جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
عدالت اجتماعی، عدالت کیفری [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Cyndy Caravelis & Matthew Robinson
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب) , کتابخانه عمومی
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: «کتاب عدالت اجتماعی، عدالت کیفری»: عدالت اجتماعی، عدالت کیفری بررسی قابل تاملی از سیستم حقوقی ایالات متحده است که بر چگونگی ارتباط عدالت کیفری و عدالت اجتماعی تمرکز دارد. این کتاب پایه محکمی از مسائل کلیدی فلسفی و نظری ارائه می دهد و در ادامه به بررسی عملکرد قانون در ارتباط با موضوعات عدالت اجتماعی می پردازد. نویسندگان اسناد حقوقی اساسی ایالات متحده را ارائه و توضیح می‌دهند و به طور انتقادی بررسی می‌کنند که چگونه همان اسناد، که از شعار برابری برای همه حمایت می‌کنند، در تداوم و حفظ سیستم محرومیت برای گروه‌های دارای وضعیت اقلیت، مانند اقلیت های نژادی و قومی، فقرا، زنان و جامعه LGBT (لزبین، همجنس گرا، دوجنسه، تراجنسیتی). مختصر اما جامع، این متن بررسی دقیقی از روابط احتمالی بین نظریه عدالت اجتماعی و عمل عدالت کیفری ارائه می‌کند و نقشی را که نظام حقوقی در پیشگیری و کمک به تغییرات اجتماعی و پویایی قدرت ایفا کرده است، روشن می‌کند. برای هر گروه شناسایی شده، تصمیمات مهم دادگاه برای نشان دادن وضعیت ناتوان و تلاش برای حقوق برابر استفاده می شود. این کتاب دیدگاه و درک مهمی از روابط بین عدالت کیفری، عدالت اجتماعی و قانون ارائه می دهد. این متن مناسب برای دوره های کارشناسی و اولیه در زمینه عدالت اجتماعی، مطالعات عدالت، مسائل انتقادی، اخلاق، و دولت و قانون آمریکا، محتوایی به راحتی قابل هضم برای کسانی که علاقه مند به تفکر انتقادی در مورد سیستم حقوقی ایالات متحده هستند فراهم می کند. سیندی کارولیس، استادیار دانشگاه کارولینای غربی است. علایق پژوهشی فعلی او شامل رابطه بین تهدید اجتماعی و کنترل اجتماعی، تأثیر نابرابری بر جرم، جرم شناسی نظری و مجازات اعدام است. تحقیقات او در مورد نابرابری مجازات در مجلاتی مانند Justice Quarterly و Journal of Quantitative Criminology منتشر شده است. او علاوه بر تلاش‌های آکادمیک، تجربیات میدانی گسترده‌ای در سیستم عدالت کیفری دارد، از جمله کار به‌عنوان تحلیل‌گر قانون‌گذاری، تحلیل‌گر اطلاعات جرم و جنایت، و مربی دانشگاهی در مؤسسات اصلاحی مرد و زن. متیو رابینسون استاد مطالعات دولت و عدالت در دانشگاه ایالتی آپالاچی است. رابینسون نویسنده بیش از دوازده کتاب در مورد موضوعات مختلف، از جمله نظریه جرم شناسی، پیشگیری از جرم، جنایت شرکتی، عدالت جنایی، مجازات اعدام، و جنگ مواد مخدر است. او رئیس سابق انجمن عدالت جنایی کارولینای شمالی و رئیس سابق انجمن عدالت کیفری جنوب است. طیف وسیعی از منابع بیشتر برای این کتاب در وب سایت Companion در www.routledge.com/cw/Caravelis موجود است.
عدالت سلامت مبتنی بر ایمان: تغییر دستور کار جوامع ایمانی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
by Ville Päivänsalo (Editor), Ayesha Ahmad (Editor), George Zachariah (Editor)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Fortress Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در عدالت سلامت مبتنی بر ایمان، مجمعی درخشان از محققان بینش‌های انتقادی را در مورد ارتقای عدالت سلامت در سنت‌های دینی مسیحی و اسلامی و فراتر از آن استخراج می‌کنند. دست اندرکاران این جلد در نظر دارند که عدالت بهداشتی امروز چه معنایی می تواند داشته باشد، اگر مطابق با سنت های ایمانی توسعه یابد که دستور مراقبت از فقرا، بیماران و به حاشیه رانده شده در هسته الهیات آنها نهفته است. و چه نوع دگرگونی در سنت‌های دینی و سیاست‌های عمومی در مواجهه با چالش‌های عدالت سلامت در دوران پرتلاطم ما مورد نیاز است؟ مشارکت کنندگان در این جلد از طیف گسترده ای از زمینه ها هستند و نتیجه برای محققان و دانشجویان در اخلاق اجتماعی، مطالعات توسعه، الهیات جهانی، مطالعات بین مذهبی، و سلامت جهانی و همچنین کارشناسان، پزشکان و سیاست گذاران در کار بهداشت و توسعه مورد علاقه خواهد بود.
عدالت: دیدگاه های علوم اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Ronald L. Cohen
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
کلیدواژه‌های اصلی :
خطاهای عدالت: طبیعت، منابع و چاره ها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Brian Forst
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که توسط محققی با تجربه تحقیقاتی گسترده نوشته شده است، رویکردی اصیل را برای ارزیابی سیاست‌های عدالت کیفری، بر اساس تأثیر آنها بر خطاهای عدالت به کار می‌گیرد. این مطالعه خطای عدم ارائه مجرمان به عدالت و همچنین خطاهای تحمیل هزینه بر افراد بی گناه و هزینه های بیش از حد بر مجرمان را پوشش می دهد. در نهایت، چارچوب جدیدی برای هر بخش عمده سیستم قضایی ایجاد می کند: پلیس، تعقیب قضایی، قضاوت و هیئت منصفه، صدور احکام و اصلاحات.
