جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
زینت و گسست در تداوم تاریخ [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Robson da Rosa Almeida
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : این مقاله بر آن است تا فلسفه تاریخ تئودور دبلیو. آدورنو را با آشکار شدن مفهوم پیوسته در مقوله‌های پیش‌تاریخ، کالواری، همیشه یکسان، خود ویرانگری و رستگاری ارائه کند. به جای گفت‌وگو با جریان‌های مسیحایی یهودیت و مسیحیت، قصد ما این است که از طریق سنت فلسفی، پیوستگی را به مفهوم ارتقا دهیم. این بیان به این معنا نیست که ما می خواهیم با الهیات مقابله کنیم، بلکه این ادعا را داریم که آمیختگی نزدیک تری بین الهیات و فلسفه ارائه کنیم. Thema probandum، استمرار در این اثر دشواری مضاعفی برای غلبه بر آن دارد: اول، ظهور پیوستگی در آثار آدورنو و سپس قوام درونی آن به عنوان یک مفهوم و توانایی برای تثبیت فلسفه تاریخ در برابر مواضع همزمان دیگران در حالی که ما اصالت را تثبیت می کنیم. آدورنو، حتی در مقایسه با نویسندگانی که تأثیر تعیین کننده ای بر تفکر او داشتند، به ویژه والتر بنجامین.
پارادوکس زمان [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Jagrut Raval
نوع منبع :
رساله تحصیلی
کلیدواژه‌های اصلی :
بیان فلسفی کلیساها [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Martin Slavík
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : مارتین اسلاویک این پایان نامه به موضوع معماری گوتیک مقدس یعنی ساخت کلیساهای قرون وسطایی اختصاص دارد که در آن معماری به دنبال زمینه عمیق تر فلسفی و الهیاتی دوره معنویت، کیهان شناسی و ادراک مطابقت های انسان و جهان است. تحقیقات در هندسه مقدس و معماری عدد طلایی که با عرفان فیثاغورثی اعداد مطابقت دارد، غواصی می کند. این اثر مبتنی بر یک پایه نظری گسترده است که شامل فلسفه، الهیات، روانشناسی است (به ویژه یونگ و توسط او بر روانشناسی کهن الگوی فعلی، روانشناسی بیشتر و حوزه روانشناختی تحت تأثیر ارجاع فلسفی مارتین هایدگر تأثیر گذاشته است). این کار چند رشته‌ای است، اگرچه مرکز آن همیشه کلیساهای جامع در متن دنیای قرون وسطی است. این اثر همچنین به وضعیت خاص کلیسای جامع در طیف گسترده ای از معماری مقدس اشاره می کند و بر این اساس پیوند معنوی دنیای قرون وسطی و باستان را آشکار می کند. مطالب: کلیسای جامع در متن جامعه قرون وسطی شکل گیری کلیساها. مقدسین کلیسای جامع سنت ویتوس در بافت کلیسای جامع سنت ویتوس انسان قرون وسطایی در متن دنیای خود و تفکر زیارت و زیارت در کلام قرون وسطی
فردریش شلینگ: رستگاری سوتریولوژیکی و تجدید هستی شناختی در شهود فکری زندگی زندگی [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Thomas Christopher Seay
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : شلینگ خواهان بازگرداندن وحی اصلی توسط فیلسوف واقعی و برای آنگوی موفق، ایجاد یک دین فلسفی است. این مقاله با فراخواندن انسان به درونی‌ترین آغازش در Prius مطلق، یعنی زندگی زندگی، ادعا می‌کند که شلینگ سنت‌های باستانی ارفیکو-فیثاغورث و افلاطونی و آموزه‌های اسرارآمیز هلنی را دوباره به خاک اروپا تبدیل می‌کند. بر این اساس، این مقاله با تکیه بر مطابقت ها و مطابقت ها و بینش هایی از فلسفه سنت گرایانه، جنبش اصلاحی پیروی از آلمان و سنت متفکرانه باستانی، پروژه شلینگ را به عنوان رازآلودی آغازین به شهود فکری می خواند که در آن مسافر آناگوژیک به حالت اولیه و اولیه فرود می آید و که در آن جوهر مشترک او با زندگی زندگی آشکار می شود.
