جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
شایستگی و آسیب‌پذیری در تحقیقات زیست پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Bielby
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: دانش پیشرفته در مورد ماهیت و علل اختلال روانی به طور فزاینده ای به نیاز به استخدام شرکت کنندگان آسیب پذیر شناختی در تحقیقات زیست پزشکی منجر شده است. این افراد اغلب در منطقه خاکستری بین صلاحیت تصمیم گیری آشکار و عدم صلاحیت تصمیم گیری آشکار قرار می گیرند و در نتیجه ممکن است به عنوان دارای ظرفیت قانونی برای اتخاذ چنین تصمیماتی شناخته نشوند. هسته اصلی بحث اخلاقی پیرامون مشارکت افراد آسیب‌پذیر شناختی در پژوهش این است که چه زمانی، اگر اصلاً، باید آنها را به‌طور تصمیم‌گیری و قانونی قضاوت کنیم که از طرف خودشان با رضایت یا امتناع از مشارکت پژوهشی صلاحیت داشته باشند و چه زمانی باید در مورد ناکارآمدی آنها قضاوت کرد. این احترام در این کتاب، نویسنده یک چارچوب توجیهی جدید برای قضاوت درباره صلاحیت تصمیم گیری برای رضایت به تحقیقات زیست پزشکی با اشاره به پنج گروه از افراد آسیب پذیر شناختی - کودکان و نوجوانان بزرگتر، بزرگسالان دارای ناتوانی ذهنی، بزرگسالان مبتلا به افسردگی، بزرگسالان مبتلا به اسکیزوفرنی و بزرگسالان مبتلا به زوال عقل، از جمله بیماری آلزایمر. با استفاده از این چارچوب، نویسنده استدلال می‌کند که ما می‌توانیم قضاوت‌های اخلاقی قابل دفاعی در مورد صلاحیت یا عدم صلاحیت یک شرکت‌کننده بالقوه برای دادن رضایت همزمان به تحقیق با در نظر گرفتن اینکه آیا قضاوت صلاحیت برای حقوق عمومی شرکت‌کننده بالقوه مضرتر است یا نه. از قضاوت بی کفایتی این استدلال همچنین برای توجیه گزارشی از تصمیم‌گیری پشتیبانی شده در تحقیق استفاده می‌شود و برای ارزیابی میزان مشهود بودن این رویکرد در دستورالعمل‌های اخلاقی و مقررات قانونی موجود استفاده می‌شود. این کتاب مورد علاقه متخصصان اخلاق زیستی و همچنین روانپزشکان و وکلای پزشکی دانشگاهی خواهد بود که به سوالات هنجاری مطرح شده توسط مفاهیم شایستگی و ظرفیت علاقه مند هستند.
ریسک قابل قبول در تحقیقات زیست پزشکی: دیدگاه‌های اروپایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Sigmund Simonsen (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب اولین اثر مهمی است که به یک سوال اصلی در تحقیقات زیست پزشکی می پردازد: مسئله خطر قابل قبول. سطح قابل قبول خطرات با الزام تناسب در قانون تحقیقات زیست پزشکی تنظیم می شود، که بیان می کند که خطر و بار برای شرکت کننده باید متناسب با منافع بالقوه برای شرکت کننده، جامعه یا علم باشد. این تحقیق به تحقیقات روی داوطلبان سالم، کودکان، افراد آسیب‌پذیر می‌پردازد و شامل آزمایش‌های بالینی کنترل‌شده با دارونما می‌شود. این یک سهم عمده در روشن کردن مهم‌ترین، اما بحث‌برانگیزترین و پیچیده‌ترین موضوع در قانون تحقیقات زیست پزشکی و اخلاق زیستی است. دستورالعمل کارآزمایی بالینی اتحادیه اروپا، کنوانسیون اویدو شورای اروپا (و پروتکل الحاقی آن) و مقررات ملی در کشورهای عضو پوشش داده شده است. این یک کار مرتبط برای حقوقدانان و متخصصان اخلاق است و رویکرد عملی آن ابزار ارزشمندی برای محققان و اعضای کمیته‌های اخلاق پژوهشی است که بر تحقیقات زیست پزشکی نظارت می‌کنند.
  • تعداد رکورد ها : 2