عدالت و بی عدالتی در حقوق و نظریه حقوقی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Austin Sarat; Thomas R. Kearns
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
University of Michigan Press,
دروس ریاضی دبیرستان برای کشف، درک و پاسخ به بی عدالتی اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Robert Q Berry, Basil M. Conway, Brian R. Lawler, John W Staley
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Corwin,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دروس ریاضی دبیرستان برای کشف، درک و پاسخ به بی عدالتی اجتماعی دانش آموزان را توانمند کنید تا تغییر کنند - به جنبش آموزش ریاضیات برای عدالت اجتماعی بپیوندید! این کتاب نحوه آموزش ریاضیات برای توانمندسازی خود و جامعه را توضیح می دهد. این برنامه معلمان را گام به گام در فرآیند استفاده از ریاضیات - در تمام حوزه های محتوای دبیرستان - به عنوان ابزاری برای کشف مسائل مربوط به بی عدالتی اجتماعی از جمله: بی عدالتی زیست محیطی، راهنمایی می کند. نابرابری ثروت؛ ناامنی غذایی؛ و جنسیت، LGBTQ، و تبعیض نژادی. ویژگی های این کتاب · ارجاع متقابل مطالب با مفهوم ریاضی و موضوع اجتماعی · مطالب آموزشی قابل دانلود · طراحی داخلی کاربر پسند و منطقی · راهنمایی برای طراحی و اجرای دروس عدالت اجتماعی با توجه به علایق و چالش های منحصر به فرد دانش آموزان شما
تسهیل بی عدالتی: همدستی مددکاران اجتماعی در حذف اجباری و حبس آمریکایی های ژاپنی (1941-1946) [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Yoosun Park
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: "در 19 فوریه 1942، رئیس جمهور فرانکلین روزولت فرمان اجرایی 9066 را صادر کرد - اقدام اولیه که منجر به حذف و حبس آمریکایی های ژاپنی شد. از آخرین روزهای آن ماه، زمانی که جزیره ترمینال کالیفرنیا اولین مکان حذف اجباری شد، تا مارس در سال 1946، زمانی که سرانجام آخرین اردوگاه کار اجباری سازمان جابجایی جنگ بسته شد، دولت فدرال تقریباً 120000 نفر را با "تبار ژاپنی" زندانی کرد. ثبت نام، مشاوره، و برچسب زدن به همه افراد آسیب دیده، کارکنان بخش های مددکاری اجتماعی در اردوگاه های کار اجباری، و کار در دفاتر مدیریت "اسکان مجدد"، پراکندگی برنامه ریزی شده جمعیت که صراحتاً به منظور جلوگیری از تمرکز مجدد منطقه ای بود. در عدم تمایل آن. اتخاذ موضع قاطع در برابر حذف و حبس و انجام وظایف محول شده توسط دولت این کار سیاست‌های متعصبانه‌ی نژادپرستانه را به‌طور انبوه به اجرا گذاشت و در نتیجه مشروعیت بخشید. تسهیل بی عدالتی، این تاریخ انضباطی فراموش شده را بازسازی می کند تا تنش پایدار در این زمینه را برجسته کند - تضاد بین مبنای ارزشی ادعایی آن که باعث ترویج کثرت گرایی و عدالت اجتماعی می شود و کارکردهای حرفه ای آن که بی عدالتی را ممکن می کند و سوگیری های اجتماعی را واقعی می کند. این متن با تأکید بر ضرورت بررسی رویکردها، شیوه‌ها و سیاست‌های فعلی این حرفه در کشور آشفته امروزی، به عنوان منبع مفیدی برای دانشجویان و دانش پژوهان مهاجرت، مطالعات قومیتی، مطالعات داخلی، تاریخ ایالات متحده، مطالعات آمریکایی، و سیاست رفاه اجتماعی است. تاریخ."
وقتی بدبختی به بی عدالتی تبدیل می شود: مبارزات حقوق بشر در حال تحول برای سلامت و برابری اجتماعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alicia Ely Yamin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Stanford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: وقتی بدبختی بی عدالتی می شود پیشرفت ها و چالش های به کارگیری حقوق بشر برای پیشبرد سلامت و برابری اجتماعی را در دهه های اخیر با تمرکز بر سلامت و حقوق زنان بررسی می کند. یامین تئوری و تجربه دست اول را در روایتی قانع‌کننده از چگونگی تأثیر متقابل هنجارهای حقوقی، دانش تجربی و پارادایم‌های توسعه در تحقق حقوق سلامت به هم می‌پیوندد. هنگامی که بدبختی تبدیل به بی عدالتی می شود، پیشرفت فوق العاده ای را در به رسمیت شناختن ادعاهای مربوط به سلامت به عنوان حقوق قانونی و درک پیامدهای سیاست انجام این کار در چند دهه گذشته نشان می دهد. با این حال، یامین ما را به چالش می‌کشد تا بررسی کنیم که چرا این پیشرفت‌ها نتوانسته است برابری بیشتری را در داخل و بین ملت‌ها ایجاد کند، و چگونه رویه حقوق بشر اکنون باید فوراً به تهدیدات علیه عدالت اجتماعی و جنسیتی، در سلامت و فراتر از آن بپردازد.
بی عدالتی: مبانی اجتماعی اطاعت و طغیان [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Barrington Moore Jr. (auth.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan UK,