جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 5
سنت‌های اعتقادی در شیطان شناسی دوره متاخر بیزانس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard P. H. Greenfield
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Adolf m Hakkert,
شیطان شناسی و شکار جادوگران در اروپای اوائل دوره مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Julian Goodare (editor), Rita Voltmer (editor), Liv Helene Willumsen (editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شیطان شناسی - مطالعه فکری شیاطین و قدرت های آنها - به تعقیب هزاران جادوگر کمک کرد. اما ایده‌های روشنفکری دقیقاً چگونه با پیگرد قانونی ارتباط داشتند؟ تحقیقات اخیر نشان داده است که برخی از نگرانی های شیطان شناسان در سطح فکری انتزاعی باقی مانده است، در حالی که برخی از نگرانی های قضات منعکس کننده فرهنگ عامه است. این کتاب اهریمن شناسی و شکار جادوگر را با هم به ارمغان می آورد، در حالی که هر دو موضوع را در فرهنگ های منطقه ای خاص خود قرار می دهد. فصل‌های کتاب، که هر کدام توسط یک محقق برجسته نوشته شده‌اند، بیشتر مناطق اروپا، از اسکاندیناوی و بریتانیا گرفته تا آلمان، فرانسه و سوئیس، و ایتالیا و اسپانیا را پوشش می‌دهند. این کتاب با تمرکز بر سطوح مختلف فکری شیطان‌شناسی، از تفکر شیطان‌شناختی پیچیده گرفته تا توسعه ایده‌ها و ایده‌های شیطان‌شناختی خاص در محیط محاکمه جادوگران، بررسی کاملی از رابطه بین شیطان‌شناسی و شکار جادوگر ارائه می‌کند. شیطان شناسی و شکار جادوگران در اروپای مدرن اولیه برای همه دانشجویان و محققان تاریخ شیطان شناسی، شکار جادوگران و اروپای مدرن اولیه ضروری است.
شیطان شناسی مسیحی و اساطیر عامه پسند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Gabor Klaniczay, Eva Pocs
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
فریب سمت تاریک: شیطان و شیطان شناسی غربی در فرهنگ عامه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher H. Partridge, Eric S. Christianson (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: شیاطین، شیاطین، ارواح و خون آشام ها در سراسر فرهنگ رایج غرب در فیلم، موسیقی و ادبیات حضور دارند. اهمیت مذهبی آنها اخیراً مورد بررسی قرار گرفته است. «دلسوز تاریکی» کار برخی از مهم‌ترین و خلاق‌ترین دانشمندان در زمینه مطالعات کتاب مقدس و مذهبی را گرد هم می‌آورد. این مقالات شیطان شناسی را در فرهنگ عامه از طیفی از دیدگاه ها بررسی می کنند: شیطان پرستی در موسیقی معاصر. رابطه سرود و فیلم ترسناک; حرفه هانیبال لکتر؛ نمایش شیطان در فیلم‌های مربوط به مسیح. و انحراف معنوی در داستان های هری پاتر. این جلد تازه و نوآور مورد توجه دانشجویان علوم دینی و الهیات و همچنین ادبی و فرهنگ عامه خواهد بود.
  • تعداد رکورد ها : 5