جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
فمینیسم پسامسیحیت: رویکرد انتقادی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lisa Isherwood and Kathleen McPhillips
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب به بررسی تأثیر و سهم پسا نظریه ها در زمینه الهیات فمینیستی مسیحی می پردازد. پسا تئوری یک حوزه گفتمانی مهم و پیشرفته است که انقلابی در تولید دانش در فمینیسم و ​​الهیات ایجاد کرده است. این کتاب با ارائه متنی که می تواند گزاره های معتبری در مورد استفاده و جایگاه پسا نظریه در الهیات فمینیستی ارائه دهد، شکافی را پر می کند و ثانیاً کمکی مستمر به گفتمان الهیات فمینیستی مسیحی و دستور کار رهایی بخشی آن می کند. محققین برجسته و معتبر مقالاتی قطعی در مورد جدیدترین و هیجان انگیزترین تحولات در پسا تئوری، فمینیسم و ​​الهیات ارائه می دهند.
کلمات به و برای خدا چگونه بر رفتار ما نسبت به یکدیگر تأثیر می گذارند؟ : آیا می توان این کلمات را تغییر داد تا به شکوفایی همه نوع بشر کمک کند؟ [پایان‌نامه انگلیسی]
نویسنده:
Margaret Metcalfe: مارگارت متکالف؛ استادان راهنما: Isherwood, Lisa ; King, Anna
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه انگلیسی: نقدهای فمینیستی-آزادی بخش بسیاری از کلمات سنتی به و برای الهی وجود داشته است. این نقدها شامل نگرانی از تأثیر این مجموعه کلمات بر رفتار بوده و خواستار تغییر واژگان سنتی شده است. این پایان نامه یک کاوش تئوریک قوی در مورد چگونگی رفتار کلمات به و برای تأثیر الهی، تجزیه و تحلیل مجموعه کلمات به و برای الهی مورد استفاده در متون مذهبی مجاز برای عشای ربانی در کلیسای انگلستان ارائه می دهد. اهمیت ایدئولوژی برجسته می‌شود، زیرا ایدئولوژی‌ها هم در استفاده از کلمات بیان می‌شوند و هم حفظ می‌شوند و از آنجایی که اعمال اجتماعی را ترویج می‌کنند. این پایان‌نامه با استفاده از روش‌شناسی فمینیستی-آزادی، از درک پردازش زبان برگرفته از روان‌زبان‌شناسی و فلسفه زبان ویتگنشتاین استفاده می‌کند تا آنچه در متون مطالعه موردی وجود دارد را آشکار کند و نشان دهد که چگونه این کلمات بر رفتار تأثیر می‌گذارند. این کتاب سهم الاهیات فمینیستی را در برجسته کردن ساختارهای دوگانه استفاده از زبان و راه هایی که این امر از طریق آن تأثیرگذاری از کلمات به و برای رفتار الهی را ممکن می سازد، دریافت کرده و پذیرفته است. بینش باتلر در مورد قانون اساسی ما در زبان از طریق مدلی از ارتباطات، هویت و روابط خوانده می شود تا نشان دهد که کلمات خطاب به دیگران و همچنین کلمات خطاب به خود، ظرفیت تشکیل هویت و روابط ما را دارند و بنابراین بر رفتار ما تأثیر می گذارند. برای مسیحیان، کلمات به خدا و برای خدا ما را در هویت ها و روابط می سازد و بر رفتار ما تأثیر می گذارد. علیرغم موانع متعدد برای تغییر از مجموعه کلمات سنتی، این پایان نامه پیشنهاد می کند که تغییر می تواند از طریق قادر ساختن جماعات به درک چگونگی عملکرد کلمات و از طریق استفاده از کلمات جدید برای الهی و برای بی ثبات کردن ایدئولوژی های مسلط و سرکوبگر از طریق بهره برداری از ضعف های ساختاری آنها ایجاد شود. امید این پایان نامه این است که سخنان به خدا و برای خداوند می تواند به شکوفایی همه نوع بشر کمک کند.
معرفی الهیات بدن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lisa Isherwood (لیزا ایشروود)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Sheffield Academic Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویرایش دوم این مقدمه بسیار محبوب شامل یک مقدمه جدید است و هر فصل برای به روز نگه داشتن آن تا حد امکان اصلاح شده است. «معرفی الهیات فمینیستی برای هر کسی که الهیات فمینیستی را آغاز می‌کند، یک «اولین خواندن» پر جنب و جوش و محرک باقی می‌ماند، و همچنین منبع درجه اول برای کسانی است که می‌خواهند آشنایی خود را با آن تازه کنند. علیرغم ادعاهایی که در برخی اقشار مبنی بر اینکه «جنسیت» از «فمینیسم» پیشی گرفته است، این کتاب توضیح می‌دهد که تا چه حد یک برنامه فمینیستی حیاتی باقی مانده است، و هنوز چقدر باید انجام شود، چه در سطح الهیات و چه در سطح عملی، تا مسیحیت را از دو قرن متحول کند. گفتمان جنسیتی مردانه و ساختار کلیسایی در دینی که به اندازه کافی زندگی زنان مدرن را منعکس می کند.
  • تعداد رکورد ها : 3