جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 37
گزارش کتاب «بلاک‌چین، فین‌تک و امور مالی اسلامی»
نویسنده:
صادق مهدیان
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه فضای مجازی,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
توضیحات: بیش از چند سال از آشنایی جامعه ایرانی با مقوله رمزارزها نگذشته و همچون دیگر فناوری های وارداتی، باید ابعاد مختلف آن از سوی نهادهای تصمیم گیر، تصمیم ساز و فعالان حوزه مربوطه شناخته شود. رمزارزها که گاهی به دلیل کم اطلاعی، بیت کوین خوانده می شوند، از محصولات چندگانه ای هستند که با بهره گیری از فناوری های مالی نوپدید (فین تک1) ارائه می‌شوند. رمزارزها در بستر بلاک چین پا به عرصه گذاشته اند. بلاک چین، فناوری جدیدی است که تحول شگرفی در ارائه خدمات مالی و فناوری های مالی رقم زده است. البته علاوه بر اقتصاد، حوزه های متنوع و متعدد دیگری نیز از بلاک چین به شدت متاثر خواهند بود. این تحول چنان بنیادی است که در صورت ادامه حضور این فناوری در عرصه جهانی، ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در تمام نقاط جهان، از سطح محلی تا بین المللی، تاثیر عمیقی خواهند پذیرفت تا جایی که یکی از رویدادهای متصور برای استفاده بهینه و پیاده سازی کامل آن، ایجاد یک سیستم حاکمیتی و قضایی فراملی است که تمام کشورهای جهان می بایست از آن تبعیت کنند. کتاب "Blockchain fintech and islamic finance" «بلاک چین، فین تک و امور مالی اسلامی» با معرفی سنگ بناهایی اصلی، که فناوری‌های مالی بر پایه آن ارائه شده است، منبع بسیار ارزشمندی برای پژوهشگرانی است که به دنبال درک جامعی از موضوعات طرح شده در فناور یهای مالی نوپدید هستند. از این جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: بلاک چین؛ فناوری‌های مشابه و رقیب؛ اینترنت اشیا؛ هوش مصنوعی؛ کلان داده‌ها و نقش هر یک در فرآیند کلی ارائه خدمات نوین مالی و پروتوکل‌های اجرایی. آشنایی با موضوعات فوق و جایگاه آن‌ها در ارتباط با هم می تواند در شناخت ابعاد فقهی این پدیده‌ها کمک کرده و حتی دانش لازم را برای ویرایش آن ها، منطبق بر نظر اسلام ایجاد کند.
وضعیت‌شناسی پژوهش‌های اسلامی رمزارزها در جهان
نویسنده:
محمود رفیعان، سعید مهدیان
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی پژوهشگاه فضای مجازی,
چکیده :
ارتباطات عنصر مهمی در این عصر به‌شمار می‌آید و به همین دلیل، عصر امروز به «عصر ارتباطات» معروف شده است. مردم در سرتاسر جهان تصاویر، مقالات و افکار خود را در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند، اما همچنان جای خالی مبادلات اقتصادی و سریع بین مردم جهان احساس می‌شود. ارزهای مجازی همچون بیتکوین تا کنون نتوانسته‌اند این خلأ را جبران کنند و فاصله بسیار زیادی با این نیاز بشری دارند و به جای آن که ارزی برای مبادلات اقتصادی باشند، به وسیلهای برای سودآوری یک شبه و بادآورده برخی و زیان هنگفت برخی دیگر تبدیل شده‌اند. این کتاب، مقدمه‌ای درباب شناسایی منابع علمی اسلامی درخصوص رمزارزها است. در این اثر کوشیده‌ایم تمام آثار پژوهشی به زبان عربی و انگلیسی را ملاحظه و خالصه‌نگاری کنیم. این اثر از نقد آرای نویسندگان مقالات خودداری کرده است، اما می‌تواند گام مهمی برای پژوهش‌های فقهی تطبیقی پژوهشگران شیعه درخصوص ارزهای رمزپایه باشد.
