جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 25
مطالعات اخلاق و فلسفه دین جلد پنجم: پنج راه توماس آکویناس قدیس در اثبات وجود خدا [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Rhees, Rush; Phillips, Dewi Zephaniah.; Beardsmore, R. W.; Ahern, M. B.; Durrant, Michael; Pike, Nelson; Kenny, Anthony; Stocks, John Leofric; Flynn, James Robert
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge,
چکیده :
ترجمه ماشینی: اولین بار در سال 2003 منتشر شد. این جلد پنجم از نهم مجموعه مطالعات اخلاق و فلسفه دین است. هدف از این مجموعه ارائه فرصتی برای بحث‌های فلسفی با طول محدود است که موضوعات خاصی را در اخلاق یا فلسفه دین یا موضوعاتی که به هر دو حوزه تعلق دارند، با جزئیات دنبال می‌کنند. پیش‌نویس این کتاب به‌عنوان یک دوره سخنرانی در آکسفورد طی سال‌های 8-1967 ارائه شد.
فرگه: درآمدی بر بنیانگذار فلسفه تحلیلی مدرن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny (آنتونی کنی)
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب که توسط آنتونی کنی، یکی از شخصیت‌های برجسته در فلسفه معاصر نوشته شده است، خواننده را از طریق توضیح و ارزیابی مختصر و قابل دسترس از کمک‌های بنیادین و ماندگار فرگه در درک ما از زبان، معنا، و مبانی حساب راهنمایی می‌کند.
نظریه ارسطو درباره اراده [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
هستی از نظر آکویناس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آنتونی کنی بررسی انتقادی از روایت تأثیرگذار توماس آکویناس از هستی ارائه می دهد و استدلال می کند که از سردرگمی سیستماتیک رنج می برد. به دلیل مرکزیت این دکترین، این امر پیامدهایی برای سایر بخش‌های نظام فلسفی آکویناس دارد. مطالعه واضح و دقیق کنی این سردرگمی را برطرف می کند و به فیلسوفان و الهیدانان راهنمایی در لابلای هستی شناسی آکویناس ارائه می دهد.
ویتگنشتاین [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny (آنتونی کنی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Blackwell Pub,
چکیده :
ترجمه ماشینی: مقدمه کلاسیک سر آنتونی کنی برای ویتگنشتاین برای اولین بار در سال 1973 منتشر شد که به دلیل ارائه گزارش روشن و آگاهانه تاریخی از دغدغه های اصلی فیلسوف مورد تحسین قرار گرفت. مطالعه کنی همچنین برای نشان دادن تداوم بین نوشته های اولیه و متأخر ویتگنشتاین قابل توجه است. کنی با تمرکز بر فلسفه ذهن و زبان ویتگنشتاین، آثار سال های میانی را از نزدیک بررسی می کند. او تضادهای ظاهری را افشا می کند و سپس به آشتی دادن آنها ادامه می دهد و استدلال متقاعدکننده ای برای وحدت اندیشه ویتگنشتاین ارائه می دهد. این نسخه اصلاح‌شده شامل مقدمه‌ای جدید و گسترده است که در آن کنی تحولات پژوهش ویتگنشتاین را از زمانی که کتاب برای اولین بار منتشر شد تشریح می‌کند و تأثیر ویتگنشتاین را در اواخر قرن بیستم ارزیابی می‌کند.
مقالاتی در مورد سنت ارسطویی [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny (آنتونی کنی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: ارسطو مسلماً تأثیرگذارترین فیلسوفان بوده است. این مجموعه از آثار ارسطو، همراه با مقالاتی از آنتونی کنی، محقق ارسطو، تأثیر عمیق فیلسوف را در طول اعصار نشان می دهد. این به طور عمیق اخلاق و فلسفه ذهن او را پوشش می دهد و نشان می دهد که چگونه آنها چارچوبی را برای تحولات ثمربخش در قرون وسطی و همچنین در عصر حاضر فراهم کردند. همچنین شامل کمک‌های مختلفی به جدیدترین شکل پژوهش ارسطویی است: سبک‌سنجی به کمک رایانه. هرکسی که مجذوب بینش درخشان و میراث فکری ارسطو شده باشد، از این مجموعه جذاب خرسند خواهد شد.
