مرور درختی موضوعات | کتابخانه مجازی الفبا

مرور درختی موضوعات | کتابخانه مجازی الفبا

فارسی  |   العربیه  |   English  

در تلگرام به ما بپیوندید

کتابخانه مجازی الفبا
کتابخانه مجازی الفبا
پایگاه جامع و تخصصی کلام و عقاید و اندیشه دینی
جستجو بر اساس ... همه موارد عنوان موضوع پدید آور جستجو در متن
: جستجو در الفبا در گوگل
جستجو در برای عبارت
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
 
شامل عبارت باشد
شامل عبارت باشد
تنها فراداده‌های دارای منابع دیجیتالی را بازیابی کن
مرتب سازی بر اساس و به صورت وتعداد نمایش فرارداده در صفحه باشد جستجو
  • تعداد رکورد ها : 3
روش تبلیغی انبیاء ( ع) در قرآن
نویسنده:
عذرا نوراللهی ارخودی
نوع منبع :
رساله تحصیلی , کتابخانه عمومی
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
پایگاه اطلاع رسانی حوزه: ,
چکیده :
استفاده از شیوه های تبلیغی کار آمد و مؤثر در امر تبلیغ مهمترین رمز پیروزی یک جریان تبلیغی است به طوری که می توان میزان و درجه موفقیت یک مبلغ را از روی شیوه های تبلیغی استفاده شده از طرف او تعیین کرد. بنابراین انبیاء الهی نیز هر کدام به روش خاص و متناسب با موقعیت زمان خویش، شرایط فردی و اجتماعی مخاطبان تبلیغ می کردند. مثلأ حضرت ابراهیم(ع) تکیه بر مبارزه با خرافات، شرک و اندیشه پرستی و در دعوت حضرت موسی(ع) اصلاحات سیاسی و اجتماعی و مبارزه با استضعاف و استکبار و قطب های قدرت و ثروت و نیرنگ و سحر مورد توجه بوده است. در این میان شناخت انبیاء الهی و شیوه ها و روشهای تبلیغی آنان می تواندبه عنوان اولین گام در الگو برداری از انبیاء الهی به عنوان اسوه های کامل بشریت مطرح باشد در این مسأله ابتدا به موضوع تبلیغ به صورت عام پرداخته شده است و به مباحثی از قبیل معنا شناسی تبلیغ، شیوه ها و مراحل تبلیغ و موارد دیگر اشاره شده است. و سپس به شیو ه های تبلیغی انبیاء به طور خاص پرداخته شده و در خلال مباحث، اصول و ویژگی های مشترک انبیاء، مراحل دعوت انبیاء بیان شده است. در بررسی و تحلیل شیوه های تبلیغی انبیاء در مراحل آیات قرآن مورد توجه قرار گرفته و در مرحله بعد روایات، کتب سیره و حدیث مورد استناد بوده است. از جمله نتایج این تحقیق اثبات توانایی قرآن در پاسخگویی به نیاز انسان به اسوه در تمام زمینه ها، ضرورت پایبندی تبلیغ دینی به حقانیت و قداست انگیزه، عمل و روشها و تأکید قرآن بر اتخاذ شیوه های غیر مستقیم و عملی در کنار شیوه های گفتاری و انشایی می باشد.
عصمة الانبیاء فی القرآن الکریم
نویسنده:
جعفر سبحانی تبریزی
نوع منبع :
کتاب
وضعیت نشر :
قم: مؤسسه امام صادق (ع),
فهرست گزیده متکلمان،فیلسوفان و عالمان شیعی :
چکیده :
«عصمة الانبياء»، كتابى است به زبان عربى در اثبات عصمت انبياى الهى، نوشته آية الله جعفر سبحانى. در مقدمه كتاب درباره مقام نبوت و انسان، و هدف از وجود انسان بحث می‌شود; همچنین در باب صعود به جانب حق، و درجات انبیا در قرآن مطالبی مطرح می‌گردد; اما مباحث بعدی كه درباره عصمت انبیا است این موضوعات را در بر دارد: مراحل عصمت و روش اثبات آن، عصمت در تلقی وحی و ابلاغ، عصمت در تطبیق و عصمت در شوون حیاتی.
عصمت پیامبران در نگاه ابوالفتوح رازی
نویسنده:
محمد بهرامی
نوع منبع :
مقاله
منابع دیجیتالی :
وضعیت نشر :
خراسان رضوی: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه خراسان رضوی مرکز پژوهشهای علوم اسلامی و انسانی,
چکیده :
پیامبران در زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و حکومتی خویش، تبلیغ می کنند، حکم می دهند و قضاوت می کنند، رفتارها و کردارهای خاصی از خود بروز می دهند و مجموعه ای از اعتقادات دارند. آیا پیامبران در تمام این مراحل معصومند یا در برخی معصوم و در شماری از عصمت بی بهره هستند؟
صفحات :
از صفحه 148 تا 173
  • تعداد رکورد ها : 3