جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 56
جنبه های فکری در نظام های مختلف اجتماعی [کتاب عربی]
نویسنده:
فؤاد زكريا
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: موسسه هنداوی,
وضعیت‌شناسی پژوهش‌های اسلامی رمزارزها در جهان
نویسنده:
محمود رفیعان، سعید مهدیان
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه فضای مجازی,
چکیده :
ارتباطات عنصر مهمی در این عصر به‌شمار می‌آید و به همین دلیل، عصر امروز به «عصر ارتباطات» معروف شده است. مردم در سرتاسر جهان تصاویر، مقالات و افکار خود را در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند، اما همچنان جای خالی مبادلات اقتصادی و سریع بین مردم جهان احساس می‌شود. ارزهای مجازی همچون بیتکوین تا کنون نتوانسته‌اند این خلأ را جبران کنند و فاصله بسیار زیادی با این نیاز بشری دارند و به جای آن که ارزی برای مبادلات اقتصادی باشند، به وسیلهای برای سودآوری یک شبه و بادآورده برخی و زیان هنگفت برخی دیگر تبدیل شده‌اند. این کتاب، مقدمه‌ای درباب شناسایی منابع علمی اسلامی درخصوص رمزارزها است. در این اثر کوشیده‌ایم تمام آثار پژوهشی به زبان عربی و انگلیسی را ملاحظه و خالصه‌نگاری کنیم. این اثر از نقد آرای نویسندگان مقالات خودداری کرده است، اما می‌تواند گام مهمی برای پژوهش‌های فقهی تطبیقی پژوهشگران شیعه درخصوص ارزهای رمزپایه باشد.
مسلمان در دنیای اقتصاد [کتاب عربی]
نویسنده:
مالك بن نبي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - دمشق: دارالفکر,
سیاست نابرابری اقتصادی در کشورهای در حال توسعه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Philip Nel (auth.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نابرابری ثروت و درآمد تأثیر بسزایی در دستیابی به توسعه اقتصادی، سیاسی و انسانی در کشورهای در حال توسعه دارد. این کتاب استدلال می‌کند که سطح بالایی از نابرابری اقتصادی، پتانسیل رشد یک کشور را تضعیف می‌کند، توسعه سرمایه اجتماعی را به تاخیر می‌اندازد و فساد را تشویق می‌کند.
آثار منتخب مایکل والرشتاین: اقتصاد سیاسی نابرابری، اتحادیه‌ها و سوسیال دموکراسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
David Austen-Smith, Jeffry A. Frieden, Miriam A. Golden, Karl Ove Moene, Adam Przeworski
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
نابرابری و قدرت: اقتصاد طبقه [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Schutz, Eric A
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب درباره علل و پیامدهای نابرابری اقتصادی در اقتصادهای بازار پیشرفته امروزی است. این امری عادی است که در سیستم‌های بازار، افراد سرنوشت اقتصادی فردی خود را انتخاب می‌کنند، اما مسلماً انتخاب‌هایی که مردم انجام می‌دهند به طور مهمی توسط گزینه‌های در دسترس آنها تعیین می‌شود: نابرابری اقتصادی عمدتاً از فرصت‌های نابرابر ناشی می‌شود. با این حال، این صرفاً این سؤال را ایجاد می کند. نابرابری گسترده فرصت ها از کجا ناشی می شود؟ این کتاب قدرت و طبقه اجتماعی را به عنوان محور واقعی تئوریزه می کند ...؛ مقدمه - مردم انتخاب می کنند - فرصت مهم است - فرصت مهم است: بیشتر - چگونه قدرت کار می کند - سرمایه داری: طبقه "کلاسیک" - واقعیت ها طبقه امروز - اداره نظام: قدرت تجاری و قدرت سیاسی - قدرت فرهنگی - افزایش نابرابری امروز - مقابله با نابرابری و طبقاتی: عدالت توزیعی - مقابله با نابرابری و طبقه: اقتصاد، جامعه و زیست کره - نتیجه گیری.
