جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 28
عاملیت فکری و معرفت‌شناسی فضیلت: دیدگاه مونته سوری [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Patrick Frierson (پاتریک فرایرسون)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Bloomsbury Publishing Plc,
معرفت شناسی فضیلت: مقالاتی در فضیلت و مسئولیت معرفتی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(آبرول فیروودر)Abrol Fairweather, (لیندا زاگزبسکی)Linda Zagzebski
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: معرفت شناسی فضیلت یک جنبش مهیج و جدید است که توجه زیادی را از سوی معرفت شناسان و اخلاق شناسان برتر به خود جلب کرده است. این جلد پیشگام نشان دهنده بهترین کار در این زمینه است. این مقاله که دارای نوشته‌های عالی از فیلسوفان معاصر آمریکایی است، شامل سیزده مقاله منتشر نشده است که بر جایگاه مفهوم فضیلت در معرفت‌شناسی تمرکز دارند. در سال‌های اخیر، فیلسوفان درباره چگونگی عملکرد این مفهوم در تعاریف دانش بحث کرده‌اند. آنها تا چه حد دانش هم هنجاری (یعنی دارای یک مؤلفه اخلاقی) و هم غیر هنجاری است، و بسیاری از آنها تمرکز بر توجیه را که ثابت شده بیش از حد محدودکننده است، مخالفت می کنند. معرفت شناسان به دنبال راهی برای ترکیب مفاهیم سنتی نظریه اخلاقی با مفاهیم معرفتی هستند. نتیجه رویکرد جدیدی به نام معرفت شناسی فضیلت است - رویکردی که خود را به عنوان یک جایگزین مطلوب خاص تثبیت کرده است. این جلد شامل ثمرات مطالعه اخیر در مورد معرفت شناسی فضیلت است، مجموعه ای عالی از مشارکت کنندگان - از جمله رابرت آئودی، سیمون بلکبرن، ریچارد فولی، آلوین گلدمن، هیلاری کورنبلیت، کیت لهرر، ارنست سوسا، و لیندا زاگزبسکی - که آثارشان را به ارمغان می آورد. معرفت شناسی در گفتگو با مسائل روزمره
معرفت‌شناسی فضیلت: باور مناسب و دانش تأملی جلد اول [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ernest Sosa
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press, USA,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اگر به دنبال این کتاب هستید، باید در مورد واژگان و مشکلاتی که به ترتیب استفاده می‌کنید و با آن‌ها مواجه می‌شوید، در حین بررسی آنچه می‌دانیم و چگونه آن را می‌دانیم، دانش کافی داشته باشید. در این کتاب، سوسا رویکردی نادر به پرسش‌های معمولی که در معرفت‌شناسی مطرح می‌شود، اتخاذ می‌کند: چالش‌های شک‌آمیز نسبت به دانش، چیزهایی که ما از نزدیک با آنها آشنا هستیم، و آنچه به عنوان دانش بیش از باور واقعی به حساب می‌آید. برای یک معرفت شناس، موضع قوی او مبنی بر اینکه دانش یک عملکرد است (حتی احتمالاً عملکردی که لزوماً به بیش از یک نفر نیاز دارد، اما این یک موضوع تفسیری است) نیاز به بررسی و پاسخ دارد. قبل از خرید به خاطر داشته باشید که استدلال های او مختصر اما کامل هستند، به این معنی که او از عبارات فشرده زیادی استفاده می کند که نیاز به توجه دقیق دارد.
عاملیت فکری و معرفت‌شناسی‌ فضیلت: دیدگاه مونته سوری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thaddaeus Ropac (تادئوس روپاک)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Verlag publication PN°1 Bibliothek der Provinz,
چکیده :
ترجمه ماشینی: با تمرکز بر تفسیر مونته سوری از فضایل خاص از جمله توجه حسی، عشق فکری و فروتنی فکری، به این موضوع می‌پردازد که چرا اینها فضیلت هستند، چرا می‌توان فرد را مسئول آنها دانست و چگونه با یکدیگر ارتباط دارند. عاملیت فکری و معرفت شناسی فضیلت نه تنها ارزش دیدن مونته سوری را به عنوان یک معرفت شناس فضیلت نشان می دهد، بلکه مربیان را تشویق می کند که پرورش فضایل فکری را به عنوان بخش مهمی از آموزش کودکان جدی بگیرند."-- بیشتر بخوانید. ...
