جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 4
أعلام الهدایة المجلد 5
نویسنده:
لجنه التاليف في المعاونيه الثقافيه للمجمع العالمي لاهل البيت (ع)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قم: المجمع العالمي لاهل البيت (ع),
چکیده :
اَعْلامُ الْهِدایَه عنوان چهارده جلد کتاب به زبان عربی درباره زندگی چهارده معصوم است که جمعی از محققان در معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت جمع‌آوری و تهیه نموده‌اند. ترجمۀ دورۀ کامل أعلام‌الهدایة یا تعدادی از مجلدات آن به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی، اردو و مالایی نیز منتشر شده است. پیشوایان هدایت، عنوان ترجمه فارسی این مجموعه است.جلد پنجم مجموعه اعلام الهدایه کتاب «سید الشهداء، حضرت امام حسین(ع)» است و سه فصل دارد. فصل اول درباره نمایی از شخصیت امام حسین(ع) و فضایل ایشان است. فصل دوم به ولادت و مراحل زندگی امام حسین(ع) تا شهادت امام حسن مجتبی(ع) می‌پردازد. فصل سوم در مورد عصر امامت امام حسین(ع) است و به مباحث؛ اسلام ستیزی معاویه، مواضع امام حسین(ع) نسبت به وی، سیر تاریخی و انگیزه‌های قیام امام حسین(ع)، شهادت ایشان، نتایج قیام حسینی و میراث علمی ایشان اشاره دارد.
سيرتنا و سنتنا سيرة نبينا و سنته صلی‌الله‌عليه‌و‌آله‌و‌سلم
نویسنده:
عبدالحسين الأميني
نوع منبع :
کتاب , درس گفتار،جزوه وتقریرات , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات) , مطالعه تطبیقی
منابع دیجیتالی :
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
سيرتنا و سنتنا سيرة نبينا و سنته صلی‌الله‌عليه‌و‌آله‌و‌سلم از جمله آثار عربى علامه شيخ عبدالحسين امينى (1320-1390ق) است. سؤال شخصى از علامه در سوريه پيرامون وجود غلو در ميان شیعیان و تك‌روى و افراط آنان در حبّ اهل‌بيت(ع) و مخصوصاًً امام حسين(ع)، انگيزه تأليف اثر حاضر بوده تا بدين‌منظور، شبهات مطرح شده در اين‌گونه مسائل، حل شده و پرده‌هاى ابهام از روى مبادى اعتقادى اين مسائل، بركنار رود[۱]كتاب به زبان عربى در يك جلد منتشر شده است.
آثار و برکات سیدالشهدا	علیه السلام در دنیا و آخرت
نویسنده:
علیرضا رجالى تهرانى
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
وضعیت نشر :
قم : نبوغ,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
آثار و برکات‌ سیدالشهداء در دنیا و آخرت‌، کتابی است درباره حسین‌ بن‌ علی‌ (علیه السلام) که توسط علیرضا رجالی‌‌تهرانی‌ نوشته شده است. از دیدگاه نویسنده امام حسین (ع) یک انسان کامل و شخصیتی استثنایی است که دارای ابعاد وجودی متعددی بوده و در چهره‌های گوناگونی برای مردم جهان با مشرب‌های مختلف، جلوه کرده است. از این رو هر یک از آن‌ها طبق مشرب خود، آثار و برکاتی را برای آن وجود شریف و نهضت مقدسش بیان می‌دارند، نویسنده در این کتاب کوشیده است تا با بی‌طرفی به بررسی آثار و برکات امام حسین (ع) بپردازد. این کتاب که در نوع خود از اسلوب، تقسیم و تدوین جدیدی برخوردار است بدان جهت نگارش یافته است که علاقه مندان امام حسین (ع) از آثار، برکات و فوایدی که ایشان برای دوستدارانش دارند، آگاهی بیشتری حاصل کنند.
ارض و التربة الحسينية
نویسنده:
محمدحسين آل كاشف الغطاء
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
نجف: مطبعة الحیدریة,
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
«اَلْاَرْض وَ التُّرْبَةُ الْحُسَیْنیّة»، کتابی به زبان عربی از محمدحسین کاشف الغطاء. ابتدا قرار بود این کتاب در اندازه یک مقاله، برای دایرة المعارف انگلیسی زبان نوشته و در آن از تربت امام حسین (ع) بحث شود؛ اما نویسنده، آن را در یک کتاب گسترش داد و درباره زمین، برکات و ارکان آن بحث کرد و پس از آن به تربت حسینی پرداخت. مطالب کتاب از این قرار است: 1- در فضل زمین. 2- برتری بعضی خاک‌ها بر بعض دیگر و برتری خاک کربلا. 3- افضلیت سجده بر خاک کربلا و مقدار کمی از آن برای استشفا. 4- علت برتری سجده بر خاک کربلا و تاریخچه آن. 5- مختصری از اوضاع تکوینی و تشریعی زمین. 6- اوضاع جغرافیای زمین. 7- آغاز آفرینش زمین. 8- پایان کار زمین.
  • تعداد رکورد ها : 4