش ها آغاز می شود. The Pocket Dictionary of Apologetics & Philosophy of Religionis طراحی شده است تا همراهی برای مطالعه شما در مورد این دو رشته مرتبط باشد. در میان 300 مدخل آن، اصطلاحاتی، از معذرت خواهان جهان بینی پسین، از آبلار تا فیلسوفان دین ون تیل، از آلستون تا جنبش های ولترستورف، از فلسفه تحلیلی تا استدلال های عذرخواهی داوطلبانه، از کیهان شناختی تا الهیات شرط بندی، از آرمینییسم تا آفرودگرایی در اینجا وجود دارد. و "کلید راهنما" برای خواندن، سخنرانی ها، تکالیف نوشتن و آماده سازی امتحان به راحتی قابل دسترسی است. برای هر دانش آموزی که انتظار دارد در مورد انسجام فکری کند یا در مورد ریکور نشخوار فکری کند، این یک کمک آموزشی ضروری است.
دایره المعارف فلسفه استنفورد [کتاب انگلیسی]
نوع منبع :
کتاب , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: به گفته این وب سایت، دایره المعارف فلسفه استنفورد مجموعه ای از مقالاتی است که موضوعاتی در رشته عمومی فلسفه را پوشش می دهد. با این حال، بر خلاف فرهنگ لغت های منتشر شده، این پروژه به گونه ای طراحی شده است که مقالات را می توان توسط متخصص یا گروهی از متخصصان در این زمینه نگهداری و به روز کرد و آن را به یک پروژه ادبی متن باز پویا تبدیل کرد. بنابراین، در صورت آشکار شدن تحقیقات جدید، مقالات در معرض اصلاح هستند. یک هیئت تحریریه بر ارسال تمام ورودی‌های جدید و به‌روزرسانی‌های ورودی‌های موجود نظارت می‌کند تا این پروژه از ارزش علمی بالایی برای محققان برخوردار باشد. مقالات معمولا از مرورهای کوتاه و روشنگرانه تا مقدمه های گسترده تا موضوعات تخصصی را شامل می شود. کتاب‌شناسی‌های گسترده‌ای که هر مدخل شامل می‌شود، به‌ویژه ارزشمند است، که گاه تا حدودی جامع است.
رساله حدود الاشیاء (مجموعه‌اي از اصطلاحات حِكمي, الهي, طبيعي و منطقي به سبك پرسش و پاسخ)
نویسنده:
نویسنده ناشناس؛ تحقیق: الهه روحی دل
نوع منبع :
مقاله , مدخل مفاهیم(دانشنامه مفاهیم) , کتابخانه عمومی , فصل کتاب
منابع دیجیتالی :