فضیلت فکری: دیدگاه‌هایی از اخلاق و معرفت‌شناسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(مایکل دیپل)Michael DePaul, (لیندا زاگزبسکی)Linda Zagzebski
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ایده فضیلت به طور سنتی در اخلاق مهم بوده است، اما اخیراً به عنوان ایده ای که می تواند چگونگی شکل گیری باورها و همچنین نحوه عمل ما را توضیح دهد، مورد توجه قرار گرفته است. فیلسوفان اخلاق و معرفت شناسان رویکردهای متفاوتی نسبت به فضیلت عقلی دارند. در اینجا، مایکل دی پاول و لیندا زاگزبسکی برای اولین بار کارهایی را از هر دو زمینه گرد هم می آورند تا به همه مسائل مهم بپردازند. خواندن آن برای هر کسی که در هر دو طرف بحث کار می کند ضروری است.
معرفت‌شناسی فضیلت: راهنمای تحقیقات آنلاین کتابشناسی آکسفورد [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Ernest Sosa (ارنست سوسا)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب الکترونیکی یک راهنمای انتخابی است که برای کمک به دانش پژوهان و دانشجویان مددکاری اجتماعی طراحی شده است تا با هدایت آنها به بهترین مواد علمی موجود در هر شکل و قالبی که از کتاب ها، فصل ها، و مقالات مجلات گرفته تا آرشیوهای آنلاین، داده های الکترونیکی، منابع اطلاعاتی قابل اعتماد پیدا کنند. مجموعه ها و وبلاگ ها این کتاب الکترونیکی که توسط یک مرجع بین‌المللی پیشرو در این زمینه نوشته شده است، اطلاعات کتابشناختی را ارائه می‌کند که با توصیه‌های مستقیم در مورد منابعی که باید به آنها مراجعه شود و تفسیر سرمقاله‌ای پشتیبانی می‌شود تا روشن شود که منابع ذکر شده چگونه به هم مرتبط هستند. این کتاب الکترونیکی نسخه ای استاتیک از مقاله ای از Oxford Bibliographies Online: Philosophy است، یک منبع آنلاین پویا، به روز شده و پیوسته که برای ارائه راهنمایی معتبر از طریق بورس تحصیلی و سایر مطالب مرتبط با فلسفه مطالعه طراحی شده است. Oxford Bibliographies Online اکثر رشته های موضوعی در علوم اجتماعی و علوم انسانی را پوشش می دهد، برای اطلاعات بیشتر به www.oxfordbibligraphies.com مراجعه کنید.
