جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 4
خدا و اخلاق اعتقاد: مقالات جدید در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Dole, Andrew Chignell
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی : فلسفه دین در سنت انگلیسی-آمریکایی پس از انتشار مقالات جدید در الهیات فلسفی در سال 1955 (ویرایشگران آنتونی فلو و آلیسدیر مک اینتایر) "تولد مجدد" را تجربه کرد. پنجاه سال بعد، این مجلد از مقالات نمونه‌ای از بهترین کارها را در حوزه‌ای که اکنون یک حوزه بسیار فعال است، ارائه می‌کند که توسط برخی از برجسته‌ترین اعضای آن نوشته شده است. یک مقدمه اساسی تحولات نیم قرن اخیر را ترسیم می کند، در عین حال بحث «اخلاق اعتقاد» را در معرفت شناسی توصیف می کند و نشان می دهد که چگونه به دغدغه های صراحتاً مذهبی و موضوعات مشارکت های فردی مرتبط است. این موضوعات عبارتند از: رابطه بین خدا و قوانین طبیعی; متافیزیک معاد جسمانی; نقش توسل به «راز» در زندگی دینی; توجیه هر دو باور خداباورانه به طور کلی و اعتقادات اعتقادی خاص تر. و جنبه های سیاسی-اجتماعی ایمان و عمل دینی.
بازنگری اربابان سوء ظن: مارکس، نیچه و فروید [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Dole; Craig Martin
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب طبقه‌بندی پل ریکور از کارل مارکس، فردریش نیچه، و زیگموند فروید را به‌عنوان «استادان ظن» بازبینی می‌کند و نقدی قابل تأمل برای محققان علوم دینی انتقادی و همچنین هر کسی که در نظریه انتقادی به‌طور گسترده‌تر کار می‌کند ارائه می‌کند. در حالی که ریکور سوء ظن را شیوه ای برای تفسیر می دانست، اندرو دول استدلال می کند که روش مشترک در «استادان» او به عنوان شیوه ای برای توضیح بهتر درک می شود. دول هرمنوتیک ظن ریکور را با تبیین مشکوکی جایگزین می‌کند، که مدعی وجود پدیده‌های پنهانی است که به نحوی قابل تشخیص بد هستند. دول استدلال می کند که هر یک از استادان نوع مشخصی از توضیح مشکوک را ارائه کردند. بازسازی مارکس، نیچه و فروید از این طریق، کار آنها را با تئوری های توطئه که خود نوعی توضیح مشکوک هستند، وارد گفتگو می کند. دول استدلال می‌کند که تئوری‌های توطئه و سایر انواع توضیح مشکوک، برای وام‌گیری اصطلاحی از پاسکال بویر، «از لحاظ شناختی به دام می‌افتند». اگر آنها درست باشند، بسیار مهم هستند، اما تشخیص درستی یا نادرستی آنها بسیار دشوار است.
شلایرماخر در مورد دین و نظم طبیعی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew C. Dole
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
USA: Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فریدریش شلایرماخر (1768-1834) گاهی اوقات به عنوان "پدر الهیات پروتستان لیبرال" شناخته می شود، که عمدتاً به دلیل اثر عظیم الهیات سیستماتیک او، ایمان مسیحی است. عموماً به رسمیت شناخته شده است که شلایرماخر کار الهیات خود را در فهمی بدیع و از نظر تاریخی مهم از دین به طور کلی پایه گذاری کرده است و تأثیر اندیشه او در مورد دین فراتر از مرزهای الهیات گسترش یافته است. اندرو دول در کتاب شلایرماخر درباره دین و نظم طبیعی، گزارش جدیدی از نظریه شلایرماخر درباره دین ارائه می دهد. هدف او به چالش کشیدن یک سنت عمیقاً ریشه‌دار است که روایت شلایرماخر از دین را «سوبژکتیو» یا «فردگرایانه» توصیف می‌کند. در حالی که بسیاری از محققان شلایرماخر را اساساً به‌عنوان نظریه‌پرداز «تجربه‌ی دینی» می‌دانند، دول استدلال می‌کند که شلایرماخر فردگرایانه را ادغام می‌کند. طرف دین با مجموعه‌ای از ادعاها در مورد پویایی اجتماعی آن، و اینکه این امر در درک وسیع‌تری از همه رویدادهای جهان به‌عنوان محصول یک «ارتباط علّی» جهانی و قانون‌دار صورت می‌گیرد. شلایرماخر استدلال می‌کند که دین ظهور می‌کند. خارج از فعل و انفعالات علت و معلولی که «نظم طبیعی» یا Naturzusammenhang را تشکیل می‌دهند و بنابراین باید به‌عنوان علت طبیعی درک شود. به گفته دول، روایت شلایرماخر از دین، با درک درست، نمونه اولیه و مهمی از ترکیب الهیات و مطالعه «علمی» دین است. دول به‌ویژه بر سخنرانی‌های شلایرماخر در اخلاق در هال و برلین تمرکز می‌کند، جایی که او درکی از دین به‌عنوان فرآیندی از شکل‌گیری اجتماعی احساس ایجاد کرد، و همچنین به بررسی رابطه بین این روایت از دین و روایت کلامی شلایرماخر از مسیحیت در ایمان مسیحی می‌پردازد. . دول با جلب توجه به این جنبه مورد بحث از کار شلایرماخر، امیدوار است که سوابق تاریخی را تصحیح کند و علاقه به شلایرماخر را خارج از حوزه مطالعات الهیاتی برانگیزد.
خدا و اخلاق باور: مقالات جدید در فلسفه دین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Andrew Dole, Andrew Chignell
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه دین در سنت انگلیسی-آمریکایی پس از انتشار مقالات جدید در الهیات فلسفی در سال 1955 (ویرایشگران آنتونی فلو و آلیسدیر مک اینتایر) "تولد مجدد" را تجربه کرد. پنجاه سال بعد، این مجلد از مقالات نمونه‌ای از بهترین کارها را در حوزه‌ای که اکنون یک حوزه بسیار فعال است، ارائه می‌کند که توسط برخی از برجسته‌ترین اعضای آن نوشته شده است. یک مقدمه اساسی تحولات نیم قرن اخیر را ترسیم می کند، در حالی که بحث «اخلاق اعتقاد» را در معرفت شناسی توصیف می کند و نشان می دهد که چگونه به دغدغه های صراحتاً مذهبی و موضوعات مشارکت های فردی مرتبط است. این موضوعات عبارتند از: رابطه بین خدا و قوانین طبیعی; متافیزیک معاد جسمانی; نقش توسل به «راز» در زندگی دینی; توجیه هر دو باور خداباورانه به طور کلی و اعتقادات اعتقادی خاص تر. و جنبه های سیاسی-اجتماعی ایمان و عمل دینی.
  • تعداد رکورد ها : 4