زندگی کامل از نظر ارسطو [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آموزه‌های ارسطو در مورد شادی، موضوع بحث‌های شدید فلسفی در سال‌های اخیر بوده است. برای مسئله ارتباط اخلاقیات او در عصر حاضر اهمیت حیاتی دارد. ستایشگران ارسطو تلاش می کنند تا گزارشی جامع از سعادت عالی را در اخلاق نیکوماخوس بخوانند. کنی استدلال می کند که کسانی که آماده اند اخلاق نادیده گرفته شده یودمی را جدی بگیرند، تحسین خود را بدون اعمال خشونت به هیچ یک از متون مربوط اخلاق نیکوماخوس، دست نخورده حفظ می کنند. کنی موضع خود را در مورد رابطه بین این دو اثر اصلاح کرده و بررسی و تفسیر جدیدی از اخلاق ادمی را بر اساس متن کلاسیک آکسفورد در سال 1991 ارائه کرده است. او بحث علمی متون یونانی را با انعکاس موضوعات تحت پوشش ارسطو، با در نظر گرفتن رفتارهای پسا ارسطویی در مورد موضوعاتی مانند حرفه اخلاقی و شانس اخلاقی ترکیب می کند.
پنج راه: اثبات وجود خدا توسط سنت توماس آکویناس [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny (آنتونی کنی)
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
ترجمه ماشینی: فیلسوفان و متکلمینی که هنوز اعتقاد به خدا را نیازمند توجیه عقلانی می‌دانند، اغلب استدلال‌های آکویناس را مانند توجیه ارائه می‌کنند. این کتاب مطالعه سیستماتیک پنج راه است که توسط آن توماس آکویناس در "Summa Theologiae" گفت که وجود خدا را می توان اثبات کرد. استدلال ها به صورت انتقادی ارزیابی می شوند تا نشان دهند چه چیزی را ایجاد می کنند و چه چیزی را نمی توانند ایجاد کنند.
فعل و ابژه در فلسفه عواطف و اراده [پایان نامه انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
رساله تحصیلی , کتابخانه عمومی
کلیدواژه‌های اصلی :
دیدگاه آکویناس درباره ذهن [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Anthony Kenny
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
چکیده :
ترجمه ماشینی: آثار بالغ آکویناس، اگرچه در غرض الهیاتی، حاوی مطالب زیادی است که فلسفی است به این معنا که به هیچ وجه وابسته به باورهایی نیست که به طور خاص مسیحی هستند. روان‌شناسی فلسفی یا فلسفه ذهن او به‌دلیل غلبه اندیشه‌های برآمده از دکارت، به استثنای یکی دو استثنا، از قرن 16 تا 19 توسط متفکران سکولار جدی گرفته نشد. در قرن حاضر بسیاری از فیلسوفان سیستم دکارتی را کاملاً منفجر شده می دانند و اکنون می توان دریافت که فلسفه ذهن آکویناس علاقه زیادی به معاصر دارد و در واقع یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه از هر دوره ای است. این کتاب آن بخش‌هایی از منظومه آکویناس را که دارای ارزش ماندگار هستند، در دسترس قرار می‌دهد. هسته این اثر، خوانش دقیق بخش‌هایی از «Summa Theologiae» است که به عقل و اراده انسان و به رابطه روح و بدن اختصاص دارد. هیچ دانشی از لاتین یا تاریخ قرون وسطی را پیش‌فرض نمی‌داند و سیستم آکویناس را به سنت فلسفه ذهنی مرتبط می‌کند که توسط ویتگنشتاین و رایل در جامعه انگلیسی-آمریکایی افتتاح شد.
  • تعداد رکورد ها : 25