جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 9
دین، فمینیسم و ​​بت‌پرستی: بودن و شدن در جنبش آزادی زنان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Melissa Raphael
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
دیپلماسی وجدان: عفو بین الملل و تغییر هنجارهای حقوق بشر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Clark, Ann Marie
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Princeton University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: گروه کوچکی عفو بین الملل را در سال 1961 تأسیس کرد تا اصول حقوق بشر را به عمل تبدیل کند. دیپلماسی وجدان گزارشی غنی از چگونگی پیشروی این سازمان در ترکیبی از فشار عمومی و دانش تخصصی برای پیشبرد حقوق بشر جهانی ارائه می دهد. عفو بین‌الملل تا حدی که با پیشینیان همتا نبوده و توسط جانشینان کپی شده است، از کمپین‌های تبلیغاتی جهانی بر اساس حقیقت‌یابی و فشار اخلاقی برای ترغیب دولت‌ها برای بهبود شیوه‌های حقوق بشر استفاده کرده است. تأثیر قابل توجه عفو بین الملل بر حقوق بین الملل کمتر شناخته شده است. به شکل گیری کمک کرده است.؛ دیپلماسی وجدان: عفو بین المللی و تغییر هنجارهای حقوق بشر. فهرست؛ فهرست اختصارات؛ قدردانی ها؛ فصل اول عفو بین الملل در سیاست بین الملل; فصل دوم چگونه هنجارها رشد می کنند. فصل سوم شکنجه; فصل چهارم ناپدید شدن; فصل پنجم اعدام های فراقانونی; فصل ششم سازمان‌های غیردولتی و هنجارها در سیاست بین‌الملل. ضمیمه: مصاحبه ها. یادداشت؛ کتابشناسی - فهرست کتب؛ فهرست مطالب.
حق تولد انسان: مجموعه‌ای از متون حقوق بشر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jeanne Hersch (ژان هِرش)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
UNESCO,
دیدگاه‌ها درباره کرامت انسانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jeff Malpas, Norelle Lickiss
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ایده کرامت انسانی برای هر نوع تأملی در مورد ماهیت ارزش انسان محور است و به یک مفهوم کلیدی در حقوق بین‌الملل و ملی، در اخلاق پزشکی و در بسیاری از نظریه‌های فلسفی و سیاسی تبدیل شده است. با این حال، این ایده یک ایده پیچیده است که شکل های مختلفی نیز به خود می گیرد. این مجموعه، ایده کرامت انسانی را که در این حوزه‌های مختلف پدید می‌آید، بررسی می‌کند و امکان گفتگوی چند رشته‌ای را می‌گشاید که خود مفهوم و همچنین ایده انسانی را که در یک رابطه اساسی با آن قرار دارد، روشن می‌کند. این کتاب نه تنها یک کاوش جذاب و محرک کرامت انسانی از دیدگاه‌های مختلف است، بلکه منبع مهمی برای کسانی است که می‌خواهند این کاوش را بیشتر پیش ببرند.
اخلاق حقوقی و کرامت انسانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Luban
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دیوید لوبان یکی از دانشمندان برجسته اخلاق حقوقی در جهان است. او در این مجموعه از مهم‌ترین مقالات خود به موضوعاتی چون روان‌شناسی اخلاقی شر سازمانی، نقاط قوت و ضعف سیستم دشمن و فقه از دیدگاه حقوقدان می‌پردازد. بحث او استدلال های فلسفی، تحلیل های حقوقی و بسیاری از موارد برگرفته از رویه حقوقی واقعی را ترکیب می کند و او از نظریه ای درباره اخلاق حقوقی دفاع می کند که بر نقش وکلا در ارتقای کرامت انسانی و حقوق بشر متمرکز است. علاوه بر یک مقدمه تحلیلی، این جلد شامل دو مقاله اصلی است که قبلاً منتشر نشده بود، از جمله نقد مفصلی از وکلای دولت ایالات متحده که "یادداشت های شکنجه" بدنام را تهیه کردند. برای طیف وسیعی از خوانندگان هم در فلسفه و هم در حقوق جالب خواهد بود.
