جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 4
مباحث فلسفی در روانپزشکی: تبیین، پدیدارشناسی و بیماری‌شناسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kendler, Kenneth S.;Parnas, Josef
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
The Johns Hopkins University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: تبیین رفتار پیچیده / ساندرا دی میچل -- مدلهای سبب شناختی در روانپزشکی : رویکردهای تقلیل دهنده و غیر تقلیل دهنده / کنت اف. شافنر -- سطوح تبیین در روانپزشکی / دومینیک مورفی -- علت و تبیین در روانپزشکی : دیدگاه مداخله گرایانه / جیمز اف وودوارد -- علیت در روانپزشکی / جان کمپبل -- انواع "پدیدارشناسی": در توصیف، درک و تبیین در روانپزشکی / جوزف پارناس و لوئیس آ. ساس -- خود عاملی و علیت ذهنی / شان گالاگر -- انواع واقعی اما نه طبقه بندی واقعی: مقاله ای در سیستماتیک روانپزشکی / پیتر زاچار -- ناامنی باورنکردنی نوزولوژی روانپزشکی / کنت اس. کندلر و پیتر زاچار.
مباحث فلسفی در روانپزشکی جلد سوم: ماهیت و منابع تغییر تاریخی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(کنت اس. کندلر)Kenneth S. Kendler, (جوزف پرناس)Josef Parnas
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: روانپزشکی مدت هاست با ماهیت تشخیص های خود دست و پنجه نرم کرده است. مشکلات ناشی از پرسش‌های مربوط به ماهیت بیماری روان‌پزشکی به‌ویژه جذاب هستند، زیرا در تقاطع فلسفه، تحقیقات تجربی روان‌پزشکی/روان‌شناختی، نظریه اندازه‌گیری، سنت تاریخی و سیاست قرار دارند. روانپزشکی به عنوان تنها تخصص پزشکی که بیماری های روانی را تشخیص و درمان می کند، در 150 سال گذشته دستخوش تغییرات عمده ای بوده است. این کتاب به بررسی نیروهایی می‌پردازد که این تغییرات را شکل داده‌اند و به‌ویژه اینکه چگونه پیشرفت‌های «داخلی» اساسی در دانش ما درباره ماهیت و علل بیماری‌های روانپزشکی با تعداد زیادی از نیروهای خارجی که بر حرفه روان‌پزشکی تأثیر گذاشته‌اند، در تعامل است. این شامل مشارکت های فیلسوفان علم با علاقه به روانپزشکی، روانپزشکان و روانشناسان با تخصص در تاریخ رشته خود و مورخان روانپزشکی است. هر فصل با یک مقدمه و یک تفسیر همراه است. نتیجه یک بحث پویا در مورد ماهیت اختلالات روانپزشکی است، و کتابی است که خواندن آن برای کسانی که در زمینه سلامت روان، تاریخ علم و پزشکی و فلسفه هستند جذاب است.
مباحث فلسفی در روانپزشکی جلد دوم: بیماری‌شناسی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(جوزف پرناس)Josef Parnas; (کنت اس. کندلر)Kenneth S. Kendler
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: روانپزشکی مدت هاست با ماهیت تشخیص های خود دست و پنجه نرم کرده است. این کتاب متخصصان تثبیت شده را در طیف وسیعی از رشته‌هایی که به نوزیولوژی روانپزشکی علاقه دارند گرد هم می‌آورد. مشارکت کنندگان شامل فیلسوفان، روانشناسان، روانپزشکان و مورخان هستند. چکیده: روانپزشکی مدت هاست با ماهیت تشخیص های خود دست و پنجه نرم کرده است. این کتاب متخصصان تثبیت شده را در طیف وسیعی از رشته‌هایی که به نوزیولوژی روانپزشکی علاقه دارند گرد هم می‌آورد. مشارکت کنندگان شامل فیلسوفان، روانشناسان، روانپزشکان، مورخان و نمایندگان تلاش های DSM-III، DSM-IV و DSM-V هستند. ادامه مطلب...
مباحث فلسفی در روانپزشکی جلد چهارم: بیماری‌شناسی روانپزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Kenneth S. Kendler and Josef Parnas (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Oxford University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: بازنگری‌های DSM-IV و ICD-10 مجدداً توجه حوزه روان‌پزشکی و روان‌شناسی بالینی را بر موضوع nosology متمرکز کرده است. این علاقه با یک سری بحث‌های مرتبط با توسعه DSM-5 از جمله سرنوشت تجدیدنظرهای پیشنهادی در مورد اختلالات شخصیت، سوگ و طیف اوتیسم بیشتر شده است. بحث‌های عمده‌ای در فرآیند DSM در مورد معیارهای تغییر معیارها به وجود آمد، که منجر به ایجاد ابتدا کمیته بررسی علمی و سپس مجموعه‌ای از کمیته‌های نظارتی دیگر شد که در بحث‌های نهایی در مورد بحث‌برانگیزترین الحاقات پیشنهادی به DSM-5 بررسی شدند. تأثیرات مهمی در تصمیم گیری های نهایی ایجاد می کند. در این بحث ها مجموعه ای از مسائل مفهومی و فلسفی گنجانده شده بود. برخی از اینها - مانند تعریف اختلال روانی یا مشکلات روانپزشکی این کتاب به بررسی مسائل درون شناسی روانپزشکی از دیدگاه های بالینی، تاریخی و به ویژه فلسفی می پردازد. این کتاب طیف وسیعی از نویسندگان برجسته - از جمله محققان عمده روانپزشکی، پزشکان، مورخان و به ویژه متخصصان بینی - از جمله چندین رهبر تلاش DSM-5 و کمیته راهبری DSM را گرد هم می آورد. همچنین شامل کمک‌های روان‌شناسانی است که علاقه خاصی به nosology روانپزشکی دارند و فیلسوفانی با طیف وسیعی از گرایش‌ها. کتاب در چهار بخش عمده تنظیم شده است: اولین مورد به بررسی ماهیت بیماری روانپزشکی و نحوه تعریف آن، از جمله دیدگاه‌های بالینی و روان‌سنجی می‌پردازد. بخش دوم به بررسی مشکلات در تحقق معیارهای تشخیصی روانپزشکی، مشکل اپیدمی های روانپزشکی، و ماهیت و تعریف علائم فردی می پردازد. بخش سوم مفهوم تکرار معرفتی را به عنوان یک چارچوب مفهومی حاکم بر تلاش‌های تجدیدنظر برای نوزولوژی‌های رسمی روانپزشکی مانند DSM و ICD و مشکلات اعتبار سنجی تشخیص‌های روانپزشکی بررسی می‌کند. این کتاب با بررسی چگونگی حرکت از توصیفی به علت‌شناسی در تشخیص‌های روان‌پزشکی، ماهیت پیشرفت در تحقیقات روان‌پزشکی، و مزایای احتمالی حرکت به یک مدل سند زنده (یا بهبود مستمر) برای سیستم‌های روان‌پزشکی پایان می‌یابد. نتیجه کتابی است که تعاملات بین رشته‌ای پویا را به تصویر می‌کشد که بهترین کار در فلسفه روانپزشکی را مشخص می‌کند.
  • تعداد رکورد ها : 4