A Case Study in Developing an Apologetic Discipleship Model Among Second Generation Haitians in Florida
نویسنده:
Mesack Dieudonne
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : این پایان نامه به دنبال نشان دادن این موضوع است که تجهیز نسل دوم ایمانداران هائیتی در فلوریدا نیازمند یک مدل شاگردی عذرخواهی است که از نظر زمینه ای مناسب است. این پروژه با بررسی ضعف یا عدم استفاده از شاگردی عذرخواهی رایج در میان نسل دوم هائیتی‌ها آغاز می‌شود، که نسل دوم هائیتی‌های بی‌تجهیز را به دنیا می‌آورد که توسط درگیری‌های جهان‌بینی ویران شده‌اند و کلیسا را ​​به تعداد بی‌سابقه ترک می‌کنند. این کار با تکیه بر این پایه، یک تغییر فرهنگی در میان نسل دوم هائیتی ها را روشن می کند. هدف، جداسازی برخی از عوامل کلیدی شاگردی در میان نسل دوم هائیتی‌ها در فلوریدا با بررسی ترس برخی از کشیش‌های هائیتی برای پرداختن به وودو و تأثیر آن بر ایمانداران نسل دوم هائیتی است. چنین بی‌عملی تأثیرات منفی از دست دادن اعتماد به کشیشان و کلام خدا بر آنها می‌گذارد. شکسته شدن زنجیره شاگردی منجر به همگرایی و دور شدن نسل دوم هائیتی ها از کلیسا و حتی عدم اشتراک از جهان بینی کتاب مقدس می شود. علاوه بر این، این پایان نامه ترسیم خواهد کرد که چگونه یک جامعه پر جنب و جوش از شاگردان در میان نسل دوم هائیتی در فلوریدا به نظر می رسد و چگونه می توان با آموزش کشیش هائیتی از نظر الهیات و عذرخواهی به آن دست یافت. همچنین مکان‌های آموزشی مناسب را تشویق می‌کند که عذرخواهی را در برنامه‌های خود لحاظ کنند. در نهایت، شاگردان را تشویق می کند تا به نسل دوم ایمانداران هائیتی جهان بینی کامل کتاب مقدسی را آموزش دهند تا از ایمان خود از طریق عشق و استفاده از ذهن در این فرهنگ احساس دفاع کنند.
راه خدایان: توسعه ناسیونالیسم شینتو در ژاپن مدرن اولیه [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Chadwick Mackenzie Totty
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : این تحقیق به توسعه ناسیونالیسم شینتو در دوره ادو ژاپن (1603-1868) می پردازد. این کتاب بر توسعه تفکر فکری و رابطه بین مکتب کوگاکو در آیین کنفوسیوس ژاپن و مکتب کوکوگاکو در شینتوئیسم متمرکز است. هدف اصلی این است که نشان دهیم روندی وجود دارد که در آن اعضای این دو مکتب به گذشته نگاه می‌کنند تا یک مدینه فاضله و راه گمشده را دوباره کشف کنند. این مطالعه آثار Yamaga Soko، Itō Jinsai، Ogyū Sorai، Kamo no Mabuchi، و Motoori Norinaga را بررسی می کند تا نشان دهد که چگونه این خط فکری به توسعه احساسات بومی گرای شینتو در ژاپن کمک کرد.
ایجاد فرهنگ کلیسایی بافتی نسل هزاره [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Christopher Deitsch
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : نسل هزاره، یا نسل Y همانطور که برخی از مردم آنها را می شناسند، بزرگترین نسل در تاریخ ایالات متحده آمریکا است. از آنجایی که آنها مدارس، دانشگاه ها و بازار کار را پر می کنند، به راحتی می توان متوجه شد که تفاوت های عمده ای بین آنها و نسل های قبلی وجود دارد. به طور همزمان، کلیسا در آمریکا صدها کلیسا دارد که هر سال بسته می‌شوند و ده‌ها هزار کلیسا هر سال کاهش می‌یابند. بیشتر کلیساها دیگر رشد نمی کنند. ناتوانی در رسیدن به Millennials یکی از دلایل این کاهش است. هدف این پایان نامه ارائه تصویری از نسل هزاره، مروری بر تعدادی از نویسندگان کلیدی است که به آنها کمک می کنند و به کلیساها و کشیش ها اجزای عملی می دهد تا در فرهنگ کلیسایی خود کار کنند تا کلیساها و انجیل را برای هزاره جذاب تر کنند. نسل. این اثر یک راه حل جامع برای مشکل کلیسا یا نسل هزاره نیست، بلکه ابزاری برای کمک به کشیشانی است که امیدوارند به نسل بعدی برسند.