کرامت انسانی و لیبرالیسم معاصر
نویسنده:
Brad Stetson
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نویسنده کتاب کرامت انسانی و لیبرالیسم معاصر استدلال می کند که ماهیت و کاربرد لیبرالیسم معاصر به طور قابل توجهی با عمیق ترین تمایلات و پایدارترین احساسات اخلاقی انسان ها ناسازگار است و بنابراین درک خود انسان را مخدوش می کند و کرامت انسانی را مخدوش می کند. این عدم تطابق بین ماهیت انسان و جوهر لیبرالیسم معاصر، زندگی عمومی ما را دچار مشکل می‌کند، و - نویسنده پیشنهاد می‌کند - گره گوردی است که اگر هزاره جدید می‌خواهد یک شهروند آمریکایی انسانی‌تر و رضایت‌بخش‌تر را نشان دهد، باید از بین برود. این کتاب گسترده با بحث در مورد پیامدها و پیامدهای خاص تأکید شدید لیبرالیسم معاصر بر حقوق فردی آغاز می شود و به تأملی در دو مقوله کلی از کرامت انسانی می پردازد و نشان می دهد که در اندیشه لیبرال معاصر فقدان وضوح در مورد معنا وجود دارد. و گرانش این مفهوم. سپس تمرکز به ایده بیابان یا «استحقاق» می‌رود. زنده ماندن بیابان، که به درستی درک شده است، به عنوان یک مفهوم کلی مفید برای درک زندگی عمومی آمریکا، و به عنوان ابزار مهمی برای بازگرداندن اندازه ای از عقل سلیم به سیاست ما پیش می رود. بخش دوم کتاب بر کاربرد واقعی ارزش‌های لیبرالیسم معاصر که از دهه 1960 رخ داده است، به‌ویژه در زمینه‌های بحث‌انگیز فرهنگی نژاد و سقط جنین متمرکز است. برآمده از این بررسی، تصویری نامطلوب از یک پارادایم سیاسی است که به گفته نویسنده، اگر آمریکا بخواهد موضعی از شدت اخلاقی و درک واقعی اجتماعی داشته باشد، باید کنار گذاشته شود، یا حداقل به طور اساسی تجدید نظر شود.
کرامت انسانی: استقلال اجتماعی و نقد سرمایه داری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Werner Bonefeld, Kosmas Psychopedis
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Hart Publishing (UK),
چکیده :
ترجمه ماشینی: در پس زمینه عدم اطمینان فزاینده در مورد توسعه آینده سرمایه داری و در مواجهه با جنگ، ترور و فقر، این کتاب می پرسد: برای جلوگیری از بدبختی چه چیزهایی باید بدانیم؟ برای رسیدن به شرایط کرامت انسانی چه کنیم؟ و به چه چیزی باید امیدوار باشیم؟
مرزهای قانونی: جستاری در نظریه حقوق عمومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(مایکل جودیس) Keith Culver, Michael Giudice (کیت کالور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فقه انگلیسی زبان در 100 سال گذشته توجه قابل توجهی را به مسائل مربوط به هویت و تداوم معطوف کرده است. H.L.A. هارت، جوزف راز، و بسیاری دیگر به دنبال ابزاری برای شناسایی و تمایز موقعیت‌های اجتماعی قانونی از غیرقانونی، و توضیح قانونی بودن پایدار آن موقعیت‌های اجتماعی معمولی پویا بوده‌اند. تمرکز بر توصیف قانونمندی مرتبط با دولت، برجسته ترین پدیده حقوقی موجود، منجر به رویکردی تحلیلی شده است که تحت سلطه ایده نظام حقوقی و تحلیل هنجارهای تشکیل دهنده آن است. با این حال، تا زمانی که هارت در سال 1961 با حقوق بین‌الملل مواجه شد، رویکرد نظام محور به قانونمندی لحظاتی از شک و تردید را تجربه کرده است. از حقوق بین‌الملل گرفته تا نظم حقوقی جدید اتحادیه اروپا، تا حاکمیت مشترک و صلاحیت قضایی متداخل در مناطق فرامرزی، آنچه حداقل مصادیق قانونی به نظر می‌رسد در بهترین حالت با رویکردهایی که مرکزیت نظام حقوقی را به‌عنوان نشانه و مفروض فرض می‌کنند، ضعیف توضیح داده می‌شوند. اندازه گیری موقعیت های اجتماعی کاملاً شایسته عنوان قانونمندی است. در مرحله بعد، چرا که پدیده ها تهدید می کنند که از نظریه پیشی بگیرند؟ مرزهای قانونی: مقاله ای در فقه عمومی مبانی یک نظریه حقوق بین نهادی را توضیح می دهد، نظریه ای که قانونی بودن را در تعامل بین نهادهای حقوقی می یابد، که ما قانونی بودن آن را برحسب انواع هنجارهایی که آنها به کار می برند و نه محتوای آنها مشخص می کنیم. عضویت در سیستم سپس اشکال برجسته قانونی مانند قانون-دولت و حقوق بین الملل به عنوان اشکال خاصی از انباشتگی پیچیده نهادهای حقوقی توضیح داده می شود که از نظر شکل و پیچیدگی به جای قانونی بودن محض متفاوت است. این رویکرد تغییری اساسی در رویکرد به مسائل هویتی و تداوم موقعیت‌های مشخصاً حقوقی در زندگی اجتماعی را امکان‌پذیر می‌سازد: هنگامی که قانونمندی از نظام حقوقی جدا شد، الگوهای ارجاع شدید متقابل در میان نهادهای حقوقی دولت قانون می‌تواند به صورت یکی از اشکال برجسته قانونی بودن در میان سایر موارد، از جمله اشکال قانونی همپوشانی مانند اتحادیه اروپا. در این دیدگاه، هویت در طول زمان، کمتر مجموعه‌ای از ویژگی‌های ثابت است تا سابقه تعامل شدید متقابل نهادهای حقوقی، که با دیگر مجموعه‌های مشابه نهادهای حقوقی قابل مقایسه است.
  • تعداد رکورد ها : 9