جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

جستجوي پيشرفته | کتابخانه مجازی الفبا

کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی کتابخانه مجازی الفبا،تولید و بازنشر کتب، مقالات، پایان نامه ها و نشریات علمی و تخصصی با موضوع کلام و عقاید اسلامی

فارسی  |   العربیه  |   English  
telegram

در تلگرام به ما بپیوندید

public

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
header
headers
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 127
الهیات سرخ: درباره سنت کمونیست مسیحی
نویسنده:
Roland Boer
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
BRILL ,
چکیده :
چکیده ماشینی : در کتاب الهیات سرخ: در سنت کمونیست مسیحی، رولاند بوئر لحظات کلیدی در سنت 2000 ساله کمونیسم مسیحی را ارائه می‌کند که از ریشه‌های آن در متون عهد جدید به تحولات منحصربه‌فرد در کره شمالی حرکت می‌کند.
دین تحت بوروکراسی: سیاست و اداره معابد هندو در جنوب هند [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Franklin A. Presler
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Cambridge University Press,
چکیده :
ترجمه ماشینی: دین تحت بوروکراسی یک مطالعه ابتکاری درباره دین و سیاست در ایالت تامیل نادو در جنوب هند است که بر رابطه بین دولت و نهاد مذهبی مرکزی منطقه، معبد هندو تمرکز دارد. مذهب، سیاست، اقتصاد و فرهنگ در معبد تلاقی می‌کنند و تامیل نادو در مجموع 52000 نفر دارد که بسیاری از آنها دارای سرزمین غنی هستند و در محلی برجسته به عنوان منابع حمایت و قدرت اقتصادی و سیاسی هستند. دکتر پریسلی چالش نهادی را که معابد هندو در طول یک قرن و نیم گذشته برای ایالت در حال توسعه هند جنوبی ارائه کرده‌اند و راه‌هایی را بررسی می‌کند که در آن یک دولت علناً متعهد به عدم مداخله در مسائل مذهبی است و عمیقاً خود را در زندگی معبد درگیر کرده است. ایجاد حضور در مدیریت معبد، تنظیم استفاده از منابع مادی و نمادین معبد و فراتر از این، تلاش برای کنترل بسیاری از جزئیات سازمان، اقتصاد و عبادت هندو.
عقاید ارتدکس و الهیات سیاسی
نویسنده:
Kalaitzidēs, Pantelēs; Edwards, Gregory
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
World Council Of Churches Publications ,
چکیده :
چکیده ماشینی : چرا کلیساهای ارتدکس صدای الهی سیاسی کاملی ایجاد نکرده اند؟ در حالی که کلیساهای ارتدکس به دلیل کلیسای شناسی قوی و هویت مذهبی و مذهبی غنی خود شناخته می شوند، الهیات سیاسی را به شدت توسعه نداده اند. با این حال، برای زمان تغییر و آشوب مهم ما، چنین چشم اندازی بسیار مهم است. این کتاب برای اولین بار، در یک زمینه کلی شناسی، ارزیابی تحلیلی دقیقی است - که به خوبی از بینش های تاریخی آگاه است - از موضع الهیات و شهادت عمومی کلیساهای ارتدکس در عرصه سیاسی. کلید توسعه یک الهیات سیاسی متمایز و شاهد عمومی، اجتماع عشای ربانی و معاد شناسی تجدید شده است - ایمان عمیق و انتظار از بازآفرینی فعال خدا از امکانات فردی، اجتماعی و حتی کیهانی. ایمانی که بر خداوند برخاسته استوار است، می‌تواند بینش دینی قدرتمندی را ارائه دهد، که در عمیق‌ترین ریشه‌هایش کاملاً ارتدکس است، نه قابل تقلیل به ایده‌آلی‌سازی نوستالژیک یک گذشته تئوکراتیک، و نه به یک برنامه ساده مدرن برای بهبود اجتماعی. (سریال: دورا و پراکسیس)
روح، نیروی حیات و کثرت: الهیات تطبیقی برای دمکراسیِ خلقت
نویسنده:
Hyo-Dong Lee
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Fordham University Press ,
