جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 12
درسگفتار بررسی و نقد عقاید وهابیت - پاسداری از مراقد انبیاء - 12
نوع منبع :
فیلم , درس گفتار،جزوه وتقریرات
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
حکم بازسازی قبور انبیا و اولیا علیهم السلام و عبادت در آنها
نویسنده:
مرتضی عسکری؛ مترجم: محمدجواد کرمی
نوع منبع :
کتاب , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات) , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
أهل البيت في مصر
نویسنده:
هادی خسروشاهی؛ محقق: محمد شوقی
نوع منبع :
کتاب , مجموعه مقالات
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
تهران: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، معاونت فرهنگی، مرکز مطالعات و تحقیقات علمی,
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
«أهْلُ البَیْت فی مِصْر» مجموعه مقالاتی به زبان عربی، از برخی نویسندگان معاصر عرب است که سید هادی خسروشاهی آن‌ را گردآوری کرده است. این اثر درباره مقابر و مشاهد منسوب به خاندان پیامبر (ص) در کشور مصر است. «اهل البیت فی مصر» علاوه بر آنکه عشق و علاقه مصری‌ ها به اهل بیت (ع) را نشان داده، راهنمایی برای مراقد اهل بیت و تاریخ و معماری آن‌ ها به شمار می‌آید. مقالات این مجموعه از منابع مختلفی گرفته شده‌ اند. مولف با با بهره‌ گیری از مطالب کتب قدیم و جدید همراه با مشاهدات خود، مباحث کتاب را این‌ گونه تنظیم نموده است: مقدمه، تقریب مذاهب، جایگاه و شأن و منزلت اهل بیت، اهل بیت مدفون در مصر که شامل این افراد می‌گردد: امام حسین (ع)، حضرت زینب (س)، سیده نفیسه، سکینه دختر امام حسین (ع)، فاطمه دختر امام حسین (ع)، رقیه دختر امام علی (ع)، ابراهیم فرزند امام حسن (ع)، حسن انور نوه امام حسن (ع)، زید فرزند امام زین‌العابدین (ع)، محمد جعفری فرزند امام صادق (ع)، سیده کلثوم نوه امام صادق (ع)، عایشه دختر امام جعفر صادق (ع)، زیارت قبور اهل بیت (ع).
مراقد أهل البيت علیهم السلام في القاهرة و معه حیاة الأرواح بعد الموت
نویسنده:
محمد زكي إبراهيم؛ ناظر: محیي الدین‌ حسین‌ یوسف‌ إسنوي
نوع منبع :
کتاب , نقد دیدگاه و آثار(دفاعیه، ردیه و پاسخ به شبهات) , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
قاهرة مصر: موسسة احیاء التراث الصوفی؛ مطبوعات و رسائل العشیرة المحمدیة,
چکیده :
«مراقد اهل البيت فى القاهره»، اثر ابوالبركات زكى الدين محمد زكى ابراهيم، كتابى است به زبان عربى كه به معرفى آرامگاه‌هاى آن دسته از ذريه پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) كه در مصر واقع شده مى‌پردازد. مولف در باب نخست كتاب با اشاره به خصومت نواصب نسبت به اهل بيت (علیهم السلام) و انكار فضائل ايشان، به نقل حديث شريف ثقلين پرداخته و آن را مورد بررسى قرار مى‌دهد. وى ابتدا به نقل دو حديث مشهور كه از اهل سنت روايت شده مى‌پردازد. در اين دو حديث از سنت پيامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان ثقل دوم در كنار قرآن كريم نام برده شده و سپس به نقل حديث مشهور ثقلين از طرق متعددى مى‌پردازد كه در آنها از اهل بيت پيامبر(علیهم السلام) به عنوان عِدل كتاب خدا نام برده شده است. مولف همچنين در ادامه با اين ادعا كه اين حديث شريف به صورت متواتر روايت شده به برخى كسانى - از جمله بسيارى از صحابه پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) - كه اين حديث را روايت نموده‌اند، اشاره مى‌كند.
آیا نماز خواندن در کنار مرقد ائمه که گاهی مزار ایشان در طرف قبله نمازگزار نیز واقع می¬شود صحیح است؟
نوع منبع :
پرسش و پاسخ , کتابخانه عمومی
پاسخ تفصیلی:
پرسش شما در حقیقت به چند سؤال مختلف تفکیک می­شود که باید به تمام آنان پرداخت، تا پاسخ مناسب به دست آید: 1 – آیا آیه اشاره شده در سوره کهف به منع از ساختن مساجد در کنار قبور اشاره دارد یا خیر؟ 2- آیا اساسا، می­توان برای برخی مناطق، ارزش فوق العاده­ا بیشتر ...
کلیدواژه‌های اصلی :
کلیدواژه‌های فرعی :
آراستن قبور ائمه و همچنین مساجد شیعیان با تزئینات مختلف و طلا و نقره به چه منظور است، در حالی که چنین کاری حرام می باشد.
نوع منبع :
پرسش و پاسخ
پاسخ تفصیلی:
براي رسيدن به پاسخي دقيق طي سه مرحله به بحث، پيرامون اين موضوع مي پردازيم. 1. فرعي بودن مسأله مسأله اي كه در اين پرسش مطرح شده، يعني آراستن و تزيين قبور ائمه و مساجد ربطي به مسائل اعتقادي ندارد بلكه بحث فرعي و فقهي است كه بزرگان و فقيهان هر مذهب بر بیشتر ...
  • تعداد رکورد ها : 12