جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
اهمیت تاریخی و فلسفی زبان، حقیقت و منطق آیر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Adam Tamas Tuboly
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این مجموعه ویرایش شده اولین جلد جامع از شاهکار A. J. Ayer در سال 1936، زبان، حقیقت و منطق را ارائه می دهد. این جلد با یازده فصل اصلی، اهمیت تاریخی و فلسفی کار آیر را بازنگری می‌کند و جایگاه آن را در تاریخ فلسفه تحلیلی و میراث بعدی آن بررسی می‌کند. مشارکت‌کنندگان با استفاده از پژوهش‌های پیشگام در تجربه‌گرایی منطقی، موضوعات متنوعی از اخلاق، ارزش‌ها و دین، تا حقیقت، معرفت‌شناسی و فلسفه زبان را بررسی می‌کنند. از جمله سؤالات مورد بحث عبارتند از: آیر چگونه دیدگاه ها و مفاهیم تجربی گرایان منطقی را حفظ یا تحریف کرد؟ استدلال‌های آیر با استدلال‌هایی که او قصد بازسازی آن را داشت، چگونه است؟ و کدام جنبه های کتاب مسئول تأثیر بسیار زیاد آن بوده است؟ این جلد به طور ماهرانه زبان، حقیقت و منطق را در تاریخ فکری و فرهنگی-اجتماعی اندیشه فلسفی قرن بیستم قرار می‌دهد و فصل‌های مقدماتی و زمینه‌ای و همچنین کاوش‌های خاصی در موضوعات متنوعی ارائه می‌کند که موضوعات اصلی کتاب را پوشش می‌دهد. این مجموعه با ارائه بینش های مهم از اهمیت تاریخی و معاصر، منبعی ضروری برای محققان علاقه مند به میراث حلقه وین و تأثیر آن بر اخلاق و فلسفه ذهن است.
ارنست ناگل: فلسفه علم و مبارزه برای وضوح [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Matthias Neuber, Adam Tamas Tuboly
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این جلد به زندگی و آثار ارنست ناگل (1901-1985) که از جمله فیلسوفان علم قرن بیستم است، اختصاص دارد. این جلد که توسط تاریخ جامعه فلسفه علم در سالهای اخیر فراموش شده است، فلسفه ناگل را به نسل جدیدی از خوانندگان معرفی می کند و شایستگی و اصالت آثار او را برجسته می کند. علایق و فعالیت‌های ناگل که در تاریخ فلسفه به عنوان نماینده اصلی تجربه‌گرایی منطقی آمریکایی با برخی گرایش‌های پراگماتیست و طبیعت‌گرا شناخته می‌شد، فراتر از این محدودیت‌ها بود. حرفه او با قصد قوی و مصمم برای هماهنگ کردن جهان بینی علمی اروپایی از تجربه گرایی منطقی و طبیعت گرایی/پراگماتیسم آمریکایی مشخص شد. معروف‌ترین و منظم‌ترین رساله‌ی او درباره‌ی «ساختار علم»، درست یک سال قبل از معروف‌تر توماس کوهن، «ساختار انقلاب‌های علمی» منتشر شد. به عنوان بازتابی از کار میان رشته ای ناگل، مقالات نویسندگان مشارکت کننده هم از نظر تاریخی و هم از نظر سیستماتیک به هم مرتبط هستند. این حجم به طور عمده برای دانشجویان در سطح کارشناسی ارشد و دانشمندان دانشگاهی جذاب خواهد بود. از آنجایی که این جلد به پرسش‌های علمی تاریخی، فلسفی، فیزیکی، اجتماعی و عمومی می‌پردازد، مورد توجه مورخان و فیلسوفان علم، معرفت‌شناسان، دانشمندان علوم اجتماعی و هر علاقه‌مند به تاریخ فلسفه تحلیلی و تاریخ فکری قرن بیستم خواهد بود.
  • تعداد رکورد ها : 2