جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 2
کتاب راهنمای تاریخ و تاریخ‌نگاری یهود راتلج [گتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dean Phillip Bell
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Taylor & Francis,
چکیده :
ترجمه ماشینی: Routledge Companion to Jewish History and Historiography مروری بر تاریخ یهود از دوره انجیل تا معاصر ارائه می دهد، در حالی که همزمان تاریخ یهودی را با محوری ترین روش ها و مسائل تاریخ نگاری و برخی از منابع اصلی مورد استفاده محققان در این زمینه در گفتگو قرار می دهد. . زمینه تاریخ یهود به نحوی سودآور میان رشته ای است. این کتاب با استفاده از روش‌ها و مضامین تاریخی به کار رفته در مطالعه دوره‌ها و مناطق جغرافیایی مختلف و همچنین رشته‌های دانشگاهی خارج از تاریخ، از طیف گسترده‌ای از منابع تولید شده توسط یهودیان و غیریهودیان استفاده می‌کند. این کتاب با بسیاری از مسائلی که در گذشته هسته اصلی زندگی، فرهنگ، جامعه و هویت یهودیان بود، دست و پنجه نرم می‌کند، در حالی که دغدغه‌ها و دیدگاه‌های معاصر را منعکس می‌کند. این جلد که به چهار بخش تقسیم شده است، چگونگی درگیر شدن تاریخ یهود با روش ها و ملاحظات کلی تاریخ نگاری را بررسی می کند. بخش اول یک نمای کلی از تاریخ یهود ارائه می دهد، در حالی که بخش های دوم و سوم به ترتیب به منابع غنی و روش های مورد استفاده برای مطالعه تاریخ یهود می پردازند. کتاب The Routledge Companion to Jewish History and Historiography که در قسمت چهارم با جدول زمانی، واژه نامه و نمایه برای کمک به چارچوب بندی و ارتباط بین تاریخ، منابع و روش شناسی ارائه شده در سرتاسر آن ارائه شده است، جلد مناسبی برای هر کسی است که به تاریخ یهود علاقه مند است.
کتاب راهنمای بلومزبری برای مطالعات یهودی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Dean Phillip Bell; (ed.) (دین فیلیپ بل)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: کتاب راهنمای بلومزبری برای مطالعات یهودی یک راهنمای مرجع جامع است که نمای کلی از مطالعات یهودی را به عنوان یک رشته فرعی دانشگاهی ارائه می دهد. این جلد توسعه و وضعیت فعلی تحقیقات در زمینه وسیع مطالعات یهودی - با تمرکز بر موضوعات اصلی، روش‌شناسی و انواع منابع موجود را بررسی می‌کند. این شامل 11 مقاله اصلی از دانشمندان و معلمان مشهور بین‌المللی است که مروری مهم و مفید از تاریخ یهودیت و توسعه یهودیت ارائه می‌کند، در حالی که موضوعات اصلی در مطالعات یهودی را بررسی می‌کند که دوره‌های تاریخی را در بر می‌گیرد و فرصت‌های مهمی را برای ردیابی موضوعات مهم در سراسر دوره ارائه می‌کند. تنوع تجربیات یهودیان علاوه بر کتابشناسی برای کمک به جهت دهی به دانشجویان و محققین، این جلد شامل مجموعه ای از ابزارهای تحقیق ضروری است، از جمله گاهشماری، نقشه ها، و واژه نامه ای از اصطلاحات و مفاهیم کلیدی. این راهنمای مرجع ضروری برای هر کسی است که در زمینه غنی و پویا مطالعات یهودی کار می کند یا در حال کاوش است.
  • تعداد رکورد ها : 2