ما را هدایت نکن: ملاحظات زبانی و تفسیری برای ترجمه ششمین عریضه دعای پروردگار [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Brodie Robinson
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : در سال 2019، واتیکان تجدید نظر در ترجمه ایتالیایی میسال رومی را اعلام کرد و درخواست وسوسه دعای خداوند را از "non ci indurre in tentazione" ("ما را به وسوسه نبرید") به "non abbandonarci alla tentazione" تغییر داد. «ما را به وسوسه رها مکن»). ترجمه رسمی و کلمه به کلمه دادخواست جایگزین تفسیری آزادتر و تفسیری تر شد. اگرچه چنین تغییری ناچیز به نظر می‌رسد، اما در مرکز یکی از متناقض‌ترین عبارات الهیات در عهد جدید قرار دارد، قطعه‌ای که به نظر می‌رسد با اکثر آموزه‌های کتاب مقدس در مورد وسوسه در تضاد است. این پایان نامه مشکلات متعدد موجود در متن را بررسی می کند - مانند صرف دوم شخص فعل، تعاریف متعدد ممکن از "وسوسه"، و دامنه نفی آیه - و استدلال می کند که تفسیر ارتدوکس از عریضه یک کلید را نادیده می گیرد. عنصر تفسیری: سنت مساح از روایت خروج. این سنت کتاب مقدس نشان می دهد که فردی که در دعای خداوند «وسوسه می شود» ممکن است دعاکننده مؤمن نباشد، بلکه خود خدا باشد.
قالب بندی مجدد هویت در عصر اصالت [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Daphne Edmonston
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : بسیاری در فرهنگ آمریکایی یا فعالانه یا منفعلانه این ایده را پذیرفته‌اند که اصالت یکی از عالی‌ترین فضیلت‌ها است، اگر نگوییم بالاترین. آرمان فرهنگی اصالت بیان می کند که هویت و معنای شخصی در درون خود فرد یافت می شود. وفادار بودن به «شما واقعی» راهی به سوی معنا، لذت و شکوفایی است. این روش چارچوب‌بندی هویت شخصی ناامن، ناپایدار است و منجر به عدم شکوفایی می‌شود. در مقابل، نگرش مسیحی به اصالت، ثبات و امنیت را فراهم می کند و به امکان شکوفایی در این زندگی و نیز برای ابدیت منجر می شود. این دو دیدگاه متفاوت از اصالت مشترکات زیادی دارند، که زمینه های بسیاری از همپوشانی را برای تعامل رابطه ای و عذرخواهی فراهم می کند. این رویکرد عذرخواهی به شدت رابطه‌ای است و مستلزم آن است که هر فردی در زندگی خود به دنبال اصالت بازخرید شده باشد. همچنین مستلزم درگیر شدن در روابط واقعی با غیر مسیحیان است، که شامل تلاش برای گوش دادن به افکار آنها برای درک دیدگاه ها و نظرات منحصر به فرد آنها در مورد اصالت، نقاط قوت و ضعف آن است. پس از تکمیل این جمع‌آوری اطلاعات، می‌توان استدلال‌های عذرخواهی مناسب را با حساسیت و خردمندی به کار برد. شهادت شخصی، استدلال ناشی از میل، خیر اخلاقی و غیراخلاقی، و شرط‌بندی پاسکال، همه نقاط شروع بسیار خوبی هستند. معذرت خواه باید آماده باشد تا صمیمانه در مورد کفایت خدا برای برآوردن نیاز هر فرد به اصالت پایدار، بحثی احساس کند و توضیح دهد که چگونه عیسی اصیل ترین فردی است که تا به حال زندگی کرده است.
چه چیزی در جهنم با خدا درگیر می شود؟ دیدگاه تبلیغی الهی از جهنم تأیید می کند که واقعیت جهنم خدا را هیولای اخلاقی نمی کند [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Kara y Harris
نوع منبع :
رساله تحصیلی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی : هدف از این پایان نامه نشان دادن این است که خداوند از نظر اخلاقی برای انسان هایی که در جهنم به عذاب ابدی سپرده شده اند، مقصر نیست. در این اثر، من به روش‌های زیر به گفتگوی جاری جهنم کمک می‌کنم: (1) توضیحی درباره کلماتی که در کتاب مقدس به عنوان جهنم ترجمه شده‌اند ارائه می‌دهم. (2) من ماهیت مترقی آموزه جهنم را با افزایش گناه و پیشبرد طرح نجات خدا برای نجات انسانها از چنین سرنوشت ابدی، برملا می کنم. (3) من استدلال می کنم که مسیحیت و آموزه کتاب مقدس جهنم اساساً مقید هستند زیرا کار مسیح بر روی صلیب در نهایت انسان ها را از جهنم شدن نجات می دهد. (4) نشان می‌دهم که خدا با انتشار اطلاعات لازم در مورد آموزه‌های جهنمی به طرق مختلف مانند خلقت، کتاب مقدس، مکاشفه عمومی و خاص، عیسی، روح‌القدس و خادمین انجیل، به بشریت کمک می‌کند تا از جهنم دوری کند. دیدگاه تبلیغ الهی از جهنم در این پایان نامه به عنوان دیدگاهی تازه در دفاع از صفات خداوند در مواجهه با آموزه جهنمی معرفی و تبیین خواهد شد.