جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
دکالوگ در سنت یهودی و مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Henning Graf Reventlow, Yair Hoffman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این مجموعه مقالات از هشتمین سمپوزیوم سالانه بین مدرسه یهودی شناسی Chaim Rosenberg دانشگاه تل آویو و دانشکده الهیات پروتستان دانشگاه روهر، بوخوم که در بوخوم، ژوئن 2007 برگزار شد، می آید. موضوع کلی Decalogue مورد بررسی قرار گرفت. در استفاده های مختلف آن توسط سنت های یهودی و مسیحی در طول قرون تا کنون. سه مقاله به منشا دکالوگ می پردازند: یایر هافمن در مورد ذکر نادری از دکالوگ در کتاب مقدس عبری در خارج از تورات. E. L. Greenstein معتقد است که قبلاً A. بن عزرا شک داشت که خود خدا در ده فرمان صحبت کرده است و اظهار می دارد که به احتمال زیاد لفاظی آنها نشان می دهد که موسی بود که Decalogue را اعلام کرد. A. Bar-Tour در مورد جنبه های شناختی داستان مکاشفه Decalogue و چارچوب آن صحبت می کند. بخش دوم کاربرد بعدی Decalogue را در نظر می گیرد: G. Nebe استفاده از آن را با پولس توضیح می دهد. پی. ویک در مورد رادیکال شدن نمادین دو فرمان در جیمز و موعظه روی کوه بحث می کند. A. Oppenheimer حذف Decalogue از دعای روزانه Shem'a را به عنوان اقدامی در برابر ادعای حداقلی مبنی بر اهمیت دینی بالاتر Decalogue در مقایسه با تورات توضیح می دهد. W. Geerlings نقل قول های آگوستین از Decalogue را بررسی می کند. H. Reventlow جایگاه مرکزی آن را در تعالیم لوتر به تصویر می کشد. Y. Yacobson نقش آن را با Hasidism بحث می کند. سمپوزیوم با مقالاتی در مورد مضامین سیستماتیک پایان می یابد: سی. فری راه ممکنی را برای جهانی گرایی حقوقی دنبال می کند. G. Thomas Decalogue را به عنوان "اخلاق ریسک" توصیف می کند. F. H. Beyer/M. Waltemathe به دنبال یک دیدگاه آموزشی است.
پاسخ‌های دینی به بحران‌های سیاسی در سنت یهودی و مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Henning Graf Reventlow, Yair Hoffman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این کتاب در ادامه مجموعه ای از مجلدات شامل مقالات خوانده شده در کنفرانس سالانه ای است که به نوبت توسط تل آویو و بوخوم در جریان همکاری بین دانشکده علوم انسانی لستر و سالی انتین، دانشکده مطالعات یهودی Chaim Rosenberg، گروه برگزار می شود. کتاب مقدس دانشگاه تل آویو و دانشکده الهیات پروتستان در دانشگاه روهر، بوخوم، از سال 1985. این کتاب به‌عنوان مجموعه‌ای، بر نقش مهمی که دیدگاه‌های دینی در برهه‌های حساس تاریخ یهودی و مسیحی ایفا کرده‌اند، تمرکز دارد. در مورد اهمیت نقش باورهای مذهبی در تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی و شکل گیری جهان بینی بحث می کند. و همچنین نشان دادن اعتقادات مشترک یهودیان و مسیحیان که می تواند به عنوان پایه ای برای یافتن پاسخ های مشابه برای مشکلات واقعی مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب با تمرکز بر کنفرانسی که در مارس 2005 در تل آویو برگزار شد، شامل بیوگرافی جمع آوری شده از ادبیات نقل شده و همچنین فهرستی از مخفف استاندارد است.
  • تعداد رکورد ها : 2