اسلام و شرایط اقتصادی [کتاب عربی]
نویسنده:
محمد الغزالي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهره: نهضه مصر,
مسلمان در دنیای اقتصاد [کتاب عربی]
نویسنده:
مالك بن نبي
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
بیروت - دمشق: دارالفکر,
حرفه و سیاست کار: الهیات عامه پسند در فرهنگ مصرف کننده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Jeffrey Scholes
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Lexington Books ,
چکیده :
چکیده ماشینی : از زمان مارتین لوتر، مشاغل یا فراخوان ها رابطه نزدیکی با کار روزانه داشته اند. این یک رابطه دادن و گرفتن است که در آن معنای یک حرفه معمولاً با انواع کار موجود (و بالعکس) در هر زمان معین مذاکره می کند. در حالی که "زبان حرفه" هنوز در فرهنگ غربی رایج است، معنای غالب امروزی حرفه ارتباط چندانی با کار واقعی انجام شده در یک شغل ندارد. جفری اسکولز معتقد است که رویکردهای الهیاتی اخیر در مورد مفهوم پروتستانی حرفه، چه دانشگاهی و چه عمومی، اغلب ناخواسته با فرهنگ مصرف کننده تبانی می کنند تا مفهومی از حرفه را که از شرایط مادی کار جدا است، به گردش درآورند. نتیجه یک شغل دوستدار مصرف کننده است که برای اطلاع رسانی و در صورت لزوم به چالش کشیدن هنجارهای سیاسی محل کار ناتوان می شود. به عنوان مثال، او مفهوم ریک وارن از «هدف» را در کتاب پرفروش خود، زندگی هدف محور، به عنوان معادل کارکردی حرفه طبقه بندی می کند که به این شکل عمل می کند. سایر کاربردهای رایج حرفه به همراه بینش های برگرفته از الهیات سنتی و مطالعات فرهنگ مصرف به اسکولز کمک می کند تا وضعیت فعلی مشاغل در غرب را آشکار کند. او با استفاده از مطالعات اخیر در زمینه الهیات سیاسی، استدلال می‌کند که مقاومت در برابر کالایی شدن یک امکان و پیش نیاز یک «حرف سیاسی» است، اگر اصلاً بتواند هنجارهایی را درگیر کند که عدالت را در بسیاری از محیط‌های کاری مدرن تنظیم و تضعیف می‌کنند. .
ایمان، آزادی و روح: تثلیث اقتصادی در بارت، تورنس و الهیات معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Paul D. Molnar
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
IVP Academic ,
الهیات‌سازی برگزیت: نقد آزادی‌خواهانه و پسااستعماری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony G. Reddie
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
چکیده ماشینی : این کتاب تحلیلی جامع از چالش الهیاتی ارائه شده توسط دوران جدید پس از برگزیت ارائه می دهد. رای همه پرسی به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منجر به تغییری لرزه ای در نحوه نگاه و قضاوت بخشی از جمعیت بریتانیا در مورد هموطنان خود شده است. افزایش متعاقب آن تعداد گزارش‌شده از حوادث با انگیزه نژادی و فضای توهین‌آمیز و منفی‌گرایی که به کسی که به‌عنوان بریتانیایی «اصیل» تلقی نمی‌شود، باید برای همه مردم نگران‌کننده باشد. این کتاب متشکل از مجموعه‌ای از مقالات است که به جنبه‌های مختلف معنای انگلیسی بودن و راه‌هایی که کلیساها در بریتانیا و ایمان مسیحی می‌توانند و باید به موج فزاینده ناسیونالیسم انگلیسی سفید پاسخ دهند، می‌پردازد. این یک چالش تحریک‌آمیز برای بیگانه‌هراسی است که اغلب تحمل می‌شود، و همچنین پاسخ کم بسیاری از رهبران کلیسا در بریتانیا. این نقد از طریق یک مدل پیشگویانه و پسااستعماری الهیات سیاهان ارائه می شود که حس اولیه استحقاق سفیدها و «بومی گرایی» منطقه ای را که بیشتر بحث رفراندوم را فراگرفته بود، به چالش می کشد. مقالات این کتاب کلیسا و جامعه گسترده‌تر را به چالش می‌کشد تا عدالت و برابری را برای همه تضمین کنند، نه فقط یک احساس ممتاز از استحقاق برای برخی. برای هر محققی از الهیات سیاه، سیاسی و آزادیبخش و همچنین کسانی که در مطالعات فرهنگی از دیدگاه پسااستعماری درگیر هستند، بسیار جالب خواهد بود.
رأس المال في القرن الحادي والعشرين
نویسنده:
توماس بيكيتي; وائل جمال; سلمى حسين
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
دار التنوير,
چکیده :
لقد كان هذا الكتاب حدثا على المستويات الاقتصادية والسياسية والاجتماعية بما قدمه من حقائق هي نتيجة مسح شامل وواسع أظهر التأثيرات السلبية للامساواة. لقد ترجم الكتاب إلى كل لغات العالم الحية،وتصدرت نسخه واجهات المكتبات، وفي كل مكان أثار جدلا واسعا لا تزال آثاره مستمرة. الناشر.
جامعه شناسی اسلام: سکولاریسم، اقتصاد و سیاست [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tugrul Keskin (Editor)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
ITHACA Press (an imprint of Garnet Publishing Ltd.),
الهیات و اقتصاد: دیدگاه مسیحی از خیر عمومی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Mary Hirschfeld, Jeremy Kidwell, Sean Doherty (eds.),
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan US ,
  • تعداد رکورد ها : 37