جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 42
پدیدارشناسی و فرجام‌شناسی: نه هنوز در اکنون [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Panteleimon Manoussakis, Neal Deroo
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب مجموعه‌ای از فیلسوفان و متکلمان مشهور جهان را گرد هم می‌آورد تا راه‌هایی را که از طریق آنها تجدید حیات اندیشه معادشناسی در الهیات معاصر و ارتباط مداوم پدیدارشناسی در فلسفه می‌تواند یکدیگر را روشن کند، بررسی کند. این متن از طریق مجموعه‌ای از تحلیل‌های پدیدارشناختی مفاهیم کلیدی آخرت‌شناسی و خوانش‌های دقیق در برخی از چهره‌های کلیدی هر دو رشته، نشان می‌دهد که پدیدارشناسی و آخرت‌شناسی را نمی‌توان بدون یکدیگر به طور کامل درک کرد: بدون آخرت‌شناسی، پدیدارشناسی اخلاقی و آینده‌ای را توسعه نمی‌داد. جنبه هایی که امروز آن را مشخص می کند. بدون پدیدارشناسی، آخرت شناسی در حاشیه گفتمان جدی الهیاتی باقی می ماند. در این مسیر، مضامین متنوعی مانند زمان، مرگ، پاروسیا و تماس دوباره بررسی و تعریف می شوند. این کتاب حاوی مطالب جدیدی از ژان ایو لاکوست، کلود رومانو، ریچارد کرنی، کوین هارت و دیگران است، خواندن این کتاب برای هر کسی که علاقه مند به تلاقی فلسفه و الهیات معاصر است ضروری است.
بین مرگ و رستاخیز: پاسخی انتقادی به بحث های اخیر کاتولیک ها در مورد وضعیت بینابینی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Katholische Kirche;Yates, Stephen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مسیحیان با امید به رستاخیز مردگان و احیای همه چیز می نگرند. اما آنهایی که قبلاً مرده اند چه می شود؟ آیا آنها نیز منتظر این چیزها هستند یا به نوعی قبلاً برای آنها اتفاق افتاده است؟ در جامعه الاهیات کاتولیک، به طور سنتی به این سؤال در رابطه با ارواح بی‌جسم انسان‌هایی که در انتظار رستاخیز بدنی هستند، پاسخ داده می‌شود. از دهه 1960، الهی‌دانان کاتولیک دو گزینه پیشنهاد کرده‌اند: رستاخیز در هنگام مرگ تا روز آخر و پایان یافتن همه چیز، یا رستاخیز در مرگ به حالتی موقت که در آن مردگان مجسم شده، با ما، به کمال نهایی همه چیز می‌مانند. این کتاب به طور انتقادی دلایل کتاب مقدس، فلسفی و الهیاتی را برای این جایگزین‌ها بررسی می‌کند و بر اساس این تحلیل، شرحی از طرح واره سنتی ارائه می‌دهد که روشن می‌سازد علی‌رغم این چالش‌ها، گزینه ارجح باقی می‌ماند.
الهیات رسائل يوحنا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Judith M. Lieu
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press ,
الهیات مسیحی در عصر مهاجرت: پیامدهایی برای مسیحیت جهانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
پیتر سی فان (Peter C. Phan), خوزه کازانووا (José Casanova)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Lexington Books ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: ما در «عصر مهاجرت» زندگی می‌کنیم و مهاجرت تأثیر عمیقی بر تمام جنبه‌های جامعه و نهادهای مذهبی دارد. در حالی که تحقیقات قابل توجهی در مورد مهاجرت در علوم اجتماعی وجود دارد، مطالعه کمی برای درک تأثیر مهاجرت بر مسیحیت انجام شده است. این کتاب به بررسی این موضوع مهم و پیامدهای الهیات و اخلاق مسیحی می پردازد. این کتاب با دیدگاه‌های مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی درباره تأثیر متقابل مهاجرت و مسیحیت آغاز می‌شود، و سپس با بازخوانی وقایع خاصی در کتاب مقدس عبری، عهد جدید و تاریخ کلیسا برای برجسته کردن نقش مرکزی مهاجرت در شکل‌گیری اسرائیل و به دنبال آن، بازخوانی می‌شود. مسیحیت. سپس تلاش‌هایی را دنبال می‌کنیم تا در پرتو مهاجرت، باورهای اساسی مسیحی در مورد خدا، مسیح و کلیسا را ​​تفسیر کنند. بخش بعدی بررسی می‌کند که چگونه مهاجرت مسائل جدیدی را برای اخلاق مسیحی مانند کرامت انسانی و حقوق بشر، حقوق دولتی، عدالت اجتماعی و همبستگی و عدالت زیست‌محیطی مطرح می‌کند. بخش آخر با بررسی پیامدهای مهاجرت برای موضوعاتی مانند عبادت و عبادت، معنویت، معماری و آموزش، به بررسی آنچه به عنوان "الهیات عملی" معروف است می پردازد.
