جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 5
مسائل مشاوره فلسفی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Peter B. Raabe
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Greenwood Publishing Group, Incorporated,
کلیدواژه‌های اصلی :
مسائل فلسفی در مشاوره و روان درمانی: مواجهه با چهار پرسش درباره دانستن، اثربخشی و حقیقت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James T. Hansen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: برای تبدیل شدن به یک مشاور یا روان درمانگر، باید مجموعه ای از تئوری ها، تکنیک ها و ایدئولوژی های گیج کننده و از لحاظ مفهومی ناپیوسته را بیاموزید. برای مثال، مداخلات CBT، انسان‌گرایانه و روان‌پویشی اصول مفهومی تقریباً متضادی دارند، اما همگی برای کمک به مراجعان استفاده می‌شوند. با این حال، چه اصولی جنبش‌ها، گرایش‌ها و روش‌های مختلف کمک را به هم مرتبط می‌کند؟ جیمز تی هانسن در کتاب «مسائل فلسفی در مشاوره و روان درمانی: مواجهه با چهار پرسش درباره دانستن، اثربخشی و حقیقت»، چهار سؤال اساسی و فلسفی در مورد دانستن، اثربخشی و حقیقت را که برای اتحاد و معنا بخشیدن طراحی شده اند، می پرسد و پیشنهاد می کند. به مدل های متنوع و به ظاهر متضاد کمک کردن: شناخت مشتری به چه معناست؟ چه چیزی مشاوره را موثر می کند؟ آیا در رابطه مشاوره حقایق کشف می شود یا ایجاد می شود؟ آیا مشاوران باید ایده حقیقت را کنار بگذارند؟ اگرچه این پرسش‌ها پیچیده هستند، اما هانسن پاسخ‌هایی به زبان ساده ارائه می‌کند که مطالب را برای خوانندگانی که هیچ آموزش رسمی در فلسفه ندارند، در دسترس قرار می‌دهد. علاوه بر این، او به این سؤالات در چارچوب مبارزات شخصی خود برای یافتن معنا می پردازد - و کتاب را به یک تجربه خواندنی جذاب و بسیار لذت بخش تبدیل می کند.
زنان در مشاوره فلسفی: انیمیشن اندیشه در عمل [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Luisa de Paula; Roxana Kreimer; Peter Raabe; Riella Morhayim; Natasa Radovanovic; Silvia Bakirdjian; Luisa Sesino; Heidi Salaverría; Lydia Amir; Ora Gruengard
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Lexington Books,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب با مشارکت هجده مشاور زن حرفه ای از دوازده کشور مختلف، اولین کتابی است که مروری بر رویه های فلسفی تازه متولد شده از دیدگاه کاملاً زنانه ارائه می دهد. این به افکار زنان صدایی می بخشد و تصویری زنده از فلسفه را به عنوان خدمتی به مردم و آموزشی برای کسانی که در جستجوی وجودی کاملاً زنده هستند، برای خواننده به ارمغان می آورد. همانطور که نویسندگان از تجربه دست اول استفاده می کنند، تحلیل های فلسفی آنها با تغییرات در نگرش ها و داستان های زندگی واقعی در هم آمیخته می شود و روح فراموش شده ی تفکر فلسفی را که اجداد ما از آن به عنوان آنیما یاد می کردند، کشف می کنند. این کتاب تصویری زنده، درخشان و واضح از نحوه استفاده از فلسفه در عمل ارائه می دهد، که فاصله زیادی با سختی و شدت کلیشه ای تصویر سنتی آن دارد. این الهام بخشیدن به خوانندگان برای زندگی کردن افکار و فکر کردن به زندگی خود شکست نخواهد خورد.
درمان شخص محور: یک فلسفه بالینی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tudor & Worrall
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: رویکرد شخص محوری یکی از محبوب ترین، ماندگارترین و قابل احترام ترین رویکردها در روان درمانی و مشاوره است. درمان شخص محور به فرمول های اولیه خود باز می گردد تا آن را به طور اساسی متفاوت از سایر درمان های خود محور تعریف کند. کیت تودور و مایک ورال از تجربیات فراوانی به عنوان تمرین‌کنندگان، دانش عمیق از رویکرد و تاریخچه آن، و آگاهی گسترده و فراگیر از سایر رویکردها استفاده می‌کنند. این سهم مهم در پیشرفت درمان شخص محور: ریشه های تفکر شخص محور در فلسفه وجودی، پدیدارشناسی و ارگانیسمی را بررسی می کند. رویکرد را در چارچوب سایر رویکردهای روان درمانی و مشاوره قرار می دهد. نشان می دهد که چگونه تحقیقات اخیر در زمینه هایی مانند علوم اعصاب از مقدمات فلسفی درمان شخص محور حمایت می کند. درمانگران شخص محور را به چالش می کشد تا عملکرد خود را در پرتو اصول تاریخی و فلسفی این رویکرد بررسی کنند. درمان شخص محور دیدگاه های جدید و هیجان انگیزی را در مورد فرآیند و عملکرد درمانی ارائه می دهد و پزشکان فرد محور را تشویق می کند تا در مورد کار خود به روش های عمیق تر و پیچیده تر فکر کنند.
  • تعداد رکورد ها : 5