چکیده :
چکیده ماشینی : ما در جهانی به طور فزاینده ای جهانی، به هم پیوسته و وابسته به هم زندگی می کنیم، که در آن اشکال مختلف عدم تعادل سیستمی در قدرت، تقاضای فزاینده ای برای کثرت گرایی و دموکراسی واقعی را به وجود آورده است. همانطور که شایسته دنیایی است که این چنین به هم پیوسته است، این کتاب تلاشی تطبیقی ​​الهیاتی و فلسفی برای ساختن زیربناهای جدید برای ایده دموکراسی از طریق آوردن مفهوم غربی روح در گفتگو با مفهوم غیردوگانه و غیرسلسله مراتبی آسیای شرقی از چی ارائه می دهد. این کتاب ماجراهای تاریخی ایده چی را از طریق برخی از تاریخ های متنی کنفوسیوسی و دائوئیستی آن در شرق آسیا، به طور عمده لائوزی، ژو ژی، توگی، نونگمون و سوئون دنبال می کند و آنها را با مفهوم سازی های مشابه از خلاقیت نهایی و مقایسه می کند. قدرت معنوی که در صورت فلکی فکری تفکر غربی و/یا مسیحی یافت می‌شود - یعنی خلاقیت وایتهد، حرکت هگل، آشوب دلوز، و تهوم کاترین کلر. این کتاب به بدنه رو به رشد الهیات مسیحی پنوماتوسنتریک (روح محور) می افزاید که بر وجود رهایی بخش، یکسان سازی و کثرت بخشی خدا در کیهان تأکید دارند. بعلاوه، به گفت و گوی الهیاتی و فلسفی بین غرب و آسیای شرقی کنفوسیوس و دائوئیستی تزریق می کند، که تاکنون تحت تسلط سنت های پراگماتیست و فرآیندی آمریکایی بوده است، صدای تازه ای که توسط تفکر هگلی، پست مدرن و پسااستعماری شکل گرفته است. این روش‌هایی را غنی می‌سازد که در آن مفاهیم کثرت‌گرایانه و دموکراتیک مفهوم چی بیان می‌شوند. علاوه بر این، این کتاب با ارائه مقدمه ای ارزشمند برای برخی از متفکران نماینده کره که عمدتاً برای محققان غربی ناشناخته هستند، مطالعه شرق آسیا و به ویژه نئوکنفوسیوسیسم را پیش می برد. در نهایت، این کتاب مدلی از الهیات زمینه‌ای آسیایی را ارائه می‌کند که از منابع مذهبی و فلسفی آسیای شرقی برای ارائه دیدگاهی از کثرت‌گرایی و دموکراسی استفاده می‌کند. خواننده ای که علاقه مند به گفتگوی شرق و غرب در پرتو واقعیت جهانی سرکوب سیاسی، استثمار اقتصادی و به حاشیه راندن فرهنگی است، این کتاب را آموزنده، جذاب و روشنگر خواهد یافت.
دینداری و بازشناسی: چندفرهنگی و گروندگان بریتانیایی به اسلام [کتاب انگلیسی]
نویسنده:
Thomas Sealy
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این کتاب استدلال می کند که چندفرهنگی یک چارچوب مرتبط و حیاتی است که از طریق آن می توان اشکال فراگیر شهروندی را درک کرد و ساخت. در پاسخ به تنوع قومی و مذهبی معاصر در کشورهای اروپایی و موقعیت اقلیت‌های مذهبی، بحث‌های چندفرهنگی بحث نقش عمومی دین را احیا کرده است، با این حال چندفرهنگی به طور فزاینده‌ای در محافل سیاسی و دانشگاهی به چالش کشیده شده است. این کتاب با تمرکز بر بریتانیا و از طریق مطالعه روایات گروندگان بریتانیایی به اسلام، درگیر بحث هایی با محوریت چندفرهنگی، به ویژه در مورد مسائل هویت، شناخت و تفاوت است. با این حال، همچنین کاستی‌های چندفرهنگی را در رابطه با هویت‌ها و تعلقات مذهبی خاص شناسایی و مورد بازجویی قرار می‌دهد. این کتاب در یک تحلیل منحصر به فرد و نوآورانه، بحثی از چندفرهنگ گرایی در بریتانیا را با بینش هایی از الهیات سیاسی ترکیب می کند. مفاهیم چندفرهنگ گرایی از هویت و شناخت قومی-مذهبی را با مفاهیم دینداری و مهمان نوازی در کنار هم قرار می دهد تا دیدگاه جدیدی در مورد هویت دینی و پیامدهای آن برای تفکر با و در مورد چندفرهنگی و روابط اجتماعی و سیاسی چندفرهنگی ارائه دهد.