هستی: الهیات فلسفی - جلد دوم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Cummings Neville (رابرت نویل)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
State University of New York Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مجموعه 3 جلدی کامل با قیمت ویژه: مجموعه الهیات فلسفی (جلد 1، 2 و 3) جلد دوم از یک سه گانه که یک الهیات فلسفی سیستماتیک را پیش می برد، این کتاب واقعیت های وجودی انسان را که توسط دین بیان شده است را بررسی می کند. رابرت کامینگز نویل می نویسد که دین مشکلات وجودی را بیان می کند و مکان هایی را برای تحقق وجدانه فراهم می کند. مانند مجلدات همراه خود که به غایت و دین می پردازند، هستی یک الهیات فلسفی سیستماتیک را برای رسیدگی به سؤالات درجه اول موجود در آرایه ادیان عصر محوری پیش می برد. مسائلی که در سنت های اصلی دینی به وجود می آیند از طریق مجموعه ای پیچیده از رویکردهای فلسفی مورد بررسی قرار می گیرند. این جلد دوم نشان می‌دهد که دین درگیر واقعیت‌های نهایی مشترک برای همه انسان‌ها است. نویل پنج مشکل را در رابطه با شرایط مرزی نهایی جهان انسانی می یابد: احتمال وجود، زندگی تحت تعهد، جستجوی تمامیت، تعامل با دیگران، و معنا یا ارزش در زندگی. درگیری با واقعیت‌ها که برای همه انسان‌ها مشترک است و از این رو «دین» است، از نظر تاریخی و فرهنگی نیز پیوند خورده است و همزمان به «مذهبی» ساخته‌شده اجتماعی تبدیل می‌شود. خوانندگان الاهیات فلسفی نویل را جسورانه و روشنگرانه می یابند، که در تضاد با گرایش های فکری مسلط است و در عین حال از تعامل طولانی و پربار با الهیات، فلسفه، و دین، شرق و غرب مطلع می شوند.
الهیات دالیت و آنارشیسم مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Hebden , Keith
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Ashgate Publishing,
چکیده :
ترجمه ماشینی: نسل دوم متون الاهیات نوظهور دالیت در حال شکل دادن دوباره به شیوه تفکر ما از الهیات هندی و الهیات رهایی بخش است. این کتاب بخش مهمی از آن گفتگو است. کیت هبدن با در نظر گرفتن نقد پسااستعماری به پایان منطقی انتقاد از دولت‌گرایی، به نحوه شکل‌گیری ایده‌های سیاسی و مذهبی هند به عنوان یک دولت ملی نگاه می‌کند. او نگاهی انتقادی به این خدایان عصر مدرن می‌اندازد و می‌پرسد چگونه مسیحیان جوامع به حاشیه رانده شده ممکن است در برابر وسوسه شرکت در ایدئولوژی‌های دولت‌گرا و رقابت برای قدرت مقاومت کنند. او این کار را با تکیه بر روندهای تاریخی، صدای آنارشیست مسیحی و تجربیات مذهبی سرخپوستان بومی انجام می دهد. توانایی هبدن برای گردآوری چنین دیدگاه‌های متفاوت و چالش‌برانگیزی، تفکر رادیکال جدیدی را در الهیات دالیت باز می‌کند و کلیسای هند را دعوت می‌کند تا در برابر بنیادگرایان هندو که کلیسا را ​​خارجی می‌خوانند با پذیرش و تجلیل از بیگانگی هرج‌ومرج آینده‌ای مسیحی دالیت مقاومت کند.