نظریه اقتصادی طبقه کارگر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Geoffrey Kay (auth.) (جفری کی)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,
حکمرانی اقتصادی در عصر جهانی شدن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
William K. Tabb
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Columbia University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویلیام تاب، استاد جامعه شناسی و اقتصاد در دانشگاه سیتی نیویورک است. این کتاب پر زرق و برق بحث جهانی شدن، نظم اقتصادی پس از سال 1945، نهادهای مالی بین‌المللی، بحران‌ها، امور مالی، شرکت‌های بزرگ، تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی، سازمان تجارت جهانی، تضاد بین بازارها و نیروی کار، و استراتژی‌های جایگزین را مورد مطالعه قرار می‌دهد. او سیاست و اقتصاد را به هم پیوند می‌دهد و ادبیات را در اقتصاد، روابط بین‌الملل و اقتصاد سیاسی بین‌المللی بررسی می‌کند. او مشاهده می‌کند که در دهه 1920، "افت تورم، فشار برای افزایش صادرات، کاهش ارزش رقابتی، و حمایت‌گرایی فزاینده محصول بحران ناشی از آن بود، نه علت آن." کشورهای اروپایی پس از جنگ جهانی دوم با حمایت از صنعت خود و ترویج مصرف خانگی، بسیار قبل از تشکیل بازار آزاد EEC، بازسازی شدند. او می نویسد، "نئولیبرالیسم به طور گسترده توسط بسیاری از اقتصاددانان جریان اصلی درک می شود که از نظر اهداف اعلام شده خود شکست خورده است. این نئولیبرالیسم باعث رشد سریع اقتصادی، کاهش فقر و یا ثبات بیشتر اقتصادها نشده است. در واقع طی سال های اخیر هژمونی نئولیبرال، رشد کند شده است، فقر افزایش یافته است، و بحران های اقتصادی و مالی اکثر کشورهای اقتصاد جهان را گرفتار کرده است. داده ها در مورد همه اینها بسیار زیاد است. با این حال، نئولیبرالیسم به عنوان پروژه بین المللی ترین بخش های سرمایه موفق شده است. در هدف اعلام نشده خود، تسلط شرکت های فراملی، تامین کنندگان مالی بین المللی و بخش هایی از نخبگان محلی را افزایش داده است." همانطور که صندوق بین المللی پول مجبور به اعتراف شد، "شواهد تجربی دلیل قطعی مبنی بر اینکه یکپارچگی مالی رشد را برای کشورهای در حال توسعه افزایش داده است، اثبات نکرده است." Tabb نشان می دهد که چگونه آزادی حرکت سرمایه به معاملات غیرقانونی کمک می کند و او "وسعت فساد و جنایت در سیستم" را توصیف می کند. او توضیح می‌دهد: «سودهای حاصل از انتقال سودهای به‌دست‌آمده غیرقانونی، وجوهی که به دنبال پنهان کردن منشأ خود در اختلاس و فساد، و اجتناب از مالیات هستند، منابع اصلی درآمد بانک‌ها هستند. آزادسازی مالی همچنین منابع را نادرست تخصیص می دهد زیرا سفته بازی را ترویج می کند. گردش مالی روزانه 1.5 تریلیون دلاری ارز خارجی در دهه 1990 (70 برابر ارزش تجارت جهانی) بیشتر بر روی تغییرات نرخ بهره و تغییرات در عرضه پول بود. تامین مالی تجارت یا سرمایه گذاری نبود. موسسات مالی بین‌المللی «نماینده منافع سرمایه» هستند: طبقات سرمایه‌دار مسلط جهان از آنها برای اعمال قدرت بر سایر کشورها استفاده می‌کنند. Tabb توضیح می دهد، "منافع سرمایه فراملی و مالی بین المللی، شرایطی را هدایت می کند که بر اساس آن نهادهای حاکمیت اقتصادی دولتی جهانی ساخته می شوند، در طول زمان اصلاح می شوند و برای تعریف و اجرای حقوق مالکیت استفاده می شوند." آنها به هیچ وجه دموکراتیک نیستند. او در پایان می‌گوید: «تمایل تورم‌زدایی جهان را تهدید می‌کند، زیرا همه کشورها برای جذب سرمایه از طریق کاهش هزینه‌های دولت و کاهش هزینه‌های نیروی کار رقابت می‌کنند.» در پاسخ، کشورها باید تقاضای داخلی خود را با سرمایه گذاری بیشتر و افزایش دستمزدها افزایش دهند و باید حرکت ارز و جریان سرمایه را کنترل کنند.
رأس المال في القرن الحادي والعشرين
نویسنده:
توماس بيكيتي; وائل جمال; سلمى حسين
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دار التنوير,
چکیده :
لقد كان هذا الكتاب حدثا على المستويات الاقتصادية والسياسية والاجتماعية بما قدمه من حقائق هي نتيجة مسح شامل وواسع أظهر التأثيرات السلبية للامساواة. لقد ترجم الكتاب إلى كل لغات العالم الحية،وتصدرت نسخه واجهات المكتبات، وفي كل مكان أثار جدلا واسعا لا تزال آثاره مستمرة. الناشر.
بازار و دولت در ایران: سیاست بازار تهران [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Arang Keshavarzian (آرنگ کشاورزیان)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بازار تهران همواره در اقتصاد ایران و در واقع تجربه شهری ایران محور بوده است. کتاب جذاب آرنگ کشاورزیان، اقتصاد و سیاست بازار را در دوران پهلوی مقایسه می‌کند، که در تلاش برای تضعیف آن در تلاش برای مدرنیزاسیون و تحت رژیم انقلابی متعاقب آن، که با مأموریت حفظ بازار به عنوان یک نهاد «اسلامی» به قدرت رسید. . نتایج سیاست های مربوطه آنها کاملاً در تضاد با اهداف آنها بود. علیرغم رویکرد خصمانه شاه، بازار در دوران حکومت او رونق گرفت و خودمختاری سازمانی خود را به حدی حفظ کرد که نقش مهمی در انقلاب اسلامی داشت. برعکس، جمهوری اسلامی سیاست‌هایی را اجرا کرد که ناخواسته شیوه‌های فعالیت بازار را تغییر داد و در نتیجه ظرفیت آن را برای بسیج سیاسی تضعیف کرد. کتاب آرنگ کشاورزیان بینش‌های غیرعادی از سیاست، اقتصاد و جامعه ایران در چهار دهه ارائه می‌کند.
  • تعداد رکورد ها : 56