جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 5
سیاست نابرابری در کشورهای در حال توسعه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Nel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نابرابری ثروت و درآمد تأثیر بسزایی در دستیابی به توسعه اقتصادی، سیاسی و انسانی در کشورهای در حال توسعه دارد. این کتاب استدلال می‌کند که سطح بالایی از نابرابری اقتصادی، پتانسیل رشد یک کشور را تضعیف می‌کند، توسعه سرمایه اجتماعی را به تاخیر می‌اندازد و فساد را تشویق می‌کند.
نظریه، عدالت و تغییر اجتماعی: ادغام نظری و کاربردهای انتقادی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Christopher R. Williams, Bruce A. Arrigo (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer US,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در طول تاریخ، بحران‌های اجتماعی و فکری پیشنهادهای قانع‌کننده‌ای را برای اصلاحات آغشته به حساسیت‌های مترقی مختلف به وجود آورده‌اند. برای مثال، در رشته جرم‌شناسی - به‌ویژه در طول دهه‌های 1980 و 1990- تعدادی از دیدگاه‌های نظری نامتعارف پدیدار شد که به دنبال به چالش کشیدن بسیاری از مفروضات نهفته در گفتمان جریان اصلی خود، و پیشنهاد راه‌حل‌های جایگزین برای تغییر معنادار و پایدار بود. . این تلاش‌ها که در جهت‌گیری فراگیر به عنوان «انتقادی» تلقی می‌شوند، می‌توانند در چندین رشته خاص نظری و روش‌شناختی تحقیق (مانند آنارشیسم، صلح‌طلبی، نظریه آشوب، پست مدرنیسم) ردیابی شوند. اگرچه این مدل‌های نوظهور از برخی جهات متمایز هستند، اما به‌واسطه نارضایتی مشترکشان با اندیشه‌های جرم‌شناسی مرسوم و با موضع رادیکالیزه‌شده‌شان در قبال بحران‌های معرفتی موجود و قبلاً بررسی‌نشده، به‌طور پارادایمیک مرتبط هستند. در مجموع، این دستور کار اصلاحاتی است که به دنبال ایجاد نظم اجتماعی انسانی تر و عادلانه تر است، به ویژه در شرایطی که شهروندان و جامعه با مشکلات نهادی و جمعی ناشی از جرم، بزهکاری و انحراف مواجه می شوند. تئوری، عدالت و تغییر اجتماعی: ادغام نظری و کاربردهای انتقادی مجموعه‌ای از مقالات تحریک‌آمیز را نشان می‌دهد که به طور سیستماتیک نقش نظریه اجتماعی انتقادی را در تقویت عدالت و تغییر در چندین زمینه اجتماعی مرتبط، هرچند مشکل‌ساز، مرور یا گسترش می‌دهد. با توجه به نیاز به پرداختن به تفاسیر مفهومی و دغدغه‌های عمل‌گرایانه، مقالات موجود در این جلد با «بحران مضاعف» مستمری که نظریه و عمل در ساخت دانش با آن مواجه است، دست و پنجه نرم می‌کنند. با تخصیص و ادغام بینش‌های مختلف از چندین خط تحقیق متحرک و متحرک، هر فصل به طرز ماهرانه‌ای نشان می‌دهد که کجا و چگونه تفکر جامعه‌شناختی و جرم‌شناختی متعارف نتوانسته است به طور مؤثر به موضوعات اجتماعی انسانی مانند بی خانمانی، بیماری روانی، حقوق اقلیت‌ها، عدالت نوجوانان، عدالت جهانی رسیدگی کند. خشونت و مجازات کیفری با انجام این کار، نظریه، عدالت و تغییر اجتماعی جهت‌گیری جدید و بسیار مورد نیاز را در رابطه با توسعه نظریه در علوم اجتماعی ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چرا ترسیم چنین مسیری از نظریه/عمل چشم‌انداز روشن‌تری برای عدالت و تغییر در جامعه و زندگی ما به همراه دارد. .