الهیات بدون کلام (کاوش در الهیات عملی، معنوی و تجربی) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Wayne Morris
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب مطالعه ای است در مورد الهیات مسیحی بدون کلام، با تمرکز بر الهیات در جامعه ناشنوایان. اولین و بهترین روش ارتباطی افراد ناشنوا، انگلیسی یا هر زبان گفتاری دیگری نیست، بلکه زبان اشاره بریتانیایی است - زبانی که قابل نوشتن نیست. افراد ناشنوا با ایمان به طور منظم در کلیسا شرکت می کنند، به خدا اعتقاد دارند و رویکردهای منحصر به فردی برای انجام الهیات ایجاد کرده اند. در حالی که بیشتر الهیات غربی کلمه محور است و یا از طریق متون مکتوب بیان می شود یا به آنها وابسته است، الهیات در جامعه ناشنوایان عمدتاً غیر مکتوب است. این کتاب برخی از آن الهیات جامعه ناشنوایان را ارائه و بررسی می‌کند و استدلال می‌کند که متون مکتوب برای بحث‌های الهیات خلاقانه، معنویت عمیق یا برای توسعه ایده‌هایی درباره خدا ضروری نیستند.
چرخش به تجربه در الهیات معاصر [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Donald L. Gelpi
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Paulist Pr,
چکیده :
ترجمه ماشینی: «روی به تجربه» یکی از مشخصه های الهیات کاتولیک معاصر بوده است. اما اگرچه امروزه تقریباً در تمام جنبش‌های الهیات اصلی به عاملی حیاتی تبدیل شده است، مشکلات عمده هم در تعریف و هم در استفاده از آن باقی مانده است. تئولوژیست دونالد گلپی بر طیف وسیعی از الاهیات مدرن تمرکز می کند: مسیح شناسی عهد جدید ادوارد شیلبیککس، الهیات رهایی بخش آمریکای لاتین، الهیات فرآیندی، و تومیسم متعالی و غیره. در تمام این موارد، چرخش به تجربه نتایج منفی برای الهیات به همراه داشته است، زیرا سازه‌های تجربه آن‌ها به اندازه کافی تجربه اجتماعی معمولی انسانی و تبدیل فیض آن تجربه توسط ایمان مسیحی را توضیح نمی‌دهند. نویسنده با استفاده از پیشنهادهای چارلز پیرس و جوزیا رویس، ساختاری جدید و بهتر از «چرخش به تجربه» را که ماهیت سه گانه، واقع گرایانه و اجتماعی است، استدلال می کند. چرخش به تجربه در الهیات معاصر کتاب راهنمای محکمی است که زمینه اجتماعی الهیات را توضیح می دهد: چگونه کلمات و تجربه ارزش ها را در جامعه بیان می کنند. چگونه می توان "خدا" را برای عصر مدرن بیان کرد. چگونه به «بازیابی» زبانی زبان دست یابیم. اهمیت تجربه در الهیات امروزی چیست؟ این اثر پیشگامانه یک مشارکت علمی مهیج است که برای کتابخانه‌های همه کسانی که با الهیات همگام هستند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
هگل و نامتناهی: دین، سیاست و دیالکتیک [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Slavoj Žižek, Clayton Crockett, Creston Davis, Jeffrey W. Robbins, editors
