جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
سرزمین کنعان در اواخر عصر برنز [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Lester L. Grabbe, Andrew Mein, Claudia V. Camp
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این جلد مجموعه‌ای از مشارکت‌ها را در مورد جنبه‌های مهم مربوط به کتاب مقدس و دوره اواخر عصر برنز ارائه می‌کند. این جلد با مقاله‌ای پیش‌زمینه‌ای معرفی شده است که زمینه‌های اصلی تاریخ و پژوهش‌های جاری مربوط به فلسطین اواخر عصر برنز و تسلط پادشاهی جدید مصر (سلسله‌های 18-20) بر منطقه را بررسی می‌کند، و همچنین پرسش از شرح کتاب مقدس درباره همان منطقه جغرافیایی و دوره تاریخی. فصل‌های خاص به طیفی از نگرانی‌های کلیدی می‌پردازند: تاریخ برخورد مصر با کنعان در فصل‌هایی توسط Grabbe و Dijkstra بررسی شده است. لمچه، مایس و گراب به متون آمارنا نیز پرداخته اند. باستان شناسی توسط ون در استین بررسی می شود. مرنپتا استلا که اسرائیل را ذکر می کند، مورد توجه قابل توجهی است و به ویژه توسط دایکسترا مورد بحث قرار می گیرد. این منجر به سوال داغ منشأ اسرائیل می شود که تعدادی از مشارکت کنندگان به آن می پردازند. مسئله دیگر این است که آیا اولین جوامع اسرائیلی مساوات طلبی را انجام می دادند، موضوعی که گیوم با پاسخ کلتر به آن پرداخت.
سرنوشت پادشاه دیوید: گذشته و حال یک نماد کتاب مقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Tod Linafelt, Timothy Beal, Claudia V. Camp
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury T&T Clark,
چکیده :
ترجمه ماشینی : در جشن پانصدمین جلد، این Festschrift از دیوید ام. گان، یکی از بنیانگذاران مجله مطالعات عهد عتیق، که بعداً کتابخانه انجیل عبری/مطالعات عهد عتیق بود، تجلیل می‌کند، و مقالاتی ارائه می‌دهد که تفسیرهای پیشرفته‌ای از مطالب دیوید را نشان می‌دهند. کتاب مقدس عبری و بعدها فرهنگ ادبی و عامه. مقاله های قسمت اول، مربوط به دیوید، دیوید را در رابطه با شخصیت های دیگر در ساموئل نشان می دهد. این مقالات ارزش مطالعه دقیق، تحلیل ساختار ادبی و تخیل خلاق و منظم خواننده را در تفسیر متون کتاب مقدس به طور کلی و درک شخصیت داوود به طور خاص نشان می دهد. قسمت دوم، خواندن دیوید، افق روایت را گسترش می دهد. این مقالات استفاده از شخصیت دیوید را در زمینه‌های بزرگ‌تر روایی کتاب مقدس تحلیل می‌کنند. دیوید به عنوان یک نماد ادبی درک می شود که به طرق مختلف در زمینه های مختلف معنا را مختل می کند. شیوه‌های تفسیری پیچیده‌تر، از جمله نظریه‌های استعاره، حافظه و تاریخ، روانکاوی، و پسااستعمار وارد می‌شوند. بخش سوم، آواز خواندن داوود، تمرکز را به تصویر کشیدن داوود به عنوان خواننده و مزمور سرای معطوف می‌کند، و به روش‌های آموزنده متقابل هم با شواهد بصری از خاور نزدیک باستان که موسیقی‌دانان دربار را به تصویر می‌کشد و هم با عناوین و زبان مزامیر کتاب مقدس در هم آمیخته است. بخش چهارم، دریافت دیوید، لحظاتی از تاریخ طولانی تفسیر پادشاه در فرهنگ عامه، از جمله شعر، هنرهای تجسمی، تئاتر و ادبیات کودکان را برجسته می کند. در نهایت، مقاله‌های قسمت پنجم، مکان‌یابی مجدد دیوید، برخی از کارهای تفسیری حیاتی از نظر فکری و اخلاقی را نشان می‌دهد که در زمینه‌های خارج از ایالات متحده و اروپا در حال انجام است.
حکیم، عجیب و مقدس: زن غریب و ساختن کتاب مقدس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Claudia V. Camp
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Sheffield Academic Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : رابطه زن عجیب و حکمت زن، جدا اما جدایی ناپذیر در ضرب المثل های 1-9، نقطه شروع تحلیلی کتاب است و تبدیل به لنز هرمنوتیکی برای مشاهده سایر متون غریبگی - جنسیت، قومیت، جنسیت و فعالیت مذهبی می شود. حکمت و غرابت، روایت‌های سامسون و سلیمان را مشخص می‌کند، در حالی که ادبیات کاهنی، غرابت را در برابر تقدس قرار می‌دهد. میریام و دینه، خواهران همنام فرقه هارون و لاوی، زنان اسرائیلی هستند که نجس یا ناپاک شده اند و عجیب و غریب شده اند. سازه‌های کاهنی و حکمت‌آمیز غرابت جنسیتی با هم تلاقی می‌کنند و ایدئولوژی‌های هویتی را که در دوره پس از تبعید توسعه می‌یابند و آغاز قانون کتاب مقدس را شکل می‌دهند، روشن می‌کنند.
  • تعداد رکورد ها : 3