کلیسا، اقتدار و فوکو: پنداشت از کلیسا به مثابه یک فضای باز برای آزادی
نویسنده:
Steven G. Ogden
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Routledge ,
چکیده :
چکیده ماشینی : کلیسا، اقتدار و فوکو به مشکل درهم‌تنیدگی کلیسا با قدرت حاکمیتی می‌پردازند که می‌تواند به حاشیه‌نشینی منجر شود. اوگدن با ایجاد زمینه جدید، از رویکرد فوکو به قدرت و دانش برای تفسیر اهمیت رهبر کلیسا به عنوان نگهبان دانش استفاده می کند. این می تواند به دانش ممتاز، تحت طلسم قدرت حاکمه، و با همدستی روحانیون و غیر مذهبی ها در جستجوی حاکمان تبدیل شود. ناگزیر، چنین فرهنگی به احساس استحقاق برای رهبران و انطباق برای پیروان منجر می شود. همه به نام اطاعت. کلیسا برای انجام وظیفه خود نیاز به تغییر دارد. به جای سلطنت، کلیسا به عنوان فضای آزاد آزادی چطور؟ بنابراین، این کتاب یک کار الهیاتی است که اعمال آزادی را به خاطر دیگری پرورش می دهد. این شامل تفکر متفاوت با کاوش در کاتالیزورهای تغییر است که شامل نقد، فضا، تخیل و خرد است. در این فرآیند، اوگدن از طیف وسیعی از منابع استفاده می‌کند و گفتمان، شایعات، آیین‌ها، قلمرو، مردانگی و قدرت شبانی را تحلیل می‌کند. در مجموع، کار میشل فوکو لحن را برای نقد کلیسایی تازه ای تنظیم می کند که برای الهیدانان و روحانیون به طور یکسان جذاب خواهد بود.
دین در حوزه عمومی: جایگاه اعتقادات دینی در بحث سیاسی [کتابشناسی انگلیسی]
نویسنده:
Robert Audi, Nicholas Wolterstorff
نوع منبع :
کتابشناسی(نمایه کتاب)
وضعیت نشر :
Rowman & Littlefield Publishers,
چکیده :
ترجمه ماشینی: این مناظره شدید بین دو فیلسوف برجسته دو دیدگاه را در مورد موضوعی با اهمیت جهانی ارائه می دهد: نقش دین در سیاست. آئودی استدلال می‌کند که شهروندان در یک دموکراسی آزاد باید ملاحظات مذهبی و سکولار را از هم تشخیص دهند و به آنها نقش‌های جداگانه و هر چند مرتبط بدهند. ولترستورف استدلال می‌کند که عناصر مذهبی هم در سیاست مناسب هستند و هم برای حیات یک دموکراسی کثرت‌گرا ضروری هستند. هر فیلسوف ابتدا موضع خود را به تفصیل بیان می کند، سپس به دیدگاه مخالف پاسخ می دهد و به نقد آن می پردازد. «مذهب در میدان عمومی» که با وضوحی جذاب نوشته شده است، بحث را در میان دانشمندان، دانشجویان و شهروندان تحریک خواهد کرد.
