جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 14
دایرة‌المعارفی برای قرآن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Oliver Leaman
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: عنوان مرجع برجسته RUSA 2007 قرآن منبع الهام یکی از ادیان بزرگ جهان است که امروزه بیش از یک میلیارد نفر از آن پیروی می کنند. در اسلام نقش محوری ایفا می کند و از هزار و چهارصد سال پیش تاکنون موضوع بحث های شدیدی بوده است. برخی از اینها توسط مسلمانان و برخی دیگر توسط افراد متخاصم یا بی‌تفاوت نسبت به اسلام انجام شده و دیدگاه‌های بسیار گسترده‌ای را ایجاد کرده است. تالیف چهل و سه کارشناس بین المللی، هدف قرآن: دایره المعارف ارائه این تنوع فکری، رویکردی و مکتبی بدون اولویت است، به منظور درک قوی از طیف پاسخ هایی که متن در سراسر خود برانگیخته است. تاریخ و ارائه یک منبع قدرتمند تک جلدی به دانشجویان و محققان که تمام جنبه های متن و دریافت آن را پوشش می دهد. اسلام و قرآن امروز بسیار در اخبار است و بحث های عمومی در جریان است که در آن مطالبی در مورد قرآن بدون اطلاع یا درک زیاد از کتاب گفته می شود. تمام تلاش شده است تا خواننده از دایره المعارف به عنوان ابزاری تحقیقی در مطالعات قرآنی استفاده کند. این جلد فاقد دانش قبلی از قرآن، اسلام یا عربی است. اصطلاحات فنی در خود متن توضیح داده شده است و سبک هر ورودی به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان مستقل باشد. مدخل ها دارای ارجاع متقابل هستند و بسیاری شامل کتابشناسی مختصر هستند. در پایان کار کتابشناسی مشروح قابل توجهی وجود دارد که راهنمای دقیقی برای مهم ترین کتاب ها، مجلات و مقالات در مطالعات قرآنی ارائه می دهد. یک شاخص کامل وجود دارد. خوانندگان شامل کسانی خواهد شد که به دنبال اطلاعات اولیه در مورد قرآن هستند، اما تعداد قابل توجهی از مدخل های طولانی تر به این معنی است که متخصصان نیز از آن استفاده خواهند کرد.
مفاهیم کلیدی در فلسفه شرق [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Oliver Leaman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: این بررسی ارزشمند همه اصطلاحات و مفاهیم اصلی مورد استفاده در فلسفه شرق را پوشش می دهد. این کتاب به روشنی ایده‌های فلسفی ضروری مرتبط با سنت‌های ایران، جهان اسلام، ژاپن، هند، چین و تبت را تعریف می‌کند و اصول اصلی آئین زرتشت، تصوف، کنفوسیوس، تائوئیسم، هندوئیسم، شینتوئیسم، بودیسم و فراتر از آن را مورد بحث قرار می‌دهد. هر ورودی شامل یک تحلیل انتقادی زنده و معتبر از اصطلاح یا مفهوم تحت پوشش است. این کتاب یک منبع مفید منحصر به فرد برای هر کسی است که علاقه مند به دستیابی به دنیای فلسفی شرق است.
آینده فلسفه در قرن بیست و یکم [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Oliver Leaman
نوع منبع :
کتاب , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: فلسفه به کجا می رود؟ آیا وارد هزاره پسا فلسفه می شویم؟ آینده فلسفه این مفهوم را ارائه می دهد که آینده فلسفه چیست، زیرا به ما امکان می دهد نه تنها در مورد آینده، بلکه در مورد گذشته نیز حدس بزنیم. مقاله های روشنگر موضوعات مختلفی از اخلاق تا ذهن، زبان تا اندیشه فمینیستی، پست مدرنیسم تا دین را در نظر می گیرند. مشارکت کنندگان: پیتر ادواردز، لن گودمن، شان هند، هتا هایری، متی هیری، گیل هاوی، الیور لیمن، هری لسر، جرارد لیوینگستون، ویلیام لیونز و کاترین ویلسون.
مفاهیم کلیدی اسلام [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
(اُلیوِر لیمان)Kecia Ali and Oliver Leaman(کسیا علی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: اسلام: مفاهیم کلیدی راهنمای روشن و مختصر دین و فرهنگ اسلام است. کیسیا علی و الیور لیمن این موضوع بسیار موضوعی را با تمرکز بر موضوعات کلیدی از جمله: قرآن، ایمان، الهیات، جنسیت، بنیادگرایی، شهادت، جهاد، اسلام در آمریکا، اسلام در اروپا و حقوق اسلامی بررسی می‌کنند. این منبع مطالعه ایده‌آل است. و شامل: مقدمه جامع، فهرست الفبایی از اصطلاحات مربوطه (کاملاً با ارجاع متقابل)، راهنمای کتابشناختی کوتاه، کتابشناسی، و نمایه است. واژه نامه تمام اصطلاحات غیر انگلیسی نیز ارائه شده است.
