جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
زندگی پس از ایمان: موردی برای اومانیسم سکولار [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Kitcher
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Yale University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ارزیابی مثبت از سکولاریسم و ​​امکاناتی که برای یک زندگی واقعاً معنادار بدون دین ارائه می دهد اگرچه در کتاب‌های اخیر که علیه دین بحث می‌کنند کمبودی وجود ندارد، اما تعداد کمی از آنها یک جایگزین مثبت ارائه می‌دهند - اینکه چگونه کسی می‌تواند بدون حمایت از باورهای دینی زندگی کاملی داشته باشد. این کتاب روشنگر این شکاف را پر می کند. فیلیپ کیچر یک دیدگاه سکولار اصیل و متقاعد کننده می سازد، دیدگاهی که به نیازهای انسان پاسخ می دهد، عینیت ارزش ها را تشخیص می دهد و میل جهانی برای معنادار بودن را فراهم می کند. کیچر متفکرانه و با حساسیت به این فکر می‌کند که سکولاریسم چگونه می‌تواند به نگرانی‌ها و چالش‌هایی که همه مردم با آن مواجه هستند، از جمله موضوع مرگ‌ومیر، پاسخ دهد. او بررسی می کند که چگونه زندگی سکولار با افرادی که آموزه های دینی را به عنوان حقیقت تحت اللفظی پذیرفته اند، و همچنین کسانی که نسخه های کمتر تحت اللفظی دین را پذیرفته اند، مقایسه می شود. در حالی که اعتقاد مذهبی در گذشته مهم بوده است، کیچر نتیجه می گیرد که تکامل دور از دین اکنون ضروری است. او جانشینان زندگی مذهبی را تصور می کند، جایی که حس هویت و اجتماع که به طور سنتی توسط دین تقویت می شود، در عوض از طیف وسیع تری از اقلام فرهنگی – که توسط شاعران، فیلمسازان، موسیقی دانان، هنرمندان، دانشمندان و دیگران ارائه می شود، متکی خواهد بود. کیچر با وضوح و بینش عمیق، قدرت اومانیسم سکولار را در تشویق تحقق زندگی انسانی که بر اساس حقیقت اخلاقی ساخته شده است، آشکار می کند.
کاربرد فلسفه چیست؟ [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Kitcher
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, Incorporated,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه چه فایده ای دارد؟ فیلیپ کیچر در اینجا با یک پرسش اساسی فلسفی دست و پنجه نرم می کند: هدف فلسفه چیست، و آن چه باید باشد و چه می تواند باشد. پرتره کیچر از این رشته دفاع آشنا از اهمیت فلسفه یا علوم انسانی نیست. در عوض، او عمیقاً از فلسفه همانطور که امروزه انجام می شود انتقاد می کند، رویه ای متمرکز بر مسائل فنی محدودی که از دغدغه های زندگی بشری دور هستند. او یک تشخیص نافذ از این که چرا دقیقاً فلسفه معاصر دچار این بحران شده است، ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه از سندروم‌های مختلفی رنج می‌برد که همچنان آن را بیشتر به سمت بی‌ربط سوق می‌دهند. سپس، کیچر با استفاده از ایده‌های ویلیام جیمز و جان دیویی، نقشه راه مثبتی برای آینده فلسفه ارائه می‌کند: اول، به عنوان رشته‌ای که می‌تواند برای انواع دیگر تحقیقات انسانی، مانند دین یا علم، وضوح ارائه کند. و دوم، نظم بخشیدن به تصورات مردم از جهان، رفع سردرگمی به نفع وضوح، و کمک به ما برای فکر کردن در مورد بزرگترین سؤالات و معضلات انسانی. کیچر با نامه ای به فیلسوفان جوانی که تعجب می کنند که چگونه می توانند آرمان های خود را با بیش از حد حرفه ای که از آنها انتظار می رود هماهنگ کنند، پایان می دهد.
  • تعداد رکورد ها : 2