جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 42
درگیری الهیاتی با دانش شک‌گرایی علمی [مقاله انگلیسی]
نویسنده:
Josh Reeves (جاش ریوز)
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: وقتی مسیحیان ادعاهای کارشناسان علمی را رد می کنند، آیا آنها غیرمنطقی هستند؟ بسیاری از بحث‌های اخیر در رسانه‌های علمی و مشهور، انکار علم توسط مسیحیان محافظه‌کار را مورد بحث قرار داده است، و دیدگاه کم تخصص علمی را به آشفتگی سیاسی فعلی ایالات متحده مرتبط می‌کند. این مقاله بر تبیین‌های علمی شک‌گرایی علمی تمرکز می‌کند و می‌پرسد آیا چیزی منحصر به جوامع مذهبی وجود دارد که آنها را در برابر اطلاعات نادرست آسیب‌پذیر می‌کند.
سر برآوردن شکاکیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Bryan Frances (برایان فرانسیس)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Clarendon Press; Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در معرفت شناسی، صدای آزاردهنده شکاکان همیشه وجود داشته است و زمزمه می کند که «نمی توانی بدانی که دست داری، یا هر چیز دیگری، زیرا می دانی که تمام زندگی ات یک رویا است». راه‌های مبتکرانه‌ای برای استدلال علیه این صدا و خاموش کردن آن ابداع کرد، اما برایان فرانسیس اکنون یک الگوی استدلالی بسیار بدیع برای ایجاد انواع جدیدی از شک‌گرایی رادیکال ارائه می‌کند، مواردی که حتی اگر همه راه‌حل‌های هوشمندانه ضد شکاکیت شکاک سنتی را شکست دهند، صادق هستند. خواندن تند، شوخ و سرگرم کننده، شک و تردید زنده می شود برای هر کسی که به دانش و محدودیت های آن علاقه دارد بسیار تحریک کننده خواهد بود.
راهنمای کمبریج برای شکاکیت باستان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Richard Bett (ریچارد بت)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این جلد بررسی جامعی از دوره‌های اصلی، مکاتب و طرفداران فردی شک‌گرایی در جهان یونان و روم باستان ارائه می‌کند. مشارکت‌کنندگان، تحولات عمده را از نظر زمانی و تاریخی بررسی می‌کنند، از پیشینیان اولیه شک‌گرایی تا سنت پیرونیست. آنها به مشکلات اصلی فلسفی و تفسیری پیرامون ایده های شکاکان در موضوعاتی از جمله اعتقاد، عمل و اخلاق می پردازند. در نهایت، آنها تأثیراتی را که این اشکال شک گرایی فراتر از دوره باستان داشته اند، و راه هایی که شک باستانی با شکاکیتی که از زمان دکارت فهمیده شده است متفاوت است، بررسی می کنند. این جلد به عنوان مقدمه ای در دسترس و گسترده برای افراد غیرمتخصص عمل می کند، در حالی که عمق و جزئیات قابل توجهی را برای خوانندگان پیشرفته تر ارائه می دهد.
ویتگنشتاین و شکاکیت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Denis McManus (دنیس مک مانوس)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ویتگنشتاین مسلماً بزرگترین فیلسوف صد سال اخیر است و شک و تردید یکی از مشکلات اساسی است که فلسفه مدرن با آن مواجه است. این مجموعه اولین مجموعه ای است که به بررسی چگونگی تأثیر کار آن فیلسوف بزرگ بر این مسئله اساسی فلسفی اختصاص دارد. واکنش ویتگنشتاین به شک پیچیده است و هم این احساس را بیان می‌کند که مشکلات شک‌گرایانه در نهایت غیر واقعی هستند و هم این حس را بیان می‌کند که شک‌گرایی چیزی در مورد خصوصیات اساسی مخمصه انسانی به ما می‌آموزد. مقالاتی که به‌ویژه برای این مجموعه توسط فیلسوفان و مفسران برجسته ویتگنشتاین نوشته شده‌اند، این واکنش را بررسی می‌کنند و به‌ویژه به شک و تردید در مورد وجود جهان خارج و ذهن‌های دیگر می‌پردازند. با انجام این کار، نه تنها مسائلی را در نظریه دانش، بلکه در متافیزیک، فلسفه ذهن، زبان، ادراک و ادبیات بررسی می‌کند و همچنین پرسش‌هایی را درباره ماهیت خود فلسفه مطرح می‌کند. چندین مقاله به کار استنلی کاول، شاید تاثیرگذارترین مفسر کار ویتگنشتاین می‌پردازد، و کاول در بخش‌های پایانی به چهار مقاله از آن‌ها پاسخ می‌دهد. خواندن این مجموعه برای دانشجویان و دانش پژوهان ویتگنشتاین و هر کسی که علاقه مند به بحث پیرامون شکاکیت است ضروری است.
درسگفتار ایمان و تعقل 2 -ب
مدرس:
مصطفی ملکیان
نوع منبع :
درس گفتار،جزوه وتقریرات
منابع دیجیتالی :
چکیده :
درسگفتار فوق از استاد ملکیان در زمینه، معرفت شناسی، فرامعرفت شناسی، ایمان، تعقل، رابطه ایمان و تعقل، شکاکیت، دوره روشنگری و... به بحث پرداخته است.
  • تعداد رکورد ها : 42