مستقبل الفلسفة في القرن الواحد والعشرين
نویسنده:
أوليفر ليمان؛ ترجمه: مصطفی محمود محمد؛ مراجعة: رمضان بسطاویسی
نوع منبع :
کتاب , ترجمه اثر , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
کویت: مطابع السیاسة,
چکیده :
ترجمه ماشینی معرفی نسخه انگلیسی کتاب: فلسفه به کجا می رود؟ آیا وارد هزاره پسافلسفه می شویم؟ آینده فلسفه این مفهوم را ارائه می دهد که آینده فلسفه چیست، زیرا به ما امکان می دهد نه تنها در مورد آینده، بلکه در مورد گذشته نیز حدس بزنیم. یازده مقاله واضح و مختصر موضوعات مختلفی را از اخلاق گرفته تا ذهن، زبان تا اندیشه فمینیستی، پست مدرنیسم تا دین در نظر می‌گیرند: *آینده فلسفه *تاریخ فلسفه باستان *تاریخ فلسفه مدرن *اخلاق *فلسفه سیاسی *فلسفه پست مدرن *فلسفه کاربردی *فلسفه فمینیستی *فلسفه دین *فلسفه زبان *فلسفه ذهن برای کسانی که کنجکاو هستند موضوعات فکری آینده را بررسی کنند، کتاب آینده فلسفه خواندنی جذاب و آموزنده خواهد بود.
تاریخ فلسفه یهود راتلج [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Daniel Frank (دنیل فرانک)
نوع منبع :
کتاب , آثار مرجع , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: سی و پنج نویسنده محترم از بریتانیا، کانادا، اسرائیل و ایالات متحده که آگاهانه از پیشینه یهودی می نویسند، تمام وسعت فلسفه یهود را پوشش می دهند و بر علایق فلسفی خود ایده ها تمرکز می کنند. دست اندرکاران این اثر موضوعات متعددی را که در متن کتاب مقدس و تاریخ قوم یهود مطرح شده است، بررسی می کنند و در مورد مکاتب فکری اصلی و جدی ترین مناقشات فلسفه یهودی باستان و جدید بحث می کنند. موضوعات شامل تکنیک های پست مدرن، اندیشه موسی میمونید، و مطالعات فلسفی هولوکاست است. در سراسر این اثر، نویسندگان بر اهمیت درک زمینه اجتماعی و فرهنگی که فلسفه یهود در آن وجود دارد اصرار دارند. گستره وسیع ایده‌های این جلد، آن را به منبعی ارزشمند در مورد ماهیت فلسفه یهود تبدیل کرده است.
درآمدی بر اندیشه یهودی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Oliver Leaman (الیور لیمان)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مقدمه تازه و معاصر بر دین یهود، فلسفه‌ها و جهان‌بینی‌های آن، به بررسی بحث‌هایی می‌پردازد که متفکران یهودی را در طول قرن‌ها به خود مشغول کرده و تأثیر مستمر آنها را در یهودیت معاصر بررسی می‌کند. این کتاب که توسط الیور لیمن، یکی از چهره‌های برجسته در این زمینه نوشته شده است، بحث‌های اصلی یهودیت را بررسی می‌کند، از جمله بحث‌های طولانی در خود دین. موضوعات از روابط بین یهودیت و سایر ادیان مانند اسلام و مسیحیت تا موضوعات معاصر مانند جنسیت، جنسیت و مدرنیته را در بر می گیرد. موضوعات محوری مانند اقتدار و اطاعت، روابط بین اندیشه یهودی و یونانی و موقعیت و جایگاه دولت اسرائیل نیز مورد توجه قرار گرفته است. این بحث ها بیشتر با ارجاع به کتاب مقدس، به عنوان متنی عمیقاً واقع گرایانه در توصیف تعامل طولانی بین یهودیان، اجداد آنها و خدا، و همچنین بحث در مورد متفکران اصلی، و فرازهایی از متون باستانی نشان داده شده است: میشنا، تلمود و میدراش. رویکرد پر جنب و جوش و لمس سبک الیور لیمن، اندیشه یهودی را برای هر کسی که می‌خواهد درباره دین یهود و دیدگاه آن در گذشته و حال بیشتر بداند، ایده‌آل می‌کند.
قرآن و عالم طبیعت بخش نخست
نویسنده:
اولیور لیمن، حسین وقار
نوع منبع :
مقاله , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
ابن‌رشد، ابوالولید محمد
نویسنده:
اولیور لیمن، روح الله کریمی
نوع منبع :
مقاله , ترجمه اثر
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
ارتباط بین ادیان: تکریم تفاوت، تکریم تفاهم
نویسنده:
اُلیور لیمن، مهری نیک‌نام
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
کلیدواژه‌های اصلی :
چکیده :
موضوع ارتباط بین ادیان، غالباً مهم و مطلوب تلقی می‌شود. هر جامعه‌ای که از گروه‌های مذهبی مختلف تشکیل شده است، باید قواعدی برای همکاری وضع کند که مانع از تفرقه مذهبی گردد. اما در این نوع ارتباط بین ادیان، مشکلاتی نیز وجود دارد؛ اگر کسی به حقیقت یک موضع خاص ایمان داشته باشد، بررسی جدی اینکه آیا آن موضع واقعاً درست است یا نه، مشکل است. با این حال ایدئولوژی لیبرالیسم مبتنی بر جریان آزاد ایده‌ها و آمادگی پیوستة فرد برای بررسی موضع دینی‌‌اش می‌باشد. ارتباط بین ادیانی را می‌توان نه به معنای چالش‌ با عقاید دیگران، بلکه صرفاً به عنوان تبادل ایده‌ها و نظر‌ها تلقی کرد. مقالة حاضر در صدد پرداختن به این مسئلة نظری و ربط دادن آن به داده‌های عملی برگرفته‌ از کار بنیاد ابن میمون است که در لندن جهت گسترش ارتباط بین مسلمانان و یهودیان فعالیت می‌کند.
صفحات :
از صفحه 69 تا 84
  • تعداد رکورد ها : 14