مرزهای قانونی: جستاری در نظریه حقوق عمومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(مایکل جودیس) Keith Culver, Michael Giudice (کیت کالور)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فقه انگلیسی زبان در 100 سال گذشته توجه قابل توجهی را به مسائل مربوط به هویت و تداوم معطوف کرده است. H.L.A. هارت، جوزف راز، و بسیاری دیگر به دنبال ابزاری برای شناسایی و تمایز موقعیت‌های اجتماعی قانونی از غیرقانونی، و توضیح قانونی بودن پایدار آن موقعیت‌های اجتماعی معمولی پویا بوده‌اند. تمرکز بر توصیف قانونمندی مرتبط با دولت، برجسته ترین پدیده حقوقی موجود، منجر به رویکردی تحلیلی شده است که تحت سلطه ایده نظام حقوقی و تحلیل هنجارهای تشکیل دهنده آن است. با این حال، تا زمانی که هارت در سال 1961 با حقوق بین‌الملل مواجه شد، رویکرد نظام محور به قانونمندی لحظاتی از شک و تردید را تجربه کرده است. از حقوق بین‌الملل گرفته تا نظم حقوقی جدید اتحادیه اروپا، تا حاکمیت مشترک و صلاحیت قضایی متداخل در مناطق فرامرزی، آنچه حداقل مصادیق قانونی به نظر می‌رسد در بهترین حالت با رویکردهایی که مرکزیت نظام حقوقی را به‌عنوان نشانه و مفروض فرض می‌کنند، ضعیف توضیح داده می‌شوند. اندازه گیری موقعیت های اجتماعی کاملاً شایسته عنوان قانونمندی است. در مرحله بعد، چرا که پدیده ها تهدید می کنند که از نظریه پیشی بگیرند؟ مرزهای قانونی: مقاله ای در فقه عمومی مبانی یک نظریه حقوق بین نهادی را توضیح می دهد، نظریه ای که قانونی بودن را در تعامل بین نهادهای حقوقی می یابد، که ما قانونی بودن آن را برحسب انواع هنجارهایی که آنها به کار می برند و نه محتوای آنها مشخص می کنیم. عضویت در سیستم سپس اشکال برجسته قانونی مانند قانون-دولت و حقوق بین الملل به عنوان اشکال خاصی از انباشتگی پیچیده نهادهای حقوقی توضیح داده می شود که از نظر شکل و پیچیدگی به جای قانونی بودن محض متفاوت است. این رویکرد تغییری اساسی در رویکرد به مسائل هویتی و تداوم موقعیت‌های مشخصاً حقوقی در زندگی اجتماعی را امکان‌پذیر می‌سازد: هنگامی که قانونمندی از نظام حقوقی جدا شد، الگوهای ارجاع شدید متقابل در میان نهادهای حقوقی دولت قانون می‌تواند به صورت یکی از اشکال برجسته قانونی بودن در میان سایر موارد، از جمله اشکال قانونی همپوشانی مانند اتحادیه اروپا. در این دیدگاه، هویت در طول زمان، کمتر مجموعه‌ای از ویژگی‌های ثابت است تا سابقه تعامل شدید متقابل نهادهای حقوقی، که با دیگر مجموعه‌های مشابه نهادهای حقوقی قابل مقایسه است.
قانون الأخلاقی فی رسالة الحقوق للإمام علی بن الحسین زین العابدین علیهما السلام
نویسنده:
قدرت الله مشایخی؛ ترجمه کمال السید
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , آثار منسوب , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: انصاریان,
چکیده :
کتاب حاضر که شرح حقوق اخلاقی صحیفه سجادیه است که بر گردن هر مسلمانی قرار گرفته است و برای رسیدن به سعادت باید پایبند به این حقوق و قوانین باشد. بسیاری از حقوقی که ما شاید از آن غافلیم در این کتاب ارزشمند ذکر شده است مثل حق گوش، چشم، دست، پا، قلب، یا حقوق والدین، همسایه، همسر، برادر ، یا حقوقی که به اصطلاح حق الله است مثل حق نمای، حق روزه، حق حج و...
  • تعداد رکورد ها : 5