جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
کتاب راهنمای بلومزبری برای فلسفه معاصر پزشکی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James A. Marcum (جیمز آ. مارکوم)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: راهنمای قطعی و معتبر برای رشته‌ای پر جنب و جوش و در حال رشد در فلسفه کنونی، همراه بلومزبری برای فلسفه پزشکی معاصر، مروری بر مسائل پیش روی فلسفه پزشکی معاصر، روش‌های تحقیق مورد نیاز برای درک آنها و مسیری برای آینده این رشته ارائه می‌کند. این همراه که توسط رهبران جهان در این رشته نوشته شده است، به چالش‌های هستی‌شناختی، معرفت‌شناختی و روش‌شناختی پیش روی فیلسوفان پزشکی امروز می‌پردازد، از بحث بین پزشکی مبتنی بر شواهد و شخص‌محور، انسان‌گرایی پزشکی، و پزشکی جنسیتی، تا موضوعات سنتی مانند بیماری، سلامت و استدلال بالینی و تصمیم گیری. عملی و آینده نگر است، همچنین شامل راهنمای دقیق منابع تحقیق، واژه نامه واژه های کلیدی، و کتابشناسی مشروح، و همچنین بررسی مقدماتی روش های تحقیق و بحث در مورد جهت گیری های جدید تحقیقاتی است که در پاسخ به تغییرات سریع در پزشکی مدرن هیلل برود استدلال می‌کند: «فلسفه برای مرتبط‌تر شدن نیاز به پزشکی دارد». همراه بلومزبری برای فلسفه پزشکی معاصر، با نشان دادن اینکه چگونه پزشکی مدرن منبع غنی از مواد را در اختیار فیلسوفان قرار می دهد برای بررسی مسائل پیش روی جامعه معاصر، فرصت هایی را که پزشکی به فیلسوفان ارائه می دهد همراه با منابع و مهارت های مورد نیاز برای مشارکت در بحث ها و بحث های معاصر معرفی می کند.
پزشکی چیست؟ (۲)
نویسنده:
جیمز مارکوم؛ ترجمه رضا دانشور
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
فلسفه پزشکی,
کلیدواژه‌های اصلی :
فلسفه مقدماتی پزشکی: انسانی کردن پزشکی مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
James A. Marcum (جیمز آ. مارکوم)
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: نویسنده در این کتاب به بررسی مرزهای فلسفی در حال تغییر دانش و عملکرد پزشکی مدرن می‌پردازد که ناشی از بحران کیفیت مراقبت است، به‌ویژه از نظر تعدیل‌های انسان‌گرایانه مختلف در مدل زیست‌پزشکی. برای این منظور، او مرزهای متافیزیکی، معرفت‌شناختی و اخلاقی این مدل‌های پزشکی را بررسی می‌کند. او با متافیزیک آنها شروع می کند و به تحلیل مواضع و پیش فرض های متافیزیکی و تعهدات هستی شناختی می پردازد که دانش و عمل پزشکی بر آنها بنا شده است. در مرحله بعد، او مسائل معرفت‌شناختی را که با این مدل‌های پزشکی مواجه هستند، به‌ویژه آن‌هایی که توسط رویه‌های روش‌شناختی انجام شده توسط عوامل معرفت‌شناختی هدایت می‌شوند، دانش و عمل پزشکی را تشکیل می‌دهند. در نهایت، او مرزهای ارزش شناختی و پیامدهای اخلاقی هر مدل را، به ویژه از نظر رابطه پزشک و بیمار، بررسی می کند. در پایان پایانی، او به این موضوع می‌پردازد که چگونه تحلیل فلسفی انسان‌سازی پزشکی مدرن به پرداختن به بحران مراقبت کمک می‌کند و همچنین به این سؤال می‌پردازد که پزشکی چیست؟ ویژگی‌های منحصربه‌فرد کتاب شامل پوششی جامع از موضوعات مختلف در فلسفه پزشکی است که در چند دهه گذشته ظهور کرده‌اند و زمینه‌ای فلسفی برای گنجاندن بحث‌های اخلاق زیستی. مخاطبان این کتاب شامل دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین متخصصان مراقبت های بهداشتی و فیلسوفان حرفه ای است.
  • تعداد رکورد ها : 3