پاپ فرانسیس به مثابه یک بازیگر جهانی: جایی که سیاست به الهیات می‌رسد
نویسنده:
Alynna J. Lyon,Christine A. Gustafson,Paul Christopher Manuel
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Macmillan ,
چکیده :
چکیده ماشینی : پاپ فرانسیس بسیاری از ناظران را گیج می کند زیرا پاپ او به خوبی در هیچ طرح طبقه بندی از پیش تعیین شده ای قرار نمی گیرد. برای به دست آوردن درک عمیق‌تر از پاپی پیچیده فرانسیس، این جلد پیشنهاد می‌کند که یک رویکرد بین رشته‌ای، با ترکیب مفاهیم برگرفته از الهیات اخلاقی و علوم اجتماعی، ممکن است پاپ فرانسیس را به‌عنوان یک کارآفرین سیاسی جهانی به درستی معرفی کند. فصول این جلد می پرسند که چه تفاوتی دارد که او اولین پاپ از آمریکای لاتین است، چگونه و چرا کشورهای مختلف جهان به او پاسخ می دهند، چگونه درک او از کتاب مقدس ایده های او را در مورد سیاست های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی نشان می دهد، و جایی که سیاست در زمان فرانسیس با الهیات ملاقات می کند. در پایان، این جلد به دنبال ارائه درک قوی تر از پاپ مرموز فرانسیس است.
قدرت بازدارنده: مقاله ای در باب الهیات سیاسی
نویسنده:
Massimo Cacciari
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Bloomsbury Academic ,
چکیده :
چکیده ماشینی : اولین ترجمه انگلیسی اثر او، «قدرت خودداری»، مقدمه ای جذاب از اندیشه فیلسوف ایتالیایی ماسیمو کاچیاری ارائه می دهد. کاچیاری یک متفکر پیچیده است اما این عنوان نقطه شروعی برای ورود به قلب تفکر او است. قدرت متوقف شده بینشی جامع و ترکیبی در مورد تفسیر او از الهیات سیاسی مسیحی و نظریه سیاسی چپ ایتالیایی به طور کلی ارائه می دهد. موضوع کاتکون - که در اصل یک مفهوم کتاب مقدس است که به یک مفهوم سیاسی تبدیل شده است - تقریباً برای بیست سال در کار فیلسوفان ایتالیایی مانند آگامبن و اپوزیتو کاملاً مرکزی بوده است. کاچیاری در کتاب «قدرت نگهدارنده» دیدگاه حیرت‌انگیز اصیل خود را در مورد تأثیری که پرسش‌های الهیاتی-سیاسی به طور سنتی بر ایده‌های قدرت، حاکمیت و رابطه بین اقتدار سیاسی و مذهبی اعمال می‌کردند، بیان می‌کند. با مقدمه‌ای از هاوارد کیگیل که این اثر را در تاریخ تفکر ایتالیایی می‌نویسد، این عنوان به کسانی که برای اولین بار به کاچیاری می‌آیند، بینشی عمیق از محیط سیاسی، الهیاتی و فلسفی او ارائه می‌کند.
الهیات سیاسی و کثرت گرایی: احیای گفتگوی عمومی
نویسنده:
Joseph Rivera
نوع منبع :
کتاب
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
Palgrave Pivot ,
چکیده :
چکیده ماشینی : جوزف ریورا با احیای خرد سیاسی باستانی سنت آگوستین در ترکیب با بینش های برگرفته از نظریه پرداز سیاسی معاصر جان رالز، با ماهیت قطبی کننده دین در میدان عمومی دست و پنجه نرم می کند. الهیات سیاسی، به عنوان یک رشته، تمایل دارد استدلال کند که جامعه‌گرایی تنها گزینه سیاسی قابل دوام برای عمل‌کنندگان مذهبی در یک جامعه پیچیده و کثرت‌گرا باقی می‌ماند. جای تعجب نیست که ما به طور فزاینده ای عادت کرده ایم که صدای دینی را ضد سکولار و غیر لیبرال بدانیم. برعکس، ریورا استدلال می کند که الهیات مسیحی و لیبرالیسم سیاسی با هم ناسازگار نیستند. الهیات سیاسی و پلورالیسم با درخواست از خوانندگانش که نه بر تفاوت، بلکه بر انسانیت مشترک ما تمرکز کنند، تضاد دیرینه بین الهیات و لیبرالیسم سیاسی را به چالش می کشد. ریورا با تشریح استراتژی‌های واقعی برای گفتگوی عمومی در یک دولت لیبرال، فرصتی را برای کشف معنای تمرین دوستی مدنی در زمینه کثرت‌گرایانه ارائه می‌دهد.
  • تعداد رکورد ها : 127