جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 4
مسائل اخلاقی در مراقبت‌های بهداشتی در مرزهای قرن بیست و یکم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
H. Tristram Engelhardt Jr. (auth.), Stephen Wear, James J. Bono, Gerald Logue, Adrianne McEvoy (eds.)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Springer Netherlands,
چکیده :
ترجمه ماشینی: از دانشکده پزشکی UB، که UB دانشکده هنر و علوم خود را توسعه داد، و بنابراین، جایگاه خود را در میان سایر موسسات آموزش عالی به دست آورد. اگر فیلمور در طول هفتاد سال اول UB زندگی می کرد، احتمالاً از موفقیت دانشگاه خود خوشحال می شد و باید راضی و خرسند می شد که UB ذاتاً به جامعه خود پیوند خورده بود و در عین حال ارزش ها و استانداردهای مهم را پیوند زد. ماموریت آموزش عالی در منطقه UB و دانشکده پزشکی آن از سال 1846 تغییرات چالش برانگیزی را پشت سر گذاشته اند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: (1) تکمیل یک پردیس دانشگاهی در شمال شرقی شهر بوفالو در حالی که دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و حقوق خود را به طور مستحکمی در شهر بوفالو ترک کردند. هسته مرکز شهر بوفالو؛ (2) انتقال نهایی دانشکده حقوق، پس از جنگ جهانی دوم، به پردیس جدیدتر در آمهرست، و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی به محوطه دانشگاهی اصلی: و (3) ادغام با سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک در سال 1962. علیرغم این انتقال های مهم، که هر یک از آنها می توانست یکپارچگی ذاتی UB را تغییر دهد و پیوند بین جامعه و دانشگاه را مختل کند، این اتفاق نیفتاد. تا به امروز، پیوندهای بین جامعه و دانشگاه ادامه دارد. فیلمور و وایت باید موفقیت و سهم مهم خود را در بوفالو و نیویورک غربی جشن بگیرند.
مبانی اخلاق زیستی مسیحی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
H Tristram Engelhardt
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Scrivener Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این اولین متن تک نویسنده ای درباره مسائل فلسفی در اخلاق زیستی است که هم نظام مند و هم جامع است. انگلهارت هم نقدی بر مبانی نظری اخلاق زیستی و هم تحلیلی از راه‌های مشکل‌ساز ارائه می‌کند که در آن حقایق، نظریه‌ها و ارزش‌ها در مفاهیم سلامت و بیماری در هم تنیده می‌شوند. او حقوق بیماران، از جمله حق رضایت آزادانه و آگاهانه، امتناع از درمان، و مزایای مراقبت های بهداشتی را تجزیه و تحلیل می کند. پوشش موضوعاتی از سقط جنین و لقاح آزمایشگاهی تا انحراف جنسی و پیوند اعضا. انگلهارت یک تحلیل انتقادی و گاه بحث برانگیز ارائه می دهد و از اعمالی مانند آزمایش جنین و کودک کشی محدود دفاع می کند.
ریشه‌های اخلاق: علم، دین و ارزش‌ها [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Alasdair MacIntyre (auth.), Daniel Callahan, H. Tristram Engelhardt Jr. (eds.)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
US: Springer ,
چارچوب‌بندی حوزه فلسفه پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
.H. Tristram Engelhardt Jr (اچ. تریسترم انگلهارت جونیر)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اصطلاح «اخلاق زیستی» در سال 1971 ابداع شد، درست همانطور که علاقه به علوم انسانی پزشکی جایگاه برجسته ای در آموزش پزشکی داشت. از این علاقه، حوزه قابل توجهی از تحقیق و پژوهش شکل گرفت: فلسفه پزشکی. این حوزه به موضوعات معرفت شناختی، هستی شناختی و نظری ارزشی ناشی از پزشکی و علوم زیست پزشکی معطوف شده است. اخلاق زیستی در این زمینه تودرتو است و تنها بر حسب موضوعات اساسی که به آن می پردازد کاملاً قابل درک است. این مجموعه مقالات به افتخار استوارت اف اسپیکر، یکی از افرادی که به فلسفه پزشکی شکل داد، دامنه وسیعی از دغدغه‌ها از فلسفه تجسم، مسائل مربوط به نقش مشاوران اخلاق و مفاهیم بیماری، عدالت و معنای تاریخ.
  • تعداد رکورد ها : 4