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کاترین مالابو، آنتونیو نگری، جان دی. کاپوتو، برونو بوستیلز، مارک سی تیلور، و اسلاوی ژیژک به هفت نفر دیگر – از جمله ویلیام دزموند، کاترین پهل، آدریان جانستون، ادیت ویشوگرود و توماس آ. لوئیس- می‌پیوندند تا اندیشه هگل را در فلسفه، سیاست و دین قرن بیست و یکم. این متفکران با حذف ادعاهایی مبنی بر پایان یافتن تکامل اندیشه و تاریخ، از نوآوری های هگل در برابر بی ربط بودن محافظت می کنند و مهمتر از همه، تمایز سکولار و مقدس را مجدداً تغییر می دهند. این مشارکت های اولیه بر تحلیل هگلی و ارزش دگرگون کننده اندیشه فیلسوف در رابطه با «روی به دین» کنونی ما متمرکز است. ملابو موتیف اعتراف هگل را در رابطه با بخشش توسعه می دهد. نگری در مورد فلسفه حق هگل می نویسد. کاپوتو بر الاهیات رادیکالی که توسط هگل ممکن شده است، تاکید می کند. و Bosteels خوانش های مد روز از فیلسوف را نقد می کند و بر ضد تقلیل پذیری دیالکتیک او استدلال می کند. تیلور مطلق بودن هگل را به عنوان فرآیندی از بی قراری بی پایان باز پس می گیرد، و ژیژک مفاهیم مذهبی مفهوم رها کردن هگل را دوباره بررسی می کند. این مقالات که منعکس کننده مسیر خود فیلسوف هستند، از طریق سیاست، الهیات، هنر، ادبیات، فلسفه و علم به صورت دیالکتیکی پیشرفت می کنند، گفتمان های نظری پیشرفته را طی می کنند و راه هایی را که هگل در آنها زندگی می کند، روشن می کند.
به سوی الهیات زیبایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
John Navone (جان ناوون)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Liturgical Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: الهیات مسیحی، بر اساس وحی تاریخی که خدا خالق همه چیز است، فرض می کند که ما می توانیم حقیقت را بشناسیم، خوبی ها را دوست داشته باشیم و از زیبایی همه چیز لذت ببریم، زیرا خالق ابتدا مخلوقات را می شناسد و دوست دارد و از آن لذت می برد. در کتاب «به سوی الهیات زیبایی»، پدر ناوون توضیح می‌دهد که خالق، خود شادی، حقیقت را می‌شناسد و نیکی را دوست دارد و از زیبایی لذت می‌برد. در نتیجه، آنچه از خالق حاصل می شود - همه خلقت - قابل شناخت، دوست داشتنی و لذت بخش است. بنابراین ما می توانیم خالق را در حقیقت و خوبی و زیبایی همه چیز ببینیم و می توانیم با خود سعادت در شناخت و دوست داشتن و لذت بردن از همه چیز ارتباط داشته باشیم. پدر ناوون از نقاط اصلی مرجع، مانند مکاشفه الهی و گفتمان خداحافظی عیسی، برای کشف الهیات زیبایی استفاده می کند. فصول آفرینش و زیبایی همه چیز، «در تصویر و تشبیه خود زیبایی»، «قدرت زیبایی»، «زیبایی: لذت خدا»، «در پرتو زیبایی خدا»، «تجربه مسیحی زیبایی» و «الهیات زیبایی: مجموع پیش فرض ها». همه کسانی که علاقه مند به رویکرد سنت کاتولیک به شکوه/شکوه زیبایی الهی در زندگی انسان هستند، این کتاب را ارزشمند خواهند یافت. این یک قدردانی الهیاتی از توانایی ما در تعمق زیبایی الهی در همه چیز است. به سوی الهیات زیبایی ما را به لذت تفکر مسیحی سوق می دهد - لذت بردن از شکوه عشق الهی در همه چیز. جان ناوون، اس.جی.، استاد الهیات در دانشگاه گریگوریان رم و در مدرسه تابستانی دانشگاه سیاتل است. او دو کتاب دیگر نیز نوشته است که توسط The Liturgical Press منتشر شده است: جستجوی خدا در داستان، و خودبخشی و اشتراک: تثلیث و تحقق انسانی.
  • تعداد رکورد ها : 42