جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
Epistemology: 50 Puzzles, Paradoxes, and Thought Experiments
نویسنده:
Kevin McCain
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: در این نوع جدید ورود به معرفت شناسی معاصر، کوین مک کین پنجاه مورد از مهمترین معماها، پارادوکس ها و آزمایش های فکری این حوزه را ارائه می کند. مک‌کین با فرض عدم آشنایی خواننده با معرفت‌شناسی، هر مورد را با نامی به یاد ماندنی عنوان می‌کند، جزئیات مورد را شرح می‌دهد، موضوع(های) مربوط به آن مورد را توضیح می‌دهد و اهمیت آن را ارزیابی می‌کند. مک‌کین همچنین پاسخ‌های کلیدی به این پرونده را که ارائه شده است به اختصار مرور می‌کند و فهرست مفیدی از خوانش‌های پیشنهادی درباره این موضوع را ارائه می‌کند. هر ورودی قابل دسترسی، مختصر و مستقل است. معرفت شناسی: 50 معما، پارادوکس و آزمایش فکری یک ابزار یادگیری فوق العاده و همچنین یک منبع مفید برای هر کسی است که به مسائل معرفت شناختی علاقه مند است. ویژگی های کلیدی: اگرچه به طور کلی مختصر است، اما پوشش گسترده ای از حوزه های کلیدی معرفت شناسی ارائه می دهد. هر مورد تخیلی را مستقیماً و به روشی به یاد ماندنی توصیف می کند و موارد را در دسترس و به خاطر سپردن آسان می کند. فهرستی از مطالب پیشنهادی را برای هر مورد ارائه می‌کند که به مرورهای کلی، ارائه‌های اصلی و سایر بحث‌های مهم تقسیم شده است.
What Is Scientific Knowledge? An Introduction to Contemporary Epistemology of Science
نویسنده:
Kevin McCain; Kostas Kampourakis
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دانش علمی چیست؟ مجموعه ای بسیار مورد نیاز از فصول سطح مقدماتی در مورد معرفت شناسی علم است. مورخان مشهور، فیلسوفان، مربیان علوم و دانشمندان علوم شناختی 19 مقاله اصلی به طور خاص برای این جلد نوشته اند. این فصل‌ها که برای دانشجویان در فلسفه و علوم قابل دسترسی است، به عنوان مقدمه‌های مفیدی برای بحث‌های اولیه پیرامون دانش علمی عمل می‌کنند. دانشجویان سال اول به راحتی می‌توانند انواع بحث‌ها را در این جلد درک کنند، و در عین حال دانشجویان و دانشمندان پیشرفته با فصل‌های غنی مواجه خواهند شد. به اندازه کافی برای درگیر کردن علایق متعدد آنها. تنوع و پوشش این جلد آن را به انتخابی عالی برای متن اولیه در دوره های دانش علمی تبدیل کرده است. همچنین می توان از آن به عنوان کتاب تکمیلی در کلاس های معرفت شناسی، فلسفه علم و سایر حوزه های مرتبط استفاده کرد. ویژگی های کلیدی: * مقدمه ای در دسترس و جامع بر معرفت شناسی علم برای طیف گسترده ای از دانشجویان (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) و محققان * نوشته شده توسط یک تیم بین المللی از محققان ارشد و امیدوارترین محققان جوان * به سوالات متعددی می پردازد که دانش آموزان و افراد عادی علاقه مند به علم قبلاً ممکن است داشته باشند، از جمله سؤالاتی در مورد چگونگی به دست آوردن دانش علمی، ماهیت آن و چالش هایی که با آن مواجه است.
اعتقاد به مطابقت با شواهد: مقالات جدید در مورد مدرک گرایی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kevin McCain
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer,
چکیده :
ترجمه ماشینی : این جلد به بررسی مدرک گرایی، نظریه اصلی توجیه معرفتی می پردازد. این شامل بیش از 20 مقاله است که تفاوت های ظریف، چالش های آن، و همچنین جهت های آینده آن را بررسی می کند. این مقالات که توسط معرفت شناسان پیشرو و پیشرو نوشته شده اند، طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با مدرک گرایی را پوشش می دهند. مشارکت‌کنندگان هر دو طرف نظریه را ارائه می‌کنند: برخی طرفداران مدرک گرایی هستند، در حالی که برخی دیگر منتقد هستند. این به خوانندگان درک جامع و پیشرفته ای از این نظریه معرفتی ارائه می دهد. به طور کلی، کتاب در شش بخش تنظیم شده است: ماهیت شواهد، درک شواهد گرایی، مسائلی برای اثبات گرایی، مدرک گرایی و معرفت شناسی اجتماعی، جهت گیری های جدید برای اثبات گرایی، و مدرک گرایی تبیینی. خوانندگان در مورد موضوعاتی مانند هستی شناسی شواهد، جزم گرایی پدیدار، چگونگی ارائه شواهد تجربیات، مشکل شیطان شیطانی جدید، احتمال، هنجارهای اعتبار، فضایل فکری، حکمت، توجیه معرفتی، و موارد دیگر بحث خواهند کرد. این عنوان پوشش معتبری از مدرک گرایی، از آخرین تحولات تا جدیدترین نقدهای فلسفی را ارائه می دهد. این برای محققان و دانشجویان فارغ التحصیل که در جستجوی اطلاعات بیشتر در مورد این نظریه برجسته معرفتی هستند، جذاب خواهد بود.
  • تعداد رکورد ها : 3