معرفت‌شناسی فضیلت طبیعی‌شده: پل‌هایی بین معرفت‌شناسی فضیلت و فلسفه علم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Abrol Fairweather (eds.) (آبرول فیروودر)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer International Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب چهار پل را ارائه می دهد که کار در معرفت شناسی فضیلت و کار در فلسفه علم (به طور کلی تفسیر شده) را به هم متصل می کند که ممکن است به عنوان کاتالیزور برای توسعه بیشتر معرفت شناسی فضیلت طبیعی عمل کند. این پل ها عبارتند از: نظریه های تجربی فضیلت معرفتی. راه‌حل‌های نظری فضیلت برای تحت تعیین; فضایل معرفتی در تاریخ علم؛ و ارزش درک معرفت شناسی فضیلت بسیاری از حوزه های تحقیقاتی جدید را در معرفت شناسی معاصر گشوده است، از جمله: عاملیت معرفتی، نقش انگیزه ها و عواطف در معرفت شناسی، ماهیت توانایی ها، مهارت ها و شایستگی ها، خرد و کنجکاوی. تحقیق معرفتی مبتنی بر ارزش کاملاً پیچیده شده است و نیاز به فرآیندی مسئولانه و دقیق برای ساختن نظریه‌های طبیعی شده فضیلت معرفتی وجود دارد. این جلد دخالت علوم را صریح تر می کند و به جنبه تجربی معرفت شناسی فضیلت می پردازد. نگرانی‌هایی درباره معرفت‌شناسی فضیلت در مقالات موجود در اینجا مورد توجه قرار گرفته‌اند، از جمله این سؤال: آیا هر معرفت‌شناسی فضیلتی می‌تواند هم محدودیت هنجاری و هم محدودیت تجربی را برآورده کند؟ این حجم نشان می‌دهد که این نگرانی‌ها نباید به‌عنوان مانع در نظر گرفته شوند، بلکه باید به‌عنوان محدودیت‌ها و خواسته‌های مفیدی برای هدایت ساختن نظریه‌های طبیعی‌شده فضیلت معرفتی در نظر گرفته شوند.
مواجهه ارنست سوسا با فلسفه چینی: رویکردی میان‌فرهنگی به معرفت‌شناسی فضیلت [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Yong Huang (یونگ هوانگ)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ارنست سوسا که یکی از چهره های اصلی سنت تحلیلی انگلیسی-آمریکایی است، پیشگام معرفت شناسی فضیلت معاصر است. گروهی از محققان مشهور فلسفه چین که برای اولین بار با کار مهم او درگیر شدند، معرفت شناسی تحلیلی غربی را با موضوعات و موضوعات تاریخ سنت چینی به گفتگو می اندازند تا چندین نقطه ارتباط را آشکار کنند. با تکیه بر متفکران و متون کنفوسیوس، دائوئیسم، و بودیسم چینی، فصل‌ها موضوعاتی را در معرفت‌شناسی فضیلت‌شناسی، مانند شکاف قابل اعتماد و مسئولیت‌گرا، تمایز بین فضایل سازنده دانش و فضایل کمکی به دانش، صلاحیت معرفتی، و نقش شهادت. این جلد شامل پاسخ‌های سازنده و نظام‌مند سوسا به تفسیر هر محقق از کارش، ارزش گفت‌وگوی بین‌فرهنگی، پیشبرد حوزه معرفت‌شناسی فضیلت، و هموار کردن راه برای تعامل بیشتر بین سنت‌های فلسفی را نشان می‌دهد.
معرفت‌شناسی نظری فضیلت: روش ها و رویکردهای جدید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(جان گرکو)Christoph Kelp (editor), John Greco (editor)(کریستف کلپ)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: معرفت شناسی فضیلت یکی از پررونق ترین برنامه های پژوهشی در معرفت شناسی معاصر است. تز تعیین کننده آن این است که ویژگی های عوامل و گروه ها کانون اصلی نظریه پردازی معرفتی است. در معرفت شناسی فضیلت می توان دو رشته کلیدی را متمایز کرد: پایایی گرایی فضیلت، که بر ویژگی های عامل که به شدت منجر به حقیقت می شوند، مانند توانایی های ادراکی و استنتاجی عامل ها تمرکز می کند. و مسئولیت پذیری فضیلت، که بر فضایل فکری به معنای ویژگی های شخصیتی کارگزاران، مانند گشاده رویی و شجاعت فکری تمرکز می کند. این جلد ده مقاله جدید در مورد معرفت شناسی فضیلت را گرد هم می آورد، با مشارکت در هر دو رشته کلیدی آن، که توسط نویسندگان برجسته در این زمینه نوشته شده است. این وضعیت هنر را پیش خواهد برد و دید کلی ارزشمندی از آنچه معرفت شناسی فضیلت به دست آورده است در اختیار خوانندگان قرار می دهد.
  • تعداد رکورد ها : 28