جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 8
راهنمای بلک‌ ول برای فلسفه فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Eva Feder Kittay , Linda Martín Alcoff
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Publishing Ltd,
چکیده :
ترجمه ماشینی: راهنمای بلک‌ول برای فلسفه فمینیستی، مقدمه‌ای قطعی برای این حوزه است که از 15 مقاله جدید تشکیل شده است که روش‌ها و رویکردهای فلسفی را برای دغدغه‌های فمینیستی به کار می‌برد. دیدگاهی کلیدی از پروژه تمرکز بر تجربه زنان ارائه می دهد. شامل موضوعاتی مانند فمینیسم و ​​پراگماتیسم، فلسفه لزبین، معرفت شناسی فمینیستی، و زنان در تاریخ فلسفه است.
روش‌های تغییر: فمینیست‌ها در حال تغییر رویه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sandra Burt and Lorraine Code
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Broadview Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: روش‌های تغییر مجموعه‌ای از مقاله‌های اصلی توسط پزشکان، محققان و فعالان فمینیست است. نویسندگان نشان می‌دهند که چرا «مسئله روش» در صدر بسیاری از تحقیقات فمینیستی و استراتژی‌های تحقیق تفسیری قرار گرفته است، و درگیر تفکر در مورد چگونگی توسعه ایده‌ها و اعمال در شرایط پیچیده اجتماعی هستند. مقالات این کتاب، سنتی را به چالش می‌کشد که به نسخه‌های انتزاعی و رسمی از ایده‌ها و تجربیات مردان سفیدپوست ممتاز اجازه می‌دهد تا معیارهایی را برای نحوه رفتار همه افراد تعیین کنند. نویسندگان از دانش جدید برای جابجایی ایدئولوژی غالب ساخته شده حول نژاد، طبقه، جنسیت، و امتیازات دگرجنس‌گرا استفاده می‌کنند و سپس تحلیل‌های مبتکرانه فمینیستی از موضوعات متنوعی مانند تغییرات سیاسی، زبان‌شناسی انتقادی، مراقبت از کودکان، مطالعات مذهبی و خشونت علیه زنان
فضاهای بلاغی: مقالاتی در مورد مکان های جنسیتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: استدلال‌های این کتاب به یکباره از پیامدهای اخلاقی-سیاسی چگونگی تولید و توزیع دانش و موضوعات سوبژکتیویته جنسیتی آگاه می‌شوند. در بعد انتقادی خود، این مقالات شفاف با ناتوانی معرفت‌شناسی غالب جریان اصلی فلسفی در ارائه اصول تنظیم‌کننده‌ای که مردم را در پروژه‌های معرفتی که در زندگی‌شان نقش محوری دارند، راهنمایی می‌کنند. در بعد سازنده خود، فضاهای بلاغی بر توسعه تحلیل‌های مولد و موردی از شناخت افراد دیگر در موقعیت‌هایی متمرکز است که نابرابری‌های سیاسی-اجتماعی الگوهای نامتقارن قدرت و امتیاز معرفتی را ایجاد می‌کنند.
