جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
تاریخ اسلام: سال 11 تا 23 هجری دوران خلافت ابوبکر و عمر
نویسنده:
مؤلفان: حسن افتخارزاده، عبدالحسین طالعی؛ ویراستاران: سمیرا مهدی‌نژاد، نیره روحی
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , درس گفتار،جزوه وتقریرات
وضعیت نشر :
نبا,
Interpreting Islam: Bandali Jawzi's Islamic Intellectual History
نویسنده:
by Tamara Sonn (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , ترجمه اثر
وضعیت نشر :
انگلیس: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این کتاب، سون اولین ترجمه انگلیسی تاریخ جنبش های فکری در اسلام (1928) را ارائه می دهد، متنی اساسی از مدرنیسم عرب که توسط روشنفکر فلسطینی بندلی الجوزی (1871-1942) نوشته شده است. جوزی در آن کتاب اولین تفسیر مارکسیستی از تاریخ را ارائه کرد و توسعه اندیشه اسلامی. اهمیت تداوم کار او در روش انتقادی جوزی در ارزیابی مجدد گزارش های «شرق شناسان» اروپایی و مسلمانان کلاسیک از تاریخ اسلام نهفته است. پنجاه سال قبل از شرق شناسی برجسته ادوارد سعید، جوزی امپراتوری را شناسایی کرد. منافع به عنوان نقطه ضعف در هر دو روش. ترجمه سون این نقد ماهرانه و سرگرم کننده تاریخ اسلام را زنده می کند. مقدمه او اندیشه جوزی را هم با روشنفکران پست مدرن و هم با اصلاح طلبان مسلمان که به مبارزه برای به کارگیری اسلام به عنوان اصول زندگی معاصر ادامه می دهند، قرار می دهد.
Studies in Medieval Islamic Intellectual Traditions (Resources in Arabic and Islamic Studies)
نویسنده:
by Hassan Ansari (Author), Sabine Schmidtke (Author)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Lockwood Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: جلد حاضر بر جنبه‌های اندیشه اسلامی در ایران و یمن و سایر مناطق خاورمیانه، قرن نهم تا پانزدهم میلادی، از طریق مطالعه دقیق مواد خطی تمرکز دارد. فصل های شانزده گانه کتاب در پنج مبحث تنظیم شده است: معتزله، زیدیه در ایران و یمن، تشیع اثنی عشری، عرفان و روایات کتابشناسی. مطالب موجود در کتاب قبلاً در نسخه دیگری منتشر شده است. ظهور این مطالعات در مجموع در یک مجلد، این کتاب را به سهم قابل توجهی در حوزه مطالعات اسلامی کلاسیک تبدیل کرده است.
خدمة البيت بين الزوجين في العهد النبوي
نویسنده:
محمد عبد العال
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این تحقیق با هدف جمع آوری کارهای خانه ای که زنان و مردان در عصر پیامبر انجام می دادند ، با شناسایی همسران مسئول هر کار یا حرفه با توجه به راهنمایی های حضرت محمد (ص) و همراهانش در خدمت به خانه ها ، انجام شد. روایات پراکنده در منابع عهد پیامبر (ص) و محدود کردن آنها به روایات معتبر و تفریق ضعیفان به جز تکمیل حادثه ای که منشأ معتبری دارد. در این مطالعه ، محقق به تهیه غذا برای خانواده و خانواده پرداخت. ، آوردن آب آشامیدنی به منازل ، آسیاب کردن ، ورز دادن و پختن حبوبات ، دوشیدن ، ذبح ، برش گوشت ، تهیه و آماده سازی غذا ، بافت ، دوخت و مهره ، شستن لباس و مواردی از این دست. جارو و اثاثیه منازل ، خدمات رسانی به مهمانان ، خدمت به فرزندان شوهر ، برادران و والدین ، ​​ضمن ارائه سخنان فقها به راهنمایی پیامبر صلی الله علیه و آله و اصحابش. یکی از مهمترین یافته های این مطالعه این بود که مردان اغلب درآمد و خدمات ظاهری را انجام می دادند و زنان کارهای داخلی را انجام می دادند و تحقیقات ثابت کرد که پیامبر صلی الله علیه و آله این کار را انجام نمی دهد. کار ورز دادن ، پخت ، آشپزی ، جارو کردن ، شستشو و موارد دیگر ، اما او در خانه خود آنچه را که برای طبیعت مردان مناسب است انجام داد ، مانند ذبح حیوانات و بریدن گوشت ، دوخت لباس و کفش ، بلند کردن یک وسیله شکسته و غیره ، و لازم است که همسران با توسعه زندگی مدنی و سازگاری اجتناب ناپذیر بین آنها همکاری کنند تا زندگی با پیوند محبت و رحمت ادامه یابد.
حياة النبي (ص) بين السيرة والترجمة التحليلية دراسة نقدية تطبيقية
نویسنده:
رضا أحمد
نوع منبع :
مقاله , مطالعه تطبیقی , نقد کتاب
منابع دیجیتالی :
أم المؤمنین عائشة رضي الله عنها وحقوق المرأة
نویسنده:
نورة بنت عبد الله
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
تاريخ الإمامية و أسلافهم من الشيعة : منذ نشأة التشیع حتی مطلع القرن الرابع الهجری
نویسنده:
عبدالله فیاض
نوع منبع :
کتاب , آثار مخطوط(خطی) و طبع قدیم
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بغداد - عراق: مطبعة أسعد,
محاضرات في تاريخ صدر الإسلام والدولة الأموية
نویسنده:
عبد الله فياض
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بغداد - عراق: مطبعة الارشاد,