تفاسیر فمینیستی گادامر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Pennsylvania State University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تصاویر و ارجاعات به زنان در مجموعه گسترده آثار منتشر شده او به قدری نادر است که به نظر می رسد برای هانس-گئورگ گادامر «سوال زن» وجود ندارد. با این حال، نویسندگان پانزده مقاله موجود در این جلد نشان می‌دهند که می‌توان سکوت‌های گذشته گادامر را درباره زنان و دیگران خواند تا منابع غنی برای نظریه و عمل فمینیستی در دیدگاه‌های او درباره علم، زبان، تاریخ، دانش، پزشکی و ادبیات. در حالی که مقاله نویسان ارزش زیادی در آثار گادامر می یابند، او از بحث آنها به عنوان شخصیتی بحث برانگیز ظاهر می شود. برخی از مشارکت‌کنندگان او را ترویج احترام واقعی و تعامل با دیگری می‌دانند: برخی دیگر ادعا می‌کنند که در گفتگوی گادامری، دیگری صدایی ندارد. برای برخی، غوطه ور شدن گادامر در سنت مانعی برای تحقیق فمینیستی است. برای دیگران، با آگاهی از نیاز به درک خوب سنت به منظور مخالفت با ناسازگاری آن یا بهره مندی از بینش آن، روش او برای درگیر کردن سنت به ویژه سازنده است. برخی از مشارکت کنندگان با جدایی او بین فلسفه و سیاست مخالفت می کنند. دیگران در سکوت نسبی او در مورد مسائل تجسم مشکل پیدا می کنند. برخی دیگر معتقدند که "تلفیقی از افق ها" به معنای استعمار تفاوت است. اما هدف مشترک هر یک از این مناقشات این است که تشخیص دهیم فمینیست ها چه چیزی می توانند از گادامر بیاموزند و همچنین با چه محدودیت هایی که تفسیر مجدد فمینیستی از آثار او ناگزیر باید با آن مواجه شود. مشارکت کنندگان عبارتند از لیندا مارت؟ ان الکوف، ویلیام کاولینگ، جما کورادی فیومارا، ماری فلمینگ، سیلجا فرودنبرگر، سوزان هکمن، سوزان-جودیت هافمن، گریس ام جانتزن، پاتریشیا آلتنبرند جانسون، لورا کاپلان، رابین پاپاس، رابین می استیلت ، ورونیکا واسترلینگ، جورجیا وارنک و کاتلین رابرتز رایت.
مسئولیت معرفتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نوع جدیدی از موقعیت معرفت‌شناختی را توسعه می‌دهد که فضیلت را بر نظریه‌های معرفت‌شناختی استانداردتر برجسته می‌کند. داشتن شناخت کافی از جهان نه تنها امری بقا بلکه یک الزام است. این الزام به «خوب دانستن» همان چیزی است که فلاسفه آن را «مسئولیت معرفتی» نامیده‌اند. در این مطالعه ابتکاری و التقاطی، Lorraine Code امکانات ذاتی این مفهوم را به عنوان مبنایی برای درک تلاش های انسان برای شناخت و درک جهان و برای تشخیص ماهیت فضیلت فکری بررسی می کند. کد با تمرکز بر این ایده که دانستن فرآیندی خلاقانه است که توسط الزامات مسئولیت معرفتی هدایت می شود، دیدگاه تازه ای در مورد نظریه دانش ارائه می دهد. از این منظر جدید، کد پرسش‌هایی درباره دانش مطرح می‌کند که تمرکز متفاوتی با آن‌هایی دارد که به طور سنتی در دو نظریه معرفت‌شناختی پیشرو، یعنی بنیادگرایی و انسجام‌گرایی مطرح می‌شوند. در حالی که این رویکردها را رد نمی کند، این موقعیت جدید از تمرکز اولیه بر روی محصولات معین دور می شود و به سمت بررسی فرآیندهای همیشه در حال تغییر حرکت می کند. او با این استدلال که دانش هرگز به‌عنوان یک انتزاع بی‌اساس وجود ندارد، بلکه از طریق گفت‌وگو بین «دانش‌مندان» معتبری که در زمینه‌های اجتماعی و تاریخی خاص قرار دارند، پدیدار می‌شود، او به طور گسترده از نمونه‌هایی از تجربیات اجتماعی زیست‌شده استفاده می‌کند تا روش‌هایی را که انسان‌ها از دیرباز در آن تلاش کرده‌اند تشخیص دهند. و به مسئولیت های معرفتی خود برسند. این نسخه از مسئولیت معرفتی شامل پیشگفتار جدیدی از کد لورن است.
دایرة‌المعارف نظریه‌های فمینیستی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دایره المعارف راهگشای نظریه های فمینیستی بینشی قابل دسترس و چند رشته ای در زمینه پیچیده اندیشه فمینیستی است. دایره المعارف شامل بیش از 500 مدخل معتبر است که از یک تیم بین المللی از مشارکت کنندگان سفارش داده شده است و شامل توضیحات واضح، مختصر و تحریک آمیز درباره موضوعات و ایده های کلیدی است. هر مدخل شامل ارجاعات متقابل و راهنمای کتابشناختی برای مطالعه بیشتر است. بیش از 50 مدخل بیوگرافی به خوانندگان این حس را می دهد که چگونه نظریه هایی که با آنها روبرو می شوند از زندگی و موقعیت های نویسندگان خود توسعه یافته است.
تفکر بوم شناختی: سیاستِ موقعیتِ معرفتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: چگونه تفکر بوم‌شناختی می‌تواند معرفت‌شناسی را که قادر به پرداختن به دغدغه‌های فمینیستی، چندفرهنگی و دیگر دغدغه‌های پسااستعماری باشد جان بخشد؟ با شروع از یک رویکرد معرفت‌شناختی ضمنی در عملکرد علمی راشل کارسون، کد لورن منابع خلاقانه و بازسازی‌کننده بوم‌شناسی را برای نظریه‌ای دانش شرح می‌دهد. او عقلانیت ابزاری، فردگرایی انتزاعی و استثمار مردم و مکان‌هایی را که معرفت‌شناسی‌های غربی مشروعیت بخشیده‌اند، نقد می‌کند تا سیاستی از مکان معرفتی را پیشنهاد کند، حساس به تأثیر متقابل ویژگی‌ها و تنوع، و متمرکز بر عملکرد معرفتی مسئولانه. کد با تکیه بر نظریه و عمل بوم‌شناختی، معرفت‌شناسی طبیعی‌شده، و نظریه‌های فمینیستی و پسااستعماری، نمونه‌های گسترده‌ای از روان‌شناسی رشد، و از دو نهاد «طبیعی» تولید دانش - پزشکی و قانون- تحلیل می‌کند. این نهادها خود را به ناتورالیسم بازسازی شده وام می دهند. آنها، در عمل، از نظر تجربی-علمی مطلع هستند، به طور خاص موقعیت دارند، و به صورت محلی تفسیر می شوند. با سوژه های انسانی به عنوان "اشیاء" دانش آنها، آنها الزامات مسئولیت را در پروژه بزرگتر Code استناد می کنند. این کتاب طیف وسیعی از ادبیات در فلسفه، علوم اجتماعی و اندیشه اخلاقی-سیاسی را مورد بحث قرار می دهد. بسیار نوآورانه، مکالمات سازنده ای را در تئوری فمینیستی و در اخلاق و سیاست دانش به طور گسترده تر ایجاد می کند.
زن؛ چه چیزی می تواند بداند؟: نظریه فمینیستی و ساخت معرفت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lorraine Code (لورن کد)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cornell University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این کتاب پر جنب و جوش و در دسترس، کد لورن به یکی از بحث برانگیزترین سؤالات در نظریه معاصر معرفت می پردازد، سؤالی که نگرانی اساسی برای نظریه فمینیستی نیز دارد: آیا جنسیت دانشمند از نظر معرفت شناختی مهم است؟ در پاسخ مثبت، کد یک جایگزین رادیکال برای اصطلاحات جریان اصلی فلسفه برای اینکه چه چیزی به عنوان دانش به حساب می آید و چگونه باید ارزیابی شود، ارائه می دهد. کد ابتدا ادبیات معرفت‌شناسی‌های تثبیت‌شده را مرور می‌کند و این فرض غالب در فلسفه انگلیسی-آمریکایی مبنی بر اینکه «داننده» یک انتزاع عاری از ارزش و از نظر ایدئولوژیک خنثی است را می‌پوشاند. او با نگرش به دانش به عنوان یک سازه اجتماعی که از طریق گفت و گوی انتقادی تولید و تایید می شود، دانا را در پرتو مفهومی از ذهنیت بر اساس یک مدل رابطه شخصی تعریف می کند. کد ارتباط افراد خاص درگیر در دانستن را ترسیم می کند: ویژگی تاریخی آنها، انواع روابط آنها، تأثیرات موقعیت و قدرت اجتماعی بر آن روابط، و راه هایی که در آن دانش می تواند هم دانا و هم شناخته شده را تغییر دهد. او در کاوشی در سیاست دانش که معرفت‌شناسی‌های جریان اصلی آن را حفظ می‌کنند، موضوعاتی مانند کارکرد دانش در شکل‌دهی نهادها و توزیع نابرابر منابع شناختی را بررسی می‌کند. او چه می تواند بداند؟ سطح بحث در مورد مسائل معرفتی را در میان فیلسوفان، دانشمندان علوم سیاسی و اجتماعی، و هر کسی که به نظریه فمینیستی علاقه مند است، افزایش خواهد داد.
  